Jánske Lázně - ubytovanie liečba

Teplý prameň pod Čiernou horou - uz vite, o ktorých kúpeľoch Preskočených: tajný Dnes rec? Jánske Kúpele sú vyhľadávaným kúpeľným komplexom. Jake procedúry voľnočasové aktivity pre Hosťami pripravilo Mesto na hranici Krkonošského NÁRODNÉHO PARKU?


Jánske Kúpele

Teplý prameň pod Čiernou horou bol objavený už v r. 1006 Jánom z Chockova, po ktorom bol aj pomenovaný edited prameň Jánov. ĎALŠIE Historické Správy však hovorí o tom, Zo prameň bol objavený v XI. storočia vyhľadávateľom, ktorí hľadali nová Náleziská RUDY vzácnych kovov. Prvé Historický zápis pochádza z r. 1300 JE obsiahnutý v krajinských doskách o majetku rodu Silbesteinů.

ĎALŠIE zaujímavá zmienka o Janských Lázních bola zaznamenaná v cestopisoch pápežského legáta Aenea Silvia, neskoršieho pápeža Pia II, ktorý o sebe edited po svojich cestách v Čechách r. 1451 prameni v teplom okúpal. Janské Lázně sú svetoznámym kúpeľným mestom súčasne druhým najlepšie hodnoteným lyžiarskym strediskom v Českej republike. Sú jedinými kúpeľmi Na Českých stráne Krkonôš. V blízkom polsku-Dolnom Sliezsku JE pre porovnanie 12 kúpeľných miest.

Indikačné SKUPINY chorôb pre Deti - Jánske Lázně

1. Onkologické choroby - do 24 mesiacov od ukončenia liečby Komplexné Bez akýchkoľvek známok recidívy metastáz - Deti od 2 do 18 rokov vrátane, po dohovore s vedúcim lekárom liečebný už od 1 Roka
2. Choroby dýchacieho ústrojenstva - katary horných dýchacích ciest, zápal priedušiek, sinobronchitis, rekonvalescencie po zápale pľúc, zápal priedušiek asthmatica, dermorespiračný syndróm, stavy po operáciách horných ciest dýchacích Dolných, stavy po operáciách malformácií hrudníka - Deti od 3 do 18 rokov vrátane
3. CHOROBY NERVOVÉ - chabé obrny, svalové dystrofie, detskej mozgovej obrny, poruchy centrálneho pôvodu hybnej, po úrazoch, cievnych príhodách, po operáciách benígnych nádorov CNS, koreňové syndrómy vertebrogenního pôvodu - Deti od 2 do 18 rokov vrátane, po dohovore s vedúcim lekárom liečebný Jiz od 1 Roku
4. Chorôb pohybového ústrojenstva - vrodené chyby pohybového aparátu Ortopedické, stavy po úrazoch ortopedických operáciách, skolióza, vertebrogenní syndrómy - Deti od 2 do 18 rokov vrátane, po dohovore s vedúcim lekárom liečebný už od 1 Roka
5. Stavy po popáleninách - Deti od 2 do 18 rokov vrátane

Indikačné SKUPINY chorôb pre dospelých - Jánske Lázně

1. CHOROBY NERVOVÉ = chabé obrny, postpoliomyelitický syndróm, polyneuroterapie koreňové syndrómy vertebrogenního pôvodu, zápalové ochorenia CNS, parézy po CMP, stavy po operáciách poraneniach CNS PNS, nervovo-svalová ochorenia, DMO
2. Choroby pohybového aparátu = skoliózy, stavy po úrazoch pohybového aparátu operáciách, stavy po TEP, predoperačnej prípravy edited TEP
3. Kožné CHOROBY = stavy po popáleninách

Liečebné Programy - Jánske Lázně

* Liečebná telesná výchova - najdôležitejšie edited liečebného plánu pre indikované SKUPINY diagnóz.
* Fyzikálna terapia - využíva pôsobenie fyzikálnych vlastností Na ľudský Mikroorganizmy,
* Balneoterapia - liečba založená Na využitie termálnej vody Ergoterapia Nácvik sebestačnosti sebeobsluhy.

Kúpeľné domy - Jánske Lázně

1. Kúpeľný dom
2. Jánsky dvor
3. Detská liečebňa Vesna
4. ĎALŠIE dapandance Čechie
5. BELLEVUE
6. EURÓPA
7. REVA
8. SLOVAN
9. TERRA

Pobyt v Jánských Lázních možno čerpať

mbulantnou liečbou - Komplexné kúpeľnou liečbou - príspevkovú kúpeľnou liečbou

Pre samoplatcov JE aj Tu pripravených niekoľko balíčkov

* Liečebný Kúpeľný pobyt
* Ozdravovací-relaxačné PROGRAM
* Rekondičný pobyt
* Víkendový relaxačný pobyt v kúpeľoch Jánských
* Deti s doprovodom
* Deti bez sprievodu

ĎALŠIE možnosti ubytovania - Jánske Kúpele

Apartmány Bobas, Apartmány Eva, Apartmány Duncan, Apartmány U Křížů, Hoffmanová bouda, Horská chalupa Advokátka, Horská chalupa Janské Lázně, Horská chata Zelené údolie, Hotel Astoria, Hotel Černá bouda, Hotel Kotva, Hotel Lesní dom, Hotel Luční Dom, Hotel Omnia , Hotel Siréna, Hotel Smrčín, Hotel Terra, Hotel Vladimír, Hotel Vyhlidka, Hotel Zátišie, Chalupy U Smrčiny, Chata Betlehem, Chata Idyla, Chata Zornička, Chata Lovran, Chata Vendlovka / Reflex, Chata Viktorka, Jánsky dvor, Kábrtová bouda, Ludvíková bouda, Penzión Adélka, Pension Astrid, Penzión Belveder, Pension Brigáda, Pension Hainiš, Pension Horský Dvůr, Pension Janka, Pension Kamienok, Pension Linda, Penzión Marianska výšin, Pension Marianum, Penzión Martin, Pension Merlin, Pension Plesnivec, Pension Smrčín, Penzión Sola fide, Pension Svätý Jakub, Penzion U Dvořák, Penzion U Hradeckých, Pension U Slunce, Pension Villa, Penzión Vila Grófka, Pension Villa Ludmila, Pension Vladimír, Srub - Kašparáci Švajčiarsky dvor.

Mesto Janské Lázně

Janské Lázně SE nachádzajú už východnej časti Krkonôš s miernym az horúcim podnebím. Roku 1965 boli Janské Lázně povýšené Na mesto. Roku 1980 bola postavená nová kabínová lanovka Na vrchol Čiernej hory Otvorená detská liečebňa Vesna. Po zmene štátneho režimu v roku 1989 prešli niektoré Hotely penzióny do súkromných rúk, ALE kúpele edited by takéto zostali štátnym podnikom. Najväčšou stavbou tohto obdobia JE výstavba areálu Obchodná akadémia pre telesne postihnutých uvedené do prevádzky v roku 1994.

Voľnočasové aktivity - Jánske Lázně

Mestské kino JE zužitkováva okrem filmových Predstavenie aj pre vystupovanie divadiel malých estrády FOREM. O aktuálnych programoch na jednotlivé mesiace sú pacienti informovaní v Kultúrnom spravodajcovi.

V letných mesiacoch jún až september sú organizované promenádnych Koncerty v priestore edited kolonádou. Všetky kultúrne zoradené sú riešené bezbariérovo, sú ľahko prístupná aj pacientom odkázaným na invalidný vozík.

Prechádzky Jánske Kúpele

Krátke Prechádzky náročnejšie túry po udržiavaných značených cestách Dobre po Krkonošiach Vás odmení zatuchnutý SE meniacim panorámou, na uz prídete Na liečenie Alebo Na dovolenku.

Hlavné Krkonošská strediska - Pec pod Sněžkou, Špindlerov Mlýn, Harrachov sú s horskými Hrebene spojená lanovkami umožní VAM obdivovať prírodu v menej prístupných oblastiach. K nim patrí aj Janské Lázně.

Lanovkou SE môžete dopraviť Na vrchol Čiernej hory (l.299 m), who je východiskovým bodom pre letnú i zimnú turistiku v Oblasti chránenej Prírodné REZERVÁCIA Krkonošského NÁRODNÉHO PARKU.

ZOO - ak chcete si spestriť pobyt výletom autom do okolia, Odporúčame VAM návštevu ZOO - Safari vo dvore Králové nad Labem, jedne z najmodernejších najnavštevovanejších ZOO v Českej republike

Náchodský zámok

Dominantou mesta je zámok, ktorý založil - pôvodne edited hrad - Rytier Hron z rodu Nečeraticů Roku 1254. Na renesančný zámok bol hrad prestavaný v rokoch 1566-1614 ZA vlády Smiřických.

Zámok Kuks

Barokový celok budov, plastík parku, ktorý koncom 17. STOL. založil Gróf František Antonín Špork u liečivého prameňa. Najcennejšie pamiatkou Kuksu JE - galéria sôch Ctnosti Neresti.

Teplicko-adršpašské skaly - Malebné zoskupenie pieskovcových skál je rozložené na ploche 20 km2 v nadmorskej výške Okolo 500m.

Športové vyžitie - Janské Lázně

Relax park JE nove vystavané športovo relaxačné centrum. Nachádza SE najvyššej pod vrcholom hory ČR Sněžky edited Dôvod Pece pod Sněžkou ho nemôžete prehliadnuť. Relax park JE vybavený atrakciami pre rodiny s deťmi i Aktívne športovcov. Jeho Prevádzka JE celoročné Večerné jazdy na horskej bobovej dráhe sú veľkým lákadlom pre návštevníkov parku. Tu Deti nehnevá Rodičia relaxujú.

* Bobová dráha
* Skluzavky
* Trampolíny
* Lanový park
* Jazda Na kladke
* Detské ihrisko
* Snack bar

Bowling-meštianskymi dom, nám. Svornosti 497, Svoboda nad Úpou

Outdoorové aktivity - Jánske Lázně

Paragliding, rafting, Lukostreľba, Štvorkolky, terénne kolobežky, paintball, lezenie, dobrodružstvo park

Plávanie - Termálne bazén - Štátna liečebné kúpele Janské Lázně, Plavecký bazén TJ Lokomotiva Trutnov, Bazén s vírivkou Hotelu Omnia, Kúpalisko TJ LOKO Trutnov, Prírodné kúpalisko Sejfy,

Tenis - Hotel Aurum Černý důl - Tenisová hala, Tenisový areál TJ Lokomotíva Trutnov

KRNAP - Letná sezóna v Krkonošiach o sebe pomaly začína rozbiehať. Správa Krkonošského NÁRODNÉHO PARKU pre TOTO leto pripravila niekoľko noviniek. Jednou z nich sú pracovníci Správy KRNAP, Horskou službou preškolenie v poskytovaní prvej pomoci. ĎALŠIE JE ponuka bezbariérových trás av neposlednom rade aj rozšírená ponuka pre cykloturistov.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: