Kam v Ostrave - výlet do Ostravy

Ostrava už nemá nálepku čierneho priemyselného mesta. Dokonca je jedno z najviac zelených miest v republike. Môžete spolu s nami nakuknúť, čo tu pre turistov majú nachystané za prekvapenie.


Kam v Ostrave - výlet do Ostravy

Na rozhraní Sliezska a Moravy navštívime dnes Ostravu. Mestom pretekajú 4 rieky - Lučina, Odra, Opava a Ostravice. Má tak výbornú polohu, že strategicky využíva neďalekej hraničné priechody do Poľska i na Slovensko. Prvé písomné zmienky o meste pochádzajú z rokov 1229 kedy je spomenutá Slezská Ostrava (ako ves Ostrawa a neskôr 1267 je biskupom Brunom spomína Moravská Ostrava. My navštívime Ostravu očami turistov.

Historické zaujímavosti

Mesto má pre turistov pripravené štyri Prechádzkové trasy, na ktorých nájdete zaujímavé miesta.

1. prechádzka Od radnice k radnici - Moravská Ostrava = okrem iného napríklad Palác Banskej a hutnej spoločnosti

2. prechádzka Z Moravy za rozpálenú Emou a tigrami - Slezská Ostrava = posledná baňa v Ostrave zanikol roku 1994. Akúsi "pamiatkou" na aktívnu banskú činnosť je cca 313 odfukových komínov ústiacich z odplyňovacie a monitorovacích vrtov. V každej druhej záhrade uvidíte rúru trčiace z krajiny obehnano plôtikom. Buďte pozorní a čítajte informačné tabuľky. Zákaz fajčenia u týchto vrtov je prísne zakázaný!

3. prechádzka Mestom komínov a potrubí - Ostrava-Vítkovice, Ostrava-Mariánské Hory = tu napríklad nájdete novogotický Kostol sv. Pavla

4. prechádzka Cestou utopických snov - Ostrava-Poruba = tu je dom kultúry Ostravsko-Karvinských Nadol a ďalšie zaujímavosti.

Nová radnica sa môže pochváliť hneď dvoma naj. Jednak je tou najväčšou radničnej budovou v ČR a tiež má najvyššiu vyhliadkovú vežu vysokú 85,6 m.

Dom kultúry mesta Ostravy

Dom kultúry mesta Ostravy má pre Vás pripravený zoznam najrôznejších aktuálne podujatí organizovaných v Ostrave. Na ich stránkach www.dkmoas.cz si môžete vybrať rôzne divadelné predstavenia, koncerty, výstavy, balet, operu a iné aktivity, ktoré Vás pri návšteve Ostravy nielen pobaví, ale aj obohatí o nové skúsenosti v oblasti kultúry. Môžete si tu tiež zarezervovať vstupenky na najrôznejšie akcie.

Na stránkach www.dkmoas.cz sa môžete pozrieť na virtuálnu prehliadku všetkých priestorov Domu kultúry a pripraviť sa tak na nádherné prostredie, v ktorom sa jednotlivé plánované akcie uskutočnia.

Kam za kultúrou v Ostrave

* Divadlo bábok
* Divadlo Petra Bezruča
* Komorná scéna Aréna
* Divadlo Antonína Dvořáka
* Divadlo Jiřího Myron
* Multikino Cinestar Ostrava
* Minikino Kaviareň Ostrava
* Kino Luna Ostrava
* Kino Art Ostrava
* Priemyselné múzeum v Ostrave

Celý zachovalý areál Dolu Michal v Michálkovicích z roku 1843. Bol vyhlásený národnou kultúrnou pamiatkou. V súčasnosti sa používa názov Národná kultúrna pamiatka Důl Michal. Prehliadková trasa sleduje cestu baníka od šatní až priamo k vlastnej jame v celej dĺžke.

Prehliadka umožňuje zhliadnuť autentické vybavenie a vzhľad řetízkových šatní, kúpeľne mužstva, cechové, lampovnu, jamová budovu, most pre pohyb mužstva lampovny do jamová budovy a strojovňu s pôvodným technickým zariadením, ktoré predstavuje jedinečný súbor elektrických ťažných strojov a kompresorov z obdobia počiatkov elektrifikácia. Tieto zariadenia sú zachované na pôvodnom mieste svojho prevádzky v úplne autentickom jazykovom prostredí.

Povestná Stodolní ulice, bary a kluby podľa abecedy

100dola music bar

Airbus

Babylon-Klub lávka, Rybárska bašta

Bar bar

Bar ... Vy Music Club

Bastila pub

Bernie\'s Pub Traditional Irish Pub

Biker\'s rockcafé strojovňa club 69

Black Horse

Black Horse Irish Pub

Bogotá

Boomerang - music club

Broadway

Café au perie Tranquillo

Cafe Bar Picasso

Conoba

Červená duna

D47 music club

Davo net café

Desperado-El Tequila Café Bar De Las Americas

Dlhá 100 ® y

Drink

Dublin Pub

E99 Music club (E 99)

El Niňo

Escobar

Fabric (C.M.R., s.r.o.)

Flintstone\'s Pub

Grant\'s club

Havana Club

Helax Club

Hobit club-Tolkien\'s pub

Chillie\'s Lounge Bar

Chobotnica

Kelt klub

Kľud

Klub Akord

Klub Altánok

Klub Atlantik

Klub Country Colorado

Klub Diablo

Klub Hudobný bazár

Klub Lennon

Klub Marley

Klub Netopier

Klub Parník

Klub Priestor

Klub Rokle

Klub Sherlock\'s Pub

Köhler Bar

Kongo restaurant

Kongo restaurant club

Mérida

Korzo Bar

Koxovna

Kráľovstvo Peciválů

La Bazaar Café Club

Levski

Maják Music Club

Mandragora

Marina

Medvedík

Mexicana Música Pub

Mírov P.A.B. s.r.o.

Mirror pub & club

Móda Café

Monaco

Music café bar Marne sláva

Music club Maxim

Music klub Chlív

OLDI `s Club

Palanca

Pizzeria Q96

Plechárna

Potrefená husa

Vták v hrsti

Roxbury

Sky club neba

Sliezska - P.U.O.R.

SPQR - Paradise City Club (S.P.Q.R.)

Studňa - El Pozo

Support Tequila Bar

Ta Magika

Tá magika - rádio Helax

Televízne klub

Temple-Mlejn

The Sherlock Holmes

U modrej rezance

Vetrák

Vrtule

Zastávka

Výstavisko Čierna lúka

Vydajte sa na Colours of Ostrava - medzinárodný hudobný festival alebo na medzinárodnú výstavu ušľachtilých mačiek, jesenné výstavu Život na záhrade alebo na 8. ročník výstavy Stavba - nábytok - dekorácie - úsporné bývanie ... atď

Slezskoostravský hrad

Hrad bol postavený v druhej polovici 13. storočia u brodiště blízkosti sútoku riek Lučiny a Ostravice. Ani tu usporiadatelia nezaháľa a môžete sa tešiť na letný program.

20.07.2010 - 11.08.2010 Letné Shakespearovské slávnosti

15.08.2010 - Krajská výstava psov

22.08.2010 - 26.08.2010 - Letné divadelné hry = Divadelné workshop.

27.08.2010 - 28.08.2010 - Strašidelná noc pre rodičov i deti

30.08.2010 - Don Quijote de la Mancha - divadlo Klauniky pod vedením B. Polívku.

Rozprávkový pivnica strašidiel

Báť sa môžete v piatich strašidelných komnatách - pavúkovitý miestnosť, peklo, pirátsky ostrov, sieň plná škriatkov a strašidiel a rozprávkovej ríše. Môžete sa ďalej stretnúť sa zamurovanie princeznou alebo sa ocitnúť v bruchu draka. Prehliadková trasa je ozvučené a spestrená tak, aby sa vyhla negatívnemu hororovému pôsobenia.

Areál Miniuni

Nemáte možnosť cestovať po svete a spoznávať krásne pamiatky a zaujímavosti preslávených miest? Navádza ak Vám postačí zmenšeniny a modely v mierke 1:25, príďte do Ostravy av areáli Miniuni na ploche 1,5 ha nájdete napríklad

* Eiffelova veža
* Veža v Pise
* Rybárska bašta v Budapešti
* Mauzóleum v Halikarnasse.
* Kráľovský hrad vo Varšave
* Orloj v Prahe
* Big Ben v Londýne
* Veterné mlyny v holandskom Kinderdijk
* Radnica vo švédskom Štokholme
* Brandenburská brána v nemeckom Berlíne
* Žurow v poľskom Gdansku
* Ppyramida v Gíze
* Staromestská radnica
* Budova Krakovské tržnice
* Aténska Akropola
* Cheopsova pyramída
* Slezská univerzita v Katoviciach
* Maják na ostrove Faros
* Michalská brána v Bratislave
* Dom El Capricho architekta A. Gaudího zo španielskej Kantábria ... a ďalšie a ďalšie stavby.

A to nie je všetko, uvidíte tu aj model železničnej trate v mierke 1:22,5 a mini nástupišťa Ostrava - Stred. Na jazierku, ktorých je tu viac prepláva miniatúra lode menom Stefan Bathory. Pre najmenších sú v areáli pripravená indiánska ihrisko.

Zaujímavosťou sú papierové modely 50 svetových miest s ich originálnymi mrakodrapmi a všetkými detailmi v mierke 1:2000. Ďalším nápadom autorov mestečka je trvalo tu umiestniť aj modely Siedmich divov sveta. Pre najmenšie deti sú v areáli k dispozícii ihrisko v indiánskom štýle s preliezačkami a šmykľavkou.

Dinopark Ostrava alebo ZOO

Zavítajte do Jurského parku na 30 modelov pravekých zvierat alebo do Ostravskej Zoologické záhrad, kde na Vás čaká viac ako 900 zvierat živých.

Programové balíky mesta Ostravy

Magistrát mesta Ostravy - Odbor ekonomického rozvoja pre návštevníkov mesta pripravil zážitkové balíčky. Klasická návšteva múzeí, zámkov a podobných turistických cieľov už Vás neláka? Hľadáte niečo nové a nevšedného? Chcete prežiť netradičný deň alebo viac, spoznať doteraz nepoznané, zakúsiť adrenalínové dobrodružstvo či naopak relaxovať a nechať sa o seba starať? Potom práve pre vás je určená bohatá ponuka nezabudnuteľných programových balíčkov mesta Ostravy.

Rozbouřit si krv v žilách pri jazde truck špeciálom alebo na terénne štvorkolke, zvládnuť šmyk na mokrej vozovke, zaskotačit si na skákacích topánkach alebo hoci na trampolíne, nechať svišťať šípy alebo značkovacia guličky, naučiť sa elegantne šermovať kordom, ovládať tenisovú raketu, ponoriť sa hlboko do ticha studených vôd alebo pozorovať veselý cvrkot rieky na kanoe a rafte.

A čo tak nechať si poláska chuťové poháriky vínom a zistiť, ktoré pivo je správne horké, tancovať a spievať ako o život, či už s orientálnou tanečnicou alebo v nahrávacom štúdiu, Sfar do uhoľného bane alebo sa preletieť nad krajinou a skúsiť byť naozajstným pilotom, osedlať bujného orie alebo terénne kolobežku? Nie je potom nad to, po námahe a úsilie nechať si vliať do tela novú energiu príjemnou masážou.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: