Egypt recenzia na dovolenku

Keď sa povie Egypt, vybaví sa nám slávne pyramídy, bohatá história, teplé Červené more, horúci saharský vzduch, preslnené pláže. Vydajte sa tento rok na dovolenku do krajiny plnej orientu, kde si môžete splniť aj tie najtajnejšie priania.


Charakteristika Egypta

Hlavné mesto - Kairo

Počet obyvateľov - cez 78 miliónov

Oficiálny jazyk - Arabský

Čas - stredoeurópsky + 1 hodina

Mena - egyptská libra

© Egypt a pyramídy.

Prečo sa rozhodnúť pre dovolenku v Egypte

Egypt je známa predovšetkým vďaka starovekej civilizácii az turistického hľadiska ponúka skutočne nepreberné možnosti, ako a kde stráviť vysnívanú dovolenku.

Môžete si užívať krásnych piesočných pláží.

Navštíviť slávne pamiatky, ako sú Gíza, Káhira, kláštor svätej Kataríny, zádušný chrám Ramzesa II., Memnónove kolosy, Abú Simbel, terasový chrám Hatšepsut, Luxor ai

V prípade záujmu o kúpu zájazdu neváhajte kontaktovať cestovnú agentúru cyro

Cestovná agentúra cyro - dovolenka s víziou

Cestovná agentúra cyro je v každej situácii zameraná predovšetkým na zákazníka a jeho potreby. Je to dôveryhodný partner pre Vaše cesty, pretože majú tím vyškolených pracovníkov, ktorí s klientmi konajú rýchlo. Napriek tomu však veľmi dobre vnímajú všetky požiadavky a priania svojich klientov a to vďaka intenzívnemu kontaktu s nimi prostredníctvom telefónu alebo e-mailu.

Cestovná agentúra cyro má najprehľadnejšie vyhľadávač dovolenky. Výber zájazdov cez webový portál www.cyro.cz je najjednoduchšie na slovenskom internete. Klienti tak môžu využiť rýchly a prehľadný vyhľadávač všetkých typov zájazdov. V dnešnej dobe je efektivita, prehľadnosť a rýchlosť stále častejšie požadovaná a to aj v oblasti cestovného ruchu. Vašu dovolenku si tu vyberiete už za niekoľko minút z pohodlia domova cez svoj počítač.

3 kroky k vysnenej dovolenky

Z ich ponuky si každý vyberie ľahko a rýchlo, stačí len 3 jednoduché kroky:
1. Vyhľadať zájazd presne podľa vlastných predstáv
2. Vybrať si ten, ktorý najlepšie vyhovuje
3. Užiť si vysnívanú dovolenku!

Cestovné agentúru sa snaží ísť cestou úspechu a napĺňa svoje ambície významnú a obchodnými partnermi vyhľadávanou spoločnosťou. Buduje si pozíciu jedného z najsilnejších cestovných agentúr na trhu. CA cyro sa orientuje aj na nové a perspektívne oblasti cestovného ruchu a jej cieľom je stať sa priekopníkom nových trendov na trhu.

Miesta v Egypte, ktorá by Vám nemala uniknúť

Hurghada - Egypt

Ešte Vašej pozornosti unikala Hurghada? Určite sa vydajte do najznámejšieho a najobľúbenejšieho letoviska, ak si chcete dovolenku skutočne užiť so všetkým komfortom.

Pôvodne bola Hurghada rybárskou dedinkou. S postupným rozvojom turistického priemyslu sa však Hurghada stala prosperujúcim mestom, v ktorom je živo na každom rohu.

Hurghada sa môže pochváliť ideálnou polohou na kúpanie, tak možností výletov za pamiatkami starovekého Egypta. Pláže i morské pobrežie je perfektne udržiavané. A v hoteloch, môžete sa spoľahnúť na dokonalý servis, a to vo väčšine z nich.

Ak sa vydáte do starej časti Hurghady, objavíte pravý súčasný Egypt. Naproti tomu hlavný trieda pretína celú Hurghadu a je pretkávaná radom najrôznejších obchodíkov s tradičnými suvenírmi, lákadlami. Ak sa nezaobídete bez internetu, môžete zavítať do internetovej kaviarne. Ak ste milovníkmi dobrej kávy, určite zavítajte do pravej Egyptskej kaviarne, kde si navyše môžete vychutnať tradičné Egyptskou vodnú fajku.

Podniknete Ak z Hurgada výlety za pamiatkami, môžete využiť klimatizované autobusy, ktoré s Vami tiež zájdu do nefalšované púšte, kde si urobíte krátku prestávku. Okolo Vás bude nekončiacou piesok, ktorý Vás bude spoločne s horúcim vetrom jemne bičovať po tvári. Budete mať jedinečnú možnosť skutočne spoznať, čo je púšť.

© Hurghada - krásna dovolenka.

Egypt Gíza

Nachádza sa v blízkosti hlavného mesta Káhiry. V Gíze je sústredená rad pamiatok na jednu z najstarších civilizácií. Prvým faraón, ktorý si vybral miesto na kráľovskom pohrebisku v Gíze k svojmu poslednému odpočinku, bol Cheops, ktorý stvoril najväčšiu stavbu všetkých čias: Cheopsova pyramída. Pre cestu do Giza môžete z centra Káhiry využiť mestských autobusov.

Cheopsova pyramída - Egypt

Táto pyramída fascinuje ľudstvo po tisíce rokov. Cheopsova pyramída je desať kilometrov juhozápadne od Káhiry, na pláni Giza. Možno tam dojet tankom alebo autobusmi, ktoré odchádzajú z káhirského námestia Tahrir. K pyramíde sa môžete vydať aj na koňoch alebo na ťavách. Pyramída pôvodne merala 147 metrov, teraz meria 138 metrov. Cheopsova pyramída váži cez 6 miliónov ton. Aby mohla byť vybudovaná, bolo potrebné rámp, pák a saní ťahaných volmi. Celá pyramída bola pôvodne obložená bielym lešteným vápencom. Dvaja králi z neskoršej dynastie, Chefrén a Mykerinos, zriadili úplne blízko ďalšie pyramídy. Tieto tri pyramídy dohromady tvoria pravdepodobne jeden z najznámejších stavebných komplexov na svete, ktorý po stáročia fascinuje a je pozorovaný s posvätnou úctou. Tri pyramídy sú súčasťou komplexu, ktorý obsahuje niekoľko chrámov, menšie pyramídy a hroby kňazov a úradníkov. Menšie, južnejšie situované pyramídy boli pravdepodobne určené pre ženy kráľov a sú nedostavanej.

Sfinga - Egypt

Sfingu nájdete hneď vedľa Cheopsovej pyramídy, meria na výšku 21 metrov a na dĺžku 74 metrov. Na najširšom mieste meria jej tvár 4,20 metrov. Pravdepodobne bola sfinga strážcom mesta mŕtvych, ktoré za ňou ležia. Sfingu postavil faraón Chefrén a pravdepodobne jej hlava je jeho portrétom.

Giftún Egypt

Jedná sa o piesočnatý ostrov neďaleko Hurgada. Giftún ocenia predovšetkým všetci vyznávači morských hlbín. Ostrov priamo nabáda k potápaniu a šnorchlovanie. Čaká Vás tu samý piesok a nebesky modré more. Ostrov Vás víta obrovský nápis Paradise, ktorý je vidieť už z diaľky z mora. Pobrežie pokrýva horúci biely piesok a koraly sa dajú pozorovať len kúsok pod morskou hladinou. Ostrov je priamo určený na odpočinok, opaľovanie, kúpanie.

Coloured Canyon Egypt

Jedná sa o prírodne vytvorenú úzku rokli, ktorá Vás zaujme predovšetkým svojím farebným prevedením. Steny kaňonu sa týči do výšky 30 metrov. Priechod kaňonom dlhým 3 km nie nijako náročný. Vnútri je takmer stále tieň a fúka chladivý vetrík.

Národný park Ras Mohamed Egypt

Môžete sa tu tešiť z neporušených koralových útesov južného Sinaja. Oblasť patrí medzi najvyhľadávanejšie potápačské lokality na svete. Národný park patrí medzi desať najlepších potápačských miest. Park je situovaný v Arabskom zálive ležiace na najjužnejšom cípe Sinajského polostrova a zahŕňa plochu o rozlohe 480 km ². Priezračná voda národného parku Vám ponúka jedinečnú ukážku, a to viac ako tisíc druhov kŕdľa rýb, žraloka černoploutvého, manty obrovské, korytnačky morské, barakudy.

Mojžišova hora v Egypte

Jedná sa o biblickú horu, ktorá sa zdvíha nad kláštorom sv. Kataríny. Kláštor stojí podľa tradície na mieste, kde k Mojžišovi prehovoril Boh v podobe horiaceho kríka. Kláštor bol pomenovaný po šľachtičnej narodenej v Alexandrii, ktorá prestúpila na kresťanstvo a zomrela ako mučeníčka. Na kopci vznikla božia zmluva s ľudom - Desatoro božích prikázaní.

Ak sa vydáte na peší výlet na Mojžišovu horu, vybavte sa dostatkom tekutiny, pretože pôjdete spolu 6,5 kilometrov, a to tam aj späť. Cesta je plná nerovností aj kamene. Vezmite si so sebou teplé oblečenie, pretože, aj keď dole je veľké teplo, uvedomte si, že idete do výšky 2 285 m. Nezabudnite si so sebou vziať kameru alebo foťák, kúpite úžasné snímky.

Sakkára Egypt

Najdlhšie slúžiaci pohrebisko na svete. Sakkára je kúsok od Memfis, ktorý bol najstarším hlavným mestom Egypta. Dnes už Memfis príliš nezostalo. Nachádza sa tu ruiny, nejaká polia vykopávok a memfiské múzeum. V ňom tiež nájdete obrovskú sochu Ramzesa II.

Sakkára je tiež zaujímavá tým, že tu stojí najstaršia pyramída, ktorá bola postavená pre vládcu Džosera.

Philae Egypt

Očarujúce ostrov s chrámovým komplexom. Najstaršej časti chrámu pochádzajú zo 4.storočí pnl, ale väčšina chrámu bola vybudovaná Ptolemaiovcov a neskôr Rimanmi po 3.storočí pnl Po príchode kresťanov sa z niektorých siení stali kaplnky a na ostrove vznikli aj kostoly. Ďalšie vandalizmus majú na svedomí aj prvé moslimovia

Memnonovy kolosy v Egypte

Jedná sa o dve gigantické, osemnásť metrov vysoké sochy. Nájdete ich na západnom brehu rieky Níl v Luxore. Sochy stávali pred vstupným pylónom do zádušného chrámu faraóna Amenhotepa III. Za kolosy sa nachádza rozsiahle archeologické nálezisko, na ktorom pravdepodobne zbadate archeológmi pri svojej práci. Memnonovy kolosy predstavujú najznámejšie súčasťou bývalého zádušného chrámu Amenhotepa III. Kolosy pôvodne dosahovali výšky 20 metrov, kedy boli zhotovené z jediného kusu kameňa.

© More u Hurghady.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: