Ibiza - Španielsko - dovolenka a cestovanie

Ibiza je známa svojimi nekončiacimi večierky, hudobnými vystúpeniami a krásnymi piesočnatými plážami. Ibiza je lákavá predovšetkým pre mladých ľudí svojim nočným klubom Privillege, ktorá je považovaný za najväčší na svete.


Na Ibize prebieha mnoho festivalov, je považovaná za ostrov plážových party a je preslávená svojím ska a reggae. Doprava letecky trvá iba 2 hodiny a 30 minút. Z Prahy zaplatíte za spiatočnú letenku okolo 11 000 Sk. Ak poletíte z Berlína, môžete ušetriť - najlacnejšia letenku získate aj za 200 eur.

Roztancovaná Ibiza

Ibiza je španielskym ostrovom nachádzajúcim sa v Baleárskom súostroví na západe Stredozemného mora. Ibiza má rozlohu 571 km2 a je tretím najväčším ostrovom súostrovia. Žije tu približne 106 000 obyvateľov. 1 / 3 obyvateľov pritom tvoria cudzinci, ktorí tu dlhodobo žijú. Hlavným a zároveň najväčším mestom je Eivissa čiže Ibiza sa 40 000 obyvateľmi. Úradnými jazykmi sú katalánčina a španielčina. Ostrov sa delí na 5 mestských obcí - Eivissa, Sant Antoni de Portman, Sant Joan de Labritja, Sant Josep de sa Talaia a Santa Eulària des Riu. Obyvatelia sú predovšetkým katalánskej národnosti. Platí sa tu eurami.

Podnebie na Ibize

Ibiza leží v subtropickom podnebnom páse. Priemerné najnižšie ročné teploty dosahujú vyššie 18,6 ° C. Najnižšie teploty sú v období november - február a dosahujú výšku okolo 18 ° C. Najvyššie teploty sú v období od júna do septembra a vo väčšine prípadov presahujú 30 ° C. Ideálny čas pre dovolenku pri mori je od konca mája do začiatku októbra, kedy sa teploty pohybujú medzi 23 - 30 ° C a voda má 19 - 25 ° C. Ak sa však nechcete na plážach krčiť, vyberte si radšej začiatok alebo koniec sezóny.

Last minute zájazdy na Ibizu - lacno s cestovnou agentúrou AIRSTOP.CZ

Ročne navštívi Ibizu vyše 1,5 milióna turistov, najviac britských, nemeckých, talianskych a francúzskych. Ibiza však láka najmä mladých ľudí; nočný klub Privilege v Sant Rafel je považovaný za najväčší na svete. Ibiza ponúka širokú škálu spoločenského vyžitia. Je to ten nejodlišnější ostrov z krásneho Baleárskeho súostrovia.

Chcete sa ísť aj pobaviť na Ibizu, zažiť niektoré z preslávených plážových párty, alebo len tak si oddýchnuť u krásneho mora? Môžete sa obrátiť na cestovnú agentúru AIRSTOP.CZ, ktorá sa špecializuje na nemeckej cestovnej kancelárie, ponúka last minute zájazdy, exotické zájazdy a lacné letenky. Na ich stránkach www.airstop.cz máte prehľadnú ponuku dovolenky na Ibize, ktorá sa aktualizuje online 24 hodín denne. Veľmi pozitívne je, že všetky uvádzané ceny sú vrátane poplatkov a TAX - neplatíte teda nič navyše.

Dôležité informácie - Ibiza

Vstup na Španielske územie a pobyt tu je pre Českého občana vďaka Európskej Únii bez zvláštnych obmedzení. Potrebujete platný cestovný pas, alebo preukaz totožnosti (vydaný po roku 1993). Ekonomicky neaktívni občania (študenti, dôchodcovia) tu môžu zdržiavať bez obmedzenia aj dlhodobo. Pred cestou navštívte webové stránky Ministerstva zahraničných vecí pre aktuálne informácie.

História Ibizy

Ostrov bol osídlený už začiatkom 2 tisícročia pnl Feničania tu približne 700 pr.n.l. založili prístav Ibes, čo je dnešný Eivissa (Ibiza). Roku 123 pr.n.l. bola Ibiza pripojená k Rímskej ríši. Potom bola vyplienená vandalmi. V 6. a 7. stor. patrila k Byzantskej ríši. V 11. storočia sa Baleárske ostrovy stali útočiskom pirátov. Roku 1235 boli Baleáry dobyté aragonským kráľom Jakubom I. A po spojení aragonského kráľovstva s kastilským kráľovstvom sa Baleáry s Ibizou stali súčasťou Španielska. Od roku 1983 sú Baleárske ostrovy autonómne.

Pamiatky a zaujímavé miesta - Ibiza

Eivissia (Ibiza)

Eivissia alebo tiež Ibiza je hlavným mestom Ibizy a nachádza sa na južnom pobreží ostrova. Eivissia je veľmi rušné mesto. Staré mesto sa nachádza v okolí prístaviska. Nachádza sa tu rozsiahla pevnosť Dalt Vila a vstup do nej je zdarma. Nachádza sa tu tiež katedrála z roku 1235 a kaplnka z roku 1364. Na okraji mesta boli objavené vykopávky z doby Feničanov a je tu múzeum Puky des Molise.

Es Cubbeles

Es Cubbeles leží na juhozápadnom pobreží a nachádza sa tu najvyšší kopec Sa Talaiassa vysoký 475 mn.

Sant Llorenz

Ide o malú dedinu nachádzajúce sa vo vnútrozemí a môžete sa tu kochať pohľadom na pôvodnú ibizské domčeky, kostol a cintorín.

Ostrov Formentera

Ide o malý ostrovček ležiaci neďaleko Ibizy a býva prezývaný ako Karibik Stredozemného mora. Ostrov je obľúbený pre svoje nádherné piesočné pláže s priezračnou vodou. Pláže sú však hojne navštevované turistami.

San Antonio

Patrí medzi vyhľadávané miesta turistami, mnohí mu dokonca dávajú prednosť aj pred hlavným mestom. Jeho vzdialenosť od Eivissa je asi 15 km. V San Antoniu sa žije predovšetkým nočným životom. U promenády sa nachádza zábavný park.

Santa Eulalia

Nachádza sa iba 21 km od letiska a ide o veľmi pokojné letovisko. V meste sa nachádza nádherná pláž lemovaná palmami. Neďaleko sa nachádza ďalšie kľudné letovisko Es Cana.

Nočný život - Ibiza

Privillege

Je považovaný za najväčší nočný klub na svete a nachádza sa v blízkosti mesta San Rafael. Vstupné sa pohybuje v rozmedzí 40 - 60 EUR a nápoje kúpite za 7 eur.

Space

Klub sa nachádza v blízkosti pláže Playa den Bossa. Ide o veľmi príjemný klub. Vstupné sa pohybuje okolo 50 eur a pivo tu stojí 8 eur.

Nočný život na Ibize je dosť nákladný. Avšak v music baroch v centre prístavu San Antonio kúpite alkoholické nápoje aj za 4 EUR.

Zaujímavosti - Ibiza

* Vstupné do nočných klubov sa pohybuje okolo 30 - 60 Euro.
* Pred hlavným jedlom sa podáva typická cesnaková nátierka.
* Obchody majú väčšinou otvorené od 9 do 13 hodín a od 16 do 19 hodín.
* Obed sa podáva po 13. hodine a obvyklá doba večera je až po 21. hodine.
* Ibiza sa pýši celkom 56 plážami.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: