Cestovanie po Nepále

Nepál JE krajín paradoxov. Dýchne Na Vás histórie, Krása tunajšej prírody, národné tradície, skvostná architektúra, pamiatky, zachovalé chrámy milí ľudia tolerantní. Nepál JE, CO SA Tyče živobytie, jednou z najlacnejších krajín.


Vystačíte Tu s 15 až 20 USD Na deň (asi 400 Sk), do niektorých Oblasti však musíte mit Povolenie, ktoré stoja 10 USD Na Týždeň.

Oficiálna edited tejto Zeme JE federatívna demokratická republika Nepále. Nepál leží v Južnej Ázii som strednej časti Himalájí, ide teda o vnútrozemský stat. Susedí s Čínskou ľudovou republikou Indiou. Jeho rozloha JE 147, 181 km2 obýva Ho približne 30 miliónov edited. Hlavným zároveň najväčším mestom JE Káthmandu, úradným jazykom JE nepálčina prevládajúcim náboženstvom hinduizmus JE. Na severe Nepálu SE nachádza najvyššia hora Sveta Mount Everest (8 848 mnm). Podnebie je teplé, subtropické s monzúnovými určenia, v horách pivo drsnej mrazivej.

Kedy SE vydať do Nepálu

Do Nepálu SE da pochopiteľne cestovať CEZ celý rok. Avšak najvýhodnejšími mesiaci pre cestu sú október az november február az marec. V tieto Měšice sebe totiž vyhnete letnom dažďom horúčave av zime Zase snehu mrazu.

Do Nepálu SE dostanete letecký, počet letov z Európy JE ale trochu obmedzený. Priamou linkou SE do Nepálu dostanete z Viedne Amsterdame. Letenka Vás vyjde približne Na 17 000 korún.

Cesta do Nepálu - cesty ZA poznaním s CK karavely

Laka Vás Nádherná príroda zaujímavá kultúra tejto exotickej Zeme? Chcete vidieť najvyššiu horu sveta Na vlastné oči? Nepál neni určený len pre nadšených horolezcov, ALE JE veľkým zážitkom aj pre klasického turistov zvyknutého Len Na more pláž Alebo drinky pri bazéne.

Cestovná kancelária karavely JE jedna z možností, Ako tú nádhernú krajinu vidieť zažiť Na vlastnej koži. CK karavely pre Vás pripravila nasledujúce zájazd. Pohodový zájazd do Nepálu JE pripravený pre tých z Vás, ktorí chcete spoznať nádhernú krajinu pod Himalájami, ALE netrúfate si Na Dlhý trek.

Plán poznávacieho zájazdu:

* 1.-2. deň Odlet do Káthmandu, ZA dobrého počasia JE edited pristátím vidieť nádherné panorama Himalájí, ubytovanie v Thamelu
* 3. deň prehliadka Káthmandu - námestia Durbar (UNESCO) s pagodami, Starý Kráľovský palác, Kumari Bahal (dom živoucí bohyne), Swayambhunath (UNESCO) - budhistický chrám s vyhliadkou na Káthmandu, Patan (UNESCO) - bývalé Kráľovské mesto, námestie Durbar, pagody, Kráľovský palác
* 4. deň Odlet do Lukly (2800 m), zbytočná do dediny Monje Okolo Rieky Dudh Kosh (Mliečna rieka)
* 5. deň Vstup do NP Sagarmatha (UNESCO), výstup do Namche Bazar (3440 m) - stredisko Šerpov, výhľad na masív Kongde Ri Thamserku (6608 m), odpočinok, aklimatizácia, návšteva návštevník centra NP Sagarmatha
* 6. deň výstup Na vyhliadku Everest View - Nádherný výhľad Na Himalájí (Mt. Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam, Tawoche, Thamserku), Okružné Turá CEZ Khumjung (3780 m) - návšteva Hillaryho školy Khunde (3800 m)
* 7. deň po starej karavanní stezce smerujúce do Tibetu SE vydáme CEZ dedinky Phurte, Tham do Thame (3820 m) - návšteva budhistického kláštora som skalách, v blízkosti hydroelektráreň
* 8. deň Tura k najväčšiemu buddhistickému kláštoru najvýznamnejšiemu v Oblasti Jednotlivec Khumbu v Tengboche (3860 m) - prehliadka Kláštora, možnosť účasti na Večerné Alebo Ranná budhistickej meditácii
* 9.-10. deň Návrat rovnakú Cestou CEZ Namche Bazar do Lukly
* 11. Rano deň Odlet do Káthmandu, Individuálne voľno
* 12. deň Pashupatinath (UNESCO) - areál hinduistického chrámu, kremačné Mista (gháty) nad posvätnú Riekou Bagmati, Bódhnáth (UNESCO) - Obrovská budhistická stupa, centrum tibetského budhizmu, vychádzka ku kláštoru Futbal
* 13. deň výlet do Bhaktapuru (UNESCO) - bývalé Kráľovské mesto, námestie Durbar, Kráľovský palác SE Zlatou bránou, galérie Národné, najvyšší nepálska pagoga Njatapola, DLE záujmu návšteva chrámového mestečka Changu Narajan (UNESCO)
* 14.-15. deň Odlet Návrat do SR

Colné Predpisy - Nepál

K vstupu do Zeme potrebujete platný pas s platným Cestovné vízom. Vízum možno získať primo Na hraničnom priechode, Alebo Na nepálskej ambasáde. Vízum Na 60 dni stojí 30 USD (teda Okolo 700 Sk). Turistické vízum neoprávňuje na vstup však do väčšiny horských Oblasti. K tomu JE potreba Špeciálny Povolenia, tzv Treking povolenie, ktoré vydáva imigračný úrad v hlavnom meste Káthmandú stojí 10 USD. Pre pobyty dlhšie ako 24 hodín SE vzťahuje prihlasovaciu povinnosť, keď o sebe musíte zaregistrovať na najbližšej policajnej stanici. Hotely ovšem ZA Resetovať Hosťami túto povinnosť väčšinou obstarávajú sami.

Povoľuje SE iba SUROVINY vecí osobnej potreby. Informujte o sebe radšej Na nepálske ambasáde, ci oficiálnych stránkach vlády Federatívnej demokratickej republiky Nepál o colných predpisoch Tu, Alebo Na Ministerstve zahraničných vecí Hlboká cesta Českej Republiky. Môžete si napríklad doviezť 200 ks cigariet, 50 cigár. ĎALŠIE predmety do 800 nepálskych rupií (pričom 100 nepálskych rupií JE približne 28 korún), sú väčšinou deklarované Bez problémov.
História Nepálu

Petr Prášok súčasného Nepále bolo osídlené dávno v minulosťou rôznymi tibetskými kmeňmi, ktoré si nakoniec vytvorili vlastné kniežatstvo. V polovici 18. storočia bol potom Nepál dobytý Gurhky, ktorí vytvorili Tu Kráľovstva. Roku 1792 Nepálske Kráľovstvo podstúpilo Británii edited svojho Petr Prášok až Roku 1923 priznala Británie Nepále Samostatnosť. 28. 5. 2008 bol vyhlásený Nepál republikou.

Najznámejšie Pamiatky

V zozname svetového dedičstva UNESCO sú zanesené tieto nepálskej pamiatky: Údolí Kathmandu, Národný park Sagarmatha, Národný park Čitvan, Lumbini, mesto Bhaktapur, Durbar námestia.

Údolie Khátmandú

Nachádza sa tu veľké množstvo budhistických pútnických miest hinduistických. Leží Tu zhotoviť Hlavné mesto Khátmandú. Najstaršou pamiatkou celého Nepálu JE pagoda, who SE nachádza v blízkosti Hanumanova paláca. V doline SE doline nachádza pomerne Veľké množstvo dedín malých mestách, kde môžete naraziť Na všadeprítomnej pouličné predavača .. Rozhodne si nenechajte ujsť slávnu budhistickú stavbu Swayambhunath, ktoré o sebe zhotoviť niekedy prezýva Chrám Opičí, kvôli veľkému množstvo opíc, ktoré o sebe nachádza v jeho bezprostrednej blízkosti. Stavba sa skladá zo štyroch veží, z ktorých Kazda nesie vyobrazenie Buddhových oči. ĎALŠIE pamiatkou nachádzajúce sa priamo v hlavnom meste JE Socha prevtelenie boha Sivý, Jež dosahuje výšky piatich metrov av rukách drží ľudskej lebky.

Bhaktapur

IDE o stredoveké mesto pochádzajúce z 12. storočia leží približne 20 km od hlavného mesta Nepálu. Najvýznamnejšou pamiatkou, who SE Tu nachádza JE chrám Nyatapola. IDE o tridsiatich metrovú pagodu, who JE zasvätená bohyni hojnosti Lakšmí bohatstva.

Patan

Leží neďaleko hlavného mesta Khátmandú IDE o najstaršie mesto v Khátmnadském doline. Nachádza sa tu Palácové námestie s názvom Durbar Square.

Národný park Sagarmatha - Nepál

Rozkladá SE v Himalájach. Bol založený Roku 1976 nachádza sa v ňom Prírodné bohatstvo v podobe fauny Flory.

Národný park Čitvan - Nepál

Park SE nachádza v ázijskej časti Nepále bol založený Roku 1973.

Lumbini

Lumbini JE jedno Zo štyroch hlavných buddhistických pútnických miest. Leží v južnom Nepále Medzi mestami Kapilavastu Bhairawa. Podľa tradície sa tu narodil princ Sidhártha, ktorý o sebe neskôr Stal Budhom Šákjamunim. V 3. st.n.l. Tu nechal Kráľ Asoka vztýčiť stĺp, ktorý o sebe do dneška dochoval az. Lumbini znovuobjavil Roku 1895 Nemecký archeológ Anton Fiihrer. V ROKU 1996 bolo vyhlásené Nájdenie presného miesta narodenia Budhu práve v Lumbini. TOTO misto Dnes označuje zasklený Kameň. Každoročne navštívi Ho Viac Ako 500 000 návštevníkov, aby aj CEZ pomerne zložitú Dopravná dostupnosť neustále prebiehajúce prestavbu areálu. Vezmite Tu býva poriadaný každoročný budhistický festival "Buddha džajanti" (Budhove narodeniny) oslavujúci narodenie Budhu.

Zaujímavosti - Nepál

Národný kvetinou JE rododendron. Chovajú sa tu jaci divokí. V Južnom Nepále sa narodil v roku 563 Pr. n. l. Buddha. Mena: 1 nepálska rupia (NPR) = 100 País. Národnostné Zloženie: Nepálci (53%) Bihárci (18%) Tharuové (5%) Tamangové (5%).


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: