Kam v Brne - výlet do Brna

Dnes Vás pozveme do Brna. Už ste navštívili hrad Špilberk alebo Veveří? Dáme Vám typ kde sa dobre najesť a kam ísť za zábavou s Vašimi ratolesťami. Koncetry a zábava pre dospelých sa nám sem aj vošla.


Brno - kam zájsť v Brne

Vraj od čias praveku žili ľudia v brnenskej kotline. V dobe Veľkomoravskej ríše už tu bola sídlisko a osada - terajšie Staré mesto vzniklo už okolo roku 1000. Na Petrovom bol v rokoch 1021 až 1034 založený hrad Brno a kostol sv. Michala.

Dnes môžete v Brne obdivovať napríklad tieto pamiatky a zaujímavé miesta

* Katedrála sv. Petra a Pavla
* Hrad Špilberk
* Hrad Veveří
* Vila Tugendhat
* Veľtrhy na Brnianskom výstavisku
* Automotodrom Brno
* ZOO Brno
* Brněnská priehrada
* Brněnská námestie

Medzinárodný gitarový festival BRNO'10

Bude v Brne 8.-14. 8. 2010. Festival začne v nedeľu 8. augusta Noc flamenca na Špilberk, ktorá bude patriť špičkovému gitaristovi Gerardo Nunez a pokračovať bude potom celý týždeň v priestoroch Novej radnice. V pondelok 9. augusta oslavuje 65. narodeniny český gitarista a skladateľ Štěpán Rak. Na koncerte jubilanta spoluúčinkují jeho priatelia PF Guitar Quartet, Vladislav Bláha a ďalšie.

Máte chuť na trochu kultúry?

Čo navštíviť kultúrne stánky s doskami ktoré znamenajú svet. V Brne nájdete divadla klasická aj alternatívne, komorné i pompézne.

1. Národné divadlo Brno
2. Janáčkovo divadlo
3. Mahenovo divadlo
4. Divadlo Reduta
5. Mestské divadlo Brno
6. Centrum experimentálneho divadla
7. Divadlo Husa na provázku
8. HaDivadlo
9. Divadlo pri stole
10. Divadlo Bolka Polívky
11. Buranteatr
12. Divadelné štúdio Marta
13. G štúdio, Divadlo šansón
14. Divadlo Radosť
15. Divadlo Polárka
16. Prednesie

Moravské zemské múzeum - Palác šľachtičien

Tu môžete zhliadnuť výstavu, na ktorej nájdete úplne neznámu oblasť súčasnej tvorby Senegalu a Ghany. Diabol, smrť a Schwarzinegger africký filmový plagát - Zo zbierky Wolfgang Stäblera. Po Holywoodu a Indii zaujíma filmová produkcia Ghany tretie miesto v rámci svetovej produkcie filmov. Snímky sú určené miestnemu publiku a uprednostňujú predovšetkým zápas dobra a zla, kde reflektujú všeobecne známe námety z africkej mytológie.

Ako projekčné sály slúži pouličné kiná pod holým nebom a do rovnakej roviny je položená aj ich propagace.Tuto tvorbu, na ktorej následne stavia aj súčasné oficiálne umenie, možno zaradiť do okruhu naivného umenia. Kolekcia plagátov je súčasťou zbierky afrického umenia dr. Wolfganga Stäblera z Mníchova a bude v Českej republike vystavená prvýkrát. Od 23. júna 2010 do 30. októbra 2010.

Moravské zemské múzeum, druhá najväčšia a zároveň druhá najstaršia múzejná inštitúcia v SR, bolo založené v júli roku 1817 cisárskym dekrétom Františka I. Vo svojich zbierkach uchováva cez 6 miliónov predmetov, ktoré predstavujú cenný materiál z odborov prírodných a spoločenských vied. Okrem sbírkotvorné a vedecko výskumné práce organizuje múzeum výstavy, prednášky, exkurzie, zaoberá sa prácou s mládežou av neposlednom rade vykazuje tiež rozsiahlu edičná činnosť. Viac informácií a aktuálny program Moravského zemského múzea nájdete na ich webových stránkach www.mzm.cz.

Moravské zemské múzeum

Medzinárodný hudobný festival Špilberk

Už 11. ročník sa koná od 11. až 20. augusta 2010 na veľkom nádvorí brnenského hradu. Na štyroch koncertoch vystúpi tentoraz tri orchestre pod vedením štyroch dirigentov, ktorí doprevadí desať sólistov - prvotriedny pianistu, harfistku a niekoľko spevákov. Popri známych kusov klasickej hudby, ako je napr Prokofjevův balet Romeo a Júlia, zaznie melódia zo známych a obľúbených muzikálov alebo skladby rockových legiend v symfonickej úprave.

Brnenskej športoviská

Športový a rekreačný areál Kraví hora ponúka aktívny odpočinok ako v krytom, tak vonkajšom bazéne. Využiť môžete ľadovú plochu, umelý povrch, trávnatý povrch, plážový volejbal i klzisko. Navyše je pripravená na celé leto každý štvrtok série koncertov na kúpalisku - Jezz na Kraví kopci 2010

Deň Brna

Od piatku do nedele o treťom augustovom víkende si mesto pripomína úspešnú obranu proti obléhajícímu švédskemu vojsku za tridsaťročnej vojny roku 1645. Je pripravený historický sprievod, živé obrazy z bitky a dobový jarmok.

Autodrom Brno

Majstrovstvá sveta cestovných vozov 30.7 .- 1.8.2010 Plechové bitky majú v juhomoravskej metropole hlboko zapustené korene, skvelé súboje pod azúrovo vymaľované oblohou publikum doslova elektrizovaly, takže nie je dôvod, aby diváci svoj aplauz v polovici tohtoročného júna nezopakovali.

Majstrovstvá sveta Superbikov Majstrovstvá sveta motocyklových superbikov - štvrtok 8. 7. Deň šampiónov a piatok 9. 7. 2010 autogramiáda, Paddock Show

Cardione ab Grand Prix Českej republiky 13. - 15.8.2010 Majstrovstvá sveta cestných motocyklov

Turistický minibus v Brne

Od piatku 18. júna 2010 je v Brne spustená služba turistického minibusu. Brnianskej kultúrne centrum, po - Vám takto umožní vidieť všetko a na nič nezabudnúť na turisticko náučnom okruhu od piatku do nedele v režime 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 a 18:00 hod dĺžka jazdy je 90 minút.

Let balónom nad Brnom

Čo by ste povedali na to, prezrieť si Brno z vtáčej perspektívy? Vysoká úroveň vyhliadkového letu je zabezpečená nielen skúsenými pilotmi a sprievodnými tímy, ale aj dodržiavaním pokynov. A netrúfne Ak si sami nahor k výškam .... môžete let balónom venovať ako darček niekomu blízkemu.
A tiež niečo pre deti ...

V Brne môžete potešiť svoje deti vo Svete pre opičárny :-) v Bongo

Nájdu tu najrôznejšie preliezačky atrakcie a zábavu. Napríklad môžu navštíviť Afriku - vypraviť sa na na dobrodružnú výpravu do divokej africkej džungle. Objaviť nekonečný labyrint chodieb, šmýkačiek a rebríkov. Súčasťou je tiež strelnice nebezpečné divokej zveri a najvyššie šmykľavka v Českej republike. Pre najmenších detičky je tu veľa kociek, guličiek, stavebníc a šmýkačiek. A kto je hodný, uvidia aj tučniaka. Ďalej tu nájdete skákací hrad, čínskeho draka, lezeckú stenu, Bongo závodnú dráhu, adrenalínová bungee trampolína poteší deti aj dospelých. Skočiť troj salto tu nie je problém. Multifunkčné ihrisko nabáda k hranie futbalu, basketbalu alebo floorbalu ...

Alebo zájdite s deťmi do - FunParkBrno

FunParkBrno je pre vás otvorený denne od 10.00 - 20.00 a to od mája do októbra. V sezóne 2010 sme pre vás pripravili ďalšie nové atrakcie s hlavným zameraním pre deti od 1,5 roka, ktoré Vám predstavíme od 20.5.2010

Atrakcie

Pagoda v štyroch veľkých stanoch bude prebiehať sprievodný detský program ako napr kúzelnícke vystúpenie, výtvarné a ručné kurzy, ale stany sú možné aj využiť pre odpočinkové maľovanie a rannej Vašich detí.

Sada viacúčelových trampolín - atrakcie, na ktoré sa môžu vyblázniť ako deti tak dospelí. Skákanie na trampolínách posilňuje celý svalový aparát vrátane svalov v tvári pri spokojnom úsmevu.

Nafukovacie obrie šmykľavka, opičia dráha, lanové centrum, lanovku a boulderovou stenu, špeciálne drevené preliezačky, kolotoč, trampolína pre prťata s ochrannou sieťou, skákací hrad so sieťou, loď plná guličiek so šmýkačkou, gumová skákadlá a ďalšie menšie atraktívne hračky a preliezačky i pre tie najmenšie ...

Kam v Brne na obed alebo večeru?

Čo si dať trebárs ako predjedlo - Kačacia paštéta v orieškové kabátiku s jablkovým chutney, ako polievku si objednať - Špargľový krém hlavný chod - Jahňacie kolienko na červených fazuli s opečenou polentu a celé menu zavŕšiť dezertom - korenia panna cotta s jahodami a starým octe balsamico? Ak máte chute presne takéto, vieme kde je uspokojiť. Bruna Antiqua restaurant Brno Staré mesto.

Ďalšou možnosťou je potrebné návšteva Pivovarské reštaurácia u Richarda. Súčasná ponuka piva Richard. Nielenže Vám tu natočí vlastné pivo - 12% svetlý ležiak, 12% višňový ležiak, 15% medový špeciál, 11% pšeničné pivo, ale menu objednáte za veľmi priaznivú cenu

Vitalite - Zdravý restaurant. Snažíte sa dodržiavať zdravú výživu a hľadáte vegetariánsku reštauráciu? Zdravé svačinky, obedy a večere nájdete v pasáži Gaute centrum v Brne - práve v tomto podniku.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: