Jazda na kanoe, kajaku, rafte

Ak si chcete v lete spestriť svoj pohybový program, Potom v nemala v ŇOM chýbať kanoistika, jazda Na kajaku Alebo rafte. Romantika, opaľovanie, šport na vsechno si môžete užiť Na rieke do sýtosti.


Jazda na kanoe

JE u nás veľa krásnych REK, práve diky kanoe na nich môžete objaviť miesta, kam sa autom Ani Na Kole nedostanete. Pri pádlování zaťažujete predovšetkým svaly hornej časti trupu paží, čo môže byť vhodné kompenzácie, ak sa počas behania Roku venujete, jazde na bicykli alebo na kolieskových korčuliach. Pohľad Na plynúce vodu okolie Rieky pôsobí upokojujúco, takže si pohybovú záťaž Ani neuvedomujete.

Najčastejšie SE u nás Rieky splouvají Na kajakoch, kde tvorí posádku DVA - vpredu háčik vzadu zadák.

Čo by ste mali edited jazde Na kanoe poznať Vedieť

*
Do Lodi, ktorú pri brehu pridržuje háčik, najskôr nastupuje zadák pripraví SE k jazde. Až potom háčik. Pri zastavenie pri brehu Zase háčik vystupuje najskôr Petr Prášok zadák edited vystupovanie pridržiavajte.
*
Základné zábery, ktoré poháňa vpred kanoe, sa naučíte veľmi Rýchle. Len sedíte Na sedátku zaberáme pádlom, ponoreným záberové plochou do vody. Pri tomto zábere posilňujete svaly ramien, predlaktia, prsné svaly chrbtové svaly. Pre lepšiu rovnováhu si jednu nohu pokrčte pod sedátko druhú si oprite kolenom o vnútro Lode, na kolega lepší kontakt s Lodi.
*
Riadiaci zábery sú Jiz zložitejšie, tie Má Na starosť kormidelník (zadák). Okrem základných záberov pádlom muziku aj kormidlovať Tak usmerňovať jazdu.
*
Ak sedíte Na kanoe prvýkrát, Pádluj radšej vpredu, kde neni treba Petr Prášok riadiť. Vyvarujete SE nedobrovoľného nárazu do kameňa ci brehu aj kontroverzného vybavovanie účtov s druhým členom posádky. Vpredu Toho MOC nepokazíte, Len pravidelnými zábery udržujete stálu rýchlosť jazdy.
*
Zodpovednou prácou háčiky, sediaceho vpredu, JE edited sledovanie hladiny Lodi. Zadák Na Lodi CEZ háčiky dostatočne nevidí tesne edited Lod, Tak o sebe ťažko muze vyhýbať blížiacim sebe prekážkam. Háčik Tak muziku neustále sledovať (krabica) hladinu podľa veľkosti vĺn dávať zadák Pokyny, kam Má s Lodi zatočiť.
*
Obaja členovia posádky zaberajú rovnakú frekvencií, ABY SA ich Petr Prášok zbytočne nekolébala zo strany na stranu nestrácala tim stabilitu rýchlosť.

Požičovňa lodí raftov Lužnice-Vltava-Otava

Ak Vás zaujíma vodáctvo kamarát Radi dobrodružstvo na vode, Požičovňa lodí VERONICA VAM rada požičia Lode i vodácke Sympatex. Pôsobisko nájdete Profesijné som Veselí nad Lužnicí Na brehu Rieky Nežárky naproti vodáckému táborisku.

Táto spoločnosť má už za 18 rokov Resetovať Prax Bohaté skúsenosti, preto sú schopní VAM poradiť odkiaľ, kam, kedy Ako o sebe vydať Na vodácke Putovanie. JE Tu Lodi možnosť odvozu, raftov ostatného Sympatex Na niektorú Jihočeskú rieku-Luznici, Nežárkou, Vltavu, Otavu. Požičovňa lodí Veronica VAM mimojiné ponúka OPIS REK, plavby odporúčania.

Vyskúšajte tento Druh športu vyrazte Na vodu, zažijete veľa zábavy dobrodružstva.

Ako prekonávať obtiažna nebezpečná Mista Na vode

*
Ťažké misto spoznáte podľa Toho, že sa za ním robia Veľké vlny, TU musíte byt opatrní vyhľadávať misto, kde najmenší sú vlny. Háčik pádluje zatuchnutý, aj Reali Na naj Caka CEZ prove lodivoda, zadák udržiava správny smer jazdy rovnováhu.
*
Ak SE uz nezadržateľne riadite Na Kameni, snažte o sebe proti nemu nasmerovať špičku Lode, who JE jednak najpevnejšiu jednak zaistí Lodi stabilitu. V prípade bočného nárazu Na prekážku spravidla nasleduje otočenie Lode hore dnom.
*
Pri prejazde zákrutou vždy pozorne sledujte hladinu projíždějte edited vonkajším brehu. Na vnútornej strane zákruty častokrát býva málo vody mohli by ste uviaznuť Na plytčine.
*
Pri jazde pri brehu dávajte predradenie Na konáre kmene stromu Nad Riekou. Real je väčšia hrdý vázu Petr Prášok SE dostane do kontaktu s vetvou, spravidla dochádza k prevrhnutiu.
*
Najnebezpečnejším miestom edited schádzaní stavidlá sú Rek - Vodné Stupne. Ak o sebe k niektorému približujete, vždy v dostatočnej vzdialenosti nezastavujte nad Nim, ABY Vás hrdý Rieky do jezu nevtáhl. Potom si Jez Podrobné prezrite, či je v ňom pre bezpečnú zjazdnosť primerané množstvo vody. Ak mate o jeho zjazdnosti pochybnosti, Potom svoju Petr Prášok radšej preneste po brehu zbytočne neriskujte.
*
Pri začatí aj ukončení jazdy majte Petr Prášok zásadne nasmerovanou proti prúdu rieky, aby bola zaručená bezpečnosť zároveň aj nižšiu rýchlosť edited približovania.
*
V prípade prevrhnutie Lode SE najprv postarajte o Resetovať Zdravie Zdravie svojich kolegov, Potom ešte len zachraňujte materiál batožinu.
*
Tip: Je dobré si vopred zistiť, aká JE tzv Rieky obtiažnosť.
*
Ide o súhrn základných vlastností toku (SPAD, prietok, nebezpečná Mista, prehľadnosť atď.), Ktoré Vám pomôžu vybrať si podľa svojich možností rieku. Obtiažnosti Hodnoty udáva tzv Alpská Klasifikácia.
*
Pokojné toky sú označené ZWA (vhodné pre začiatočníkov) az ZWC.
*
Rýchle tečúcej vody Maje 6 stupňov: od WW I (ľahká) az po WW VI (Hranice zjazdnosti).

Najnavštevovanejšie Rieky v ČR, na Slovensku av Rakúsku

*
Najnavštevovanejšie Rieky v Českej republike: Vltava, Otava, Sázava, Ohře, Berounka, Na jar Jizera Orlice.
*
Najnavštevovanejšie Rieky na Slovensku: Váh, Dunajec, Hron, Poprad, Orava, Hornád.
*
Najnavštevovanejšie Rieky v Rakúsku: rieky Saalach, Salzach.

Jazda Na kajaku

*
Neoprenové JE Petr Prášok iba pre jedného, ktorý Sedi uprostred musi zastať funkciu háčiky aj zadák sam. Ak urobí chybu, potom sa môžete iba zviesť Na seba.

Čo by ste mali edited jazde Na kajaku poznať Vedieť

*
Do kajaku si pohodlne sadnite Na brehu Potom pomaly sklouzávejte po brehu do vody. Nasadaní Na hladine JE zložitejšie Na udržiavanie rovnováhy.
*
Neoprenové JE veľmi Úzka LOD, who SE ľahko prevráti. Stabilitu je potrebné udržiavať kolenami, opretými o strany vnútra Lode. Zábery sebe vykonáva dvojpádlem, čo umožňuje využiť rýchlejší Frekvencia záberov tim rovnomerného zaťaženia svalstva oboch paží i trupu.
*
Zábery SE vykonáva dvojpádlem, čo umožňuje využiť rýchlejší Frekvencia záberov tim i rovnomerného zaťaženia svalstva oboch paží i trupu.
*
Lod SE v hlavnej jazde v podstate neriadi kormidlováním, ALE intenzitou záberov vzdialenosťou jeho Prevedenie od Lodi.
*
Predtým, nez o sebe pustíte do úseku splavovanie peřejnatých, sa radšej naučte vyznačené obrat (Späť Lode do polohy dňom nadol Bez opustenie lode). Ušetríte si tak čas strávený vylievaním vody z Lode.

Jazda Na rafte

*
Na nafukovacom gumovom rafte JE posádka Dvoj-i Viac členná. Každý člen Má pádlo zaberá len Na Resetovať stráne. Dôležitú úlohu edited Riadenie rafte Má Na zadnej časti kormidelník.

Čo by ste mali edited jazde Na rafte poznať Vedieť

*
Výhodou rafte je, že jeho veľkosť umožňuje zjazdiť aj náročnejšie úseky Rieky, ktoré sú Na menších lodiach zjazdné Len skúsenejšími vodákov Na uzavretých lodiach Alebo nie sú zjazdné vôbec. Ak chcete však neznamená, Zo edited Veľkej vode je táto Petr Prášok vždycky bezpečná. Vysoká voda, who CEZ predok do raftu nateká, však nijako neohrozuje Petr Prášok, Nebot Zase otvory v rafte vytečie. Šírka rafte robí Petr Prášok v perejách veľmi stabilný, diky tomu ju Len Tak nepřevrátíte. Raft však nesmie opustiť niektorí členovia posádky.
*
Pri jazde na rafte JE lepší posádka, who Má väčšiu silu. Lod však mA posádkou veľkú hmotnosť, Tak sa spravuje podstatne horšie nez Menšie jedno - Alebo dvojmiestne Lode. Musíte počítať s Jej zotrvačnosťou začať ju riadiť v dostatočnom predstihu edited prekážkou.
*
Väčší ťažšie raft JE zároveň aj pomalšie, tak sa pokiaľ možno vyvarujte Dlhé silovo náročné jazde po kľudnej hladine. Raft JE konštruovaný predovšetkým pre jazdu v kaskádovitej vode.

Sympatex pre kanoistiku

Pre splavovanie Rek potrebujete okrem Lode ešte Špeciálny Sympatex, ktoré zaistia bezpečnosť VAM, ALE aj jazdu spríjemnia.

*
Pádlo - pre jazdu na kanoe SE používa pádlo s jedným listom, dĺžka je po bradu stojaceho vodákov. Pre jazdu Na kajaku sebe využíva pádlo s dvoma listami, dĺžka JE OD Zeme az po vzpaženou ruku vodákov. CIM ľahší pádlo, tým lepšie.
*
Plávacie vesta - pre Deti do 12 rokov JE Povinná, pre Ostatné odporúčaná. Jej veľkosť nosnosť od Mela zodpovedať hmotnosti veľkosti postavy vodákov. Nemala podľa vadiť edited pohyboch paží Pocas pádlování. V chladnom počasí príjemne hreje i.
*
Vodácká prilba chráni predovšetkým vtedy, dôjde k prevrhnutiu Reali Lode. Potom si chránite hlavu edited nárazom o dno Alebo Kameň.
*
Nepremokavá bunda zabráni v chladnom, daždivom počasí veternom prevlhnutiu. Vodákom inak voda vôbec nevadí.
*
Nepremokavé lodné vaky z pogumovaného plátna Alebo plastové sotva - Na vlastnej Lodi vecí urobiť.

Dôležité Informácie edited pobytu Na rieke

*
Ak si budete vyberať rieku, ktorú budete chcieť sjíždět, Potom sa informujte o aktuálnom stave vody Na rieke. V jarnom období edited Tani snehu býva dostatok vody, niekedy az Na hranici zjazdnosti, ALE v letnom období často býva nedostatok vody Zase. Mohli by ste poničiť Petr Prášok alebo absolvovať edited Rieky zbytočná.

Dobrým pomocníkom edited splavovanie JE kilometráž Rek. Jedná o sebe o publikácii, Zo ktoré o sebe dozviete o rieke VŠE potrebné (kompletný Informácie o rozmiestnení bezpečnosti Jezu, najlepšie prejazdné úseky Rieky, možnosti ubytovania stravovania, možnosti príchodu K rieke inými dopravnými prostriedkami apod).

Ešte podrobnejšie Informácie konkrétne rieke získate z vodáckeho pruvodce, kde o sebe dočítate Viac o rieke, kultúrnych pamiatkach mestách v jej okolí io Sympatex zoradené jednotlivých ubytovacích Dale sú Tu Podrobné nákresy i fotografie nebezpečných úseku jezu je radou pre ich bezpečné prekonávanie. Zároveň sú doplnené o edited Turistické mapy zobrazujúce okolie Rieky.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: