Kam v Liberci - výlet do Liberca

Mesto Liberec pre Vás pripravilo 3 turistické okruhy. Jeden je nazvaný Liberecké parky, druhý okruh nesie názov Zámok a podzámčí a tretí je pomenovaný starými uličkami. Dĺžka jednotlivých trás je od 4 km do 5,5 km. Ďalšie typy z Liberca nejdete v článku.


Kam v Liberci - výlet do Liberca

Liberec sa nachádza na severe Čiech v Frýdlantské výbežku. Príďte sa pozrieť na historické budovy ako zámok, radnica, divadlo, kostoly, múzeum, kúpele atď Pôvabná je tiež Liebiegova vila, ktorá svojou romantickou krásou zdobia Jablonecko ulici alebo Liberecké výšiny na úpätí Jizerských hôr, ktoré sú postavené z muriva zo zbúraných stredovekých domov v Norimbergu, aby bola dosiahnutá čo najvernejší ilúzie akéhosi prastarého rodového sídla.

Poobzeral sme sa za Vás, čo ponúka mesto Liberec pre tohtoročné leto za akcie.

Expozícia mechanických hudobných automatov

Je pripravená v Severočeskom múzeu v Liberci, ktoré patrí medzi najväčšie múzeá v Českej republike. Expozícia predstavuje širokej verejnosti súbor samočinne hudbu reprodukujúcich prístrojov a zariadení, ktoré zaujmú predovšetkým remeselným spracovaním a nápaditosťou dávno už zabudnutých technických riešení. Väčšina vystavených exponátov je plne funkčný, takže možno exponáty obdivovať nielen zrakom, ale aj sluchom.

Veľká púť

Na centrálnom parkovisku pri Tip šport arény, vyrastú ako mávnutím čarovného prútika 8. - 11. 7. kolotoče a hojdačky a ďalšie a ďalšie jarmočné atrakcie. Tešiť sa môžete na rad stánkov, kde možno kúpiť od cukrovej vaty a tureckého medu, cez tričká a šiltovky načo si len spomeniete. Vezmite svoju milú na strelnici a galantní ju vystreľte papierovú ružu. Na večernej oblohe sa dočkáte aj ohňostroje.

Tip Šport Aréna Liberec

Moderné hala s kapacitou až 9000 divákov slúži ako športové zariadenia a zároveň sa stala miestom pre organizovanie významných kultúrnych a spoločenských akcií. Multifunkčný areál arény ponúka

1. športoviská
2. hotel
3. bary a reštaurácie
4. beach volejbal
5. A-štýl centrum
6. bowling
7. strelnice
8. ricochet
9. badminton
10. tenis
11. stolný tenis
12. verejné korčuľovanie
13. fanshop

Kultúra v Liberci

* Divadlo Na Ceste
* Krátke a úderné divadlo
* Malé divadlo
* Naivný divadlo Liberec
* Šaldova divadlo
* Rolnička - divadlo pre deti
* Spojaček - Organizovanie bábkových predstavení.

Tandemové zoskoky Liberec

Predstavte si ako letíte nad Libercom ako vták, rýchlosťou 200 Km za hodinu. Premýšľali ste niekedy nad tým skúsiť tandemový zoskok, skúsiť voľný pád? Že netušíte čo všetko musíte podstúpiť alebo ako akcia prebieha? To nie je zložité - nastúpite do lietadla, obdivujete nádhernú krajinu z výšky 3500 až 4000 metrov, vyhliadkový let je asi 30 minútový.

Potom budete svojim postrojom pripútaní k postroji tandempilotovi a šup - výskok a zažijete 50 sekúnd voľného pádu a ďalších 10 minút rokov padákom. Tandemový zoskok je možné dokumentovať formou videonahrávky a fotografie, ktoré nasníma priamo v lietadle a potom za voľného pádu kameraman.

Čo je a nie je potreba pre tandemové zoskoky?

* Športová obuv pod členky
* Ochranné okuliare
* Športový odev
* Krátku inštruktáž
* Vek od 8 rokov
* Odvahu :-)
* Zoskok nie je vhodný pre kardiakov, diabetikov a epileptikov

Lidové sady Liberec

Areál tohto zábavného centra nájdete v bezprostrednej blízkosti libereckej ZOO.

Sála - Kultúrne a spoločenské centrum má k dispozícii sála, kde v mesiaci si v júli môžete pretiahnuť telo na cvičenie pilates. Usporadúvajú tu aj koncerty vážnej hudby.

Záhrada - Mimo konanie najrôznejších akcií je záhrada voľne prístupná a jej súčasťou je aj možnosť občerstvenia, prípadne reštauračné prevádzku.

Letné premietanie Vám ponúka Leto s Pavlom Liškom

* 19. júla - Návrat idiota
* 20. júla - Nuda v Brne
* 21. júla - Šťastie
* 22. júla - Chcípáci
* 23. júla - Venkovský učitel

Galéria U Rytiera - výstava Umelci čistého srdca. Zbierka olomouckého zberateľa Pavla Konečného je zameraná na art brut, naivný a ľudové umenie autorov z Čiech a Slovenska. Výstava zahŕňa maľby, kresby a drevené plastiky.

Reštaurácia Terasa - príjemné posedenie s výhľadom do záhrady. Súčasťou terasy je aj malé pódium 5 x 3 ma piáno.

Detský kútik - Atrakcie, ktoré tu na Vaše deti čakajú sú vodné fontány, vláčik, ruské kolo, bludisko, preliezačky, šmykľavky, kolotoče, hojdačky, pieskovisko a ďalšie atrakcie a občerstvenie, pítka alebo požičovňa kolobežiek.

Vyhliadková veža - Stavba bola opravená a opätovne sprevádzkovaná až v roku 1998. Teraz stačí vystúpiť po 155 schodoch do výšky 35 metrov a kochať sa krásnym výhľadom na mesto Liberec.

Reštaurácia Formanka - Táto reštaurácia ponúka pravidelný výber z najmenej 18 druhov hotových jedál za 55 Sk a navyše ak navštívite formanka v piatok ochutnáte pečené bravčové koleno podľa špeciálneho tajného receptu šéfkuchára. A to každý piatok od 17.00 hod odporúčame však rezerváciu miest.

Experimentálne štúdio-Organizuje komornej klubovej relácie. K dispozícii je tu až 150 miest, bar a šatňa Priestory sú vybavené stabilné zvukovú, osvetľovacie a projekčnou technikou. Divadlo Matysek pripravilo na na 11.července Tri rozprávky na tému Honza s názvom Honzování a 25. júla divadlo Rolnička zahrá orechovú rozprávku. Začiatky predstavení sú od 15.00 hod.

Zoologická záhrada Liberec

O Liberecké ZOO sme už písali, ale pri výlete do Liberca na ne tiež nesmie žiadny návštevník zabudnú. Pre istotu nájdete ešte typ na ubytovanie, aby Vaša rodina mala dostatok času všetko stihnúť.

ZOO program

* Kúpanie slonov (9.00)
* Cvičenie a kŕmenie tuleňov (10.30, 13.30 a 17.30)
* Kŕmenie tučniakov (12.00 a 16.00, v lete)
* Kŕmenie mangust líšok (12.30, okrem víkendu, v lete)
* Cvičenia slonov (14.00, pri peknom počasí)
* Kŕmenie bielych tigrov a levov (8.15, mimo víkendu)

Centrum Babylon Liberec

Aj toto centrum sme Vám predstavili v jednom z minulých článkov, teraz radi doplníme, že získalo na Festivale domáceho cestovného ruchu, organizovaný pri príležitosti 6 000 dní existencie Českej centrály cestovného ruchu, boli vyhodnotené najvýznamnejšie turistické projekty a destinácie cestovného ruchu od vzniku Slovenskej republiky.

Najlepším turistickým produktom bol agentúrou CzechTourism vyhodnotený práve unikátne zábavné, spoločenský, hotelový a kongresová komplex Centrum Babylon Liberec.

Ubytovanie v Liberci

Našli sme celok 330 lôžok s cenovým rozpätím od 99 Sk v jednoduchej ubytovni cez penzión v kľudnej časti mesta, kde Vás lôžko bude stáť maximálne 199 Sk až po štvorhviezdičkový hotel, kde za noc zaplatíte 599 Sk.

* Hotel *** Pytloun Liberec - 499, - Sk / osoba / deň
* Pytloun Design Hotel **** Liberec - 599, - Sk / osoba / deň
* Pytloun Penzión *** Januv Důl - 144, - až 349, - Sk / osoba / deň
* Pytloun Penzión *** Zelený Háj - 140, - až 349, - Sk / osoba / deň
* Pytloun Penzión ** Hanychov - 99, - až 199, - Sk / osoba / deň
* Penzion U Babylonu, Hostel ** - 99, - až 199, - Sk / osoba / deň

A naviac pri ubytovaní môžete získať ďalšie nadštandard v podobe balíčkov, zliav a akcií

1. 20% ZĽAVA NA VŠETKY Atrakcie BABYLON!!!

2. VSTUPENKY DO ZOO - nemusíte štát frontu pri pokladni v ZOO.

3. Profesionálne masáže celého tela

4. Čokoládová masá

5. Romantická výzdoba izby

6. Romantický večer

7. Romantický víkend

8. Luxusné romantický víkend

9. Víkendový pobyt pre rodiny - 4 osoby

10. Výhodný týždeň pre dvoch

11. Wellness víkend

Hotel Ještěd ***

Reštauračné a hotelové zariadenia na vrchole hory Ještěd je unikátnym stavebným dielom. Táto pozoruhodná dominanta sa týči nad Libercom ako maják nad morom. Skvostný výhľad sa naskytá návštevníkom ako vo dne aj v noci.

Reštaurácia má 120 miest a cena obeda sa pohybuje okolo 150 Sk. Menu pozostáva tak z klasických českých pokrmov typu Sviečková na smotane s knedľou ale môžete okúsiť aj Pšeničný bulgur so zeleninou alebo Zapečené hovädzie žalúdky s paradajkovou omáčkou, hríbiky a parmezánom.

K Ještědu sa môžete nechať vyviesť lanovkou pokiaľ Vám bude priať počasie.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: