Cestovanie po Mexiku - exotická dovolenka

Mexiko JE plné pozostatkov indiánskej kultúry Mayov. Tu nájdete Profesijné pozostatky pyramídy Olmékov Aztékov, ich chrámy Palace rituálne stavby. JE Mexiko známe svojimi exotickými plážami Dvoch oceánov v Cancúne, temperamentom farbami.


Oficiálna edited tohto štatutárne ležiaceho som Strednej Amerike JE Spojené štáty mexické zriadením IDE o federatívnu republiku. Na severe susedí so Spojenými štátmi americkými Na juhu s Guatemalou Belize. K Mexiku zhotoviť Patri niekoľko ostrovov v Tichom oceáne, Karibskom mori av Mexickom zálive. Mexiko JE treťou najväčšou krajinou Latinskej Ameriky. Úradným jazykom v Mexiku JE Španielčina. Počet edited dosahuje 106 000 000 Na rozlohe predaj pred rekonštrukciou 2 000 000 km2. Mexiko sa delí na 31 spolkových štatutárne plus dištrikt hlavného mesta. Hlavným mestom JE Ciudad de México (Mexico City). Menou v Mexiku JE mexické peso.

Letenku kúpite ZA 17 000 Sk, ak poletíte z Mníchova, vyjde Vás lacnejšie. Ceny vo všeobecnosti sú v Mexiku o niečo nižšia ako u nás, noc v Hoteli Vás príde zhruba Na 300 korún.

Podnebie v Mexiku

Mexiko Spada do subtropického Pase, pričom sa delí na 4 čiastkové na klimatických Prenosný navijak. Na juhu SE striedajú obdobia sucha obdobie dažďov. Vhodným obdobím pre cestu do Mexika JE zima az jar, pretože JE Tu obdobie sucha dni sú dlhšie.

Dôležité Informácie - Mexiko

K ceste do Mexika budete potrebovať pas Cestovný s platnosťou minimálne nasledujúcich 6 mesiacov spiatočnú letenku, Alebo dostatočný finančný obnos pre nákup Jej. Pocas pobytu musíte u seba nosiť tzv turistickú kartu, ktorú získate Na Letisku edited príletu. K vstupu do Zeme edited pobyte kratšom nez 90 dni, nepotrebujete víza. Turisti sú povinní edited príchodu zaplatiť tzv Aktuálne turistickú taxu som výške 210 pesos (pričom 1 peso sú asi 2 Sk). Pred odchodom si radšej prejdite stránky Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Mexiku.

História Mexika

Po objavení Ameriky Krištofom Kolumbom Roku 1492 sa tu začali usadzovať Európania. Roku 1535 založili Na Petr Prášok dnešného Mexika Španieli svoju kolóniu Nové Španielsko. Na začiatku 19. storočia získalo Mexiko Na Španielsku nezávislosť. Pote SE vlády zmocnili Francúzi. Medzi Lety 1911 - 1919 prebiehala Mexická revolúcia, Jež skončila ustanoveniam Nové ústavy. SITUÁCIA po konci revolúcie SE však nestabilizovala, Pocas revolúcie sebe totiž vytvorilo Hnutie VEDENE Emiliano Zapata, ktoré vytvorilo Na juhu vlastnú autonómnu oblasť, who JE Žiadame Vás, aby nám v konflikte s mexickou vládou. Roku 2006 bol prezidentom Pote Zvolene Felipe Calderón.

Zaujímavá Mista v Mexiku

Ciudad de México - Hlavné mesto Mexika

JE hlavným mestom zároveň najväčším mestom Mexika s predajom pred rekonštrukciou 25 000 000 obyvateľmi. Nachádza SE v nitrozemí v horách. Mesto bolo založené Roku 1521 Na mieste bývalého hlavného mesta Aztékov. Pri Dôvod hlavného mesta si nenechajte ujsť Paseo de la Reforma, Plaza de la Constitución, Torre Latinoamericana, Torre Mayor, ci jazero Texcoo. Historické centrum mesta JE zaradených na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Paseo de la Reforma

JE najdlhšia triedou uz meste s dĺžkou 12 km. VEDE uhlopriečne naprieč celým mestom. Nechal ju vybudovať v 60. rokoch 19. Cisár Maximilián I. storočia Pozdĺž triedy sa nachádza veľké množstvo Pamätníku, jedným z nich je socha Anděla nezávislosti.

Plaza de la Constitución

Čiže El Zócalo JE jedným z najväčších námestí Na svete. Žako centrum mesta slúžilo Už v edited kolonizačných dobách. Slúži predovšetkým žako miestom pre konanie početných demonštrácií. Nachádza sebe Tu zhotoviť Národný palác, ktorý slúži edited Sídlo prezidenta. Najzaujímavejšie stavbou námestia JE nepochybne Metropolitná Katedrála. IDE o najväčší najstarší katedrálu v Latinskej Amerike Jej Stavba trvala 250 rokov.

Torre Latinoamericana

IDE o najstaršie mrakodrap v krajine, Jež bol postavený Roku 1956 dosahuje výšky 182 Metru. Do Roku 1984 bol dokonca najvyššou stavbou Sveta. Vstupenka Na vyhliadku stojí 100 pesos platí celý deň.

Torre Mayor

JE Jež ďalším mrakodrapom dosahuje výšky 225, 6 Metru JE najvyššou budovou v Latinskej Amerike. Nachádza sa na triedy Paseo de la Reforma bol postavený Roku 2003.

excoco

Čiže Lago de Texcoco JE bezodtokové vysychajúce jazero nachádza východne od hlavného SE mesta.

Palenque

Palenque JE oblasť nachádzajúca SE som štát Chiapas Na polostrove Yucatán asi 130 km od mesta Ciudad del Carmen. IDE o mayskú archeologickú lokalitu. V tomto chrámovom meste môžete obdivovať veľa historických pamiatok edited JE Palác, Chrám nápisov ci Chrámy Kríža.

Palác

IDE o komplex niekoľkých prepojených budov palácových zdobených plastikami. JE obklopený chrámovými pyramídami - Chrám kríža, Chrám Slnka, Chrám listového kríža Chrám nápisov.

Chrám nápisov

IDE o devítistupňovou pyramídu vysokú 16 Metru, who slúžila edited pohrebné Pamätník. Nachádza SE Tu sarkofág s ostatkami vládca Pacal.

Chichén Itzá

IDE o zrúcaninu mayského mesta Na polostrove Yucatán Na Petr Prášok rovnomenného štatutárny. Zlo o Hlavné mayskej náboženské centrum. V súčasnosti ide o najlepšie odkryté mayskej mesto. Hlavné stavbou mesta JE deviatich stupňová pyramída tzv El Castillo (Kukulkánova pyramída).

El Castillo

Na Jej vrchol vedie 91 schodov av čase jarnej rovnodennosti ju zapadajúce slnko ožaruje Tak, že sa zdá Zo SE s pyramídy plazí nadol mal. Ďalej sa tu nachádza Observatórium, Chrám bojovníkov najväčšie ihrisko Na Pelotu (mayská hra Na uctievanie Slnka), ci Skupina Tisíce stĺpov.

Pyramídy Teotihuacan

Táto oblasť s najväčšími juhoamerickými pyramídami sebe nachádza približne 50 km od hlavného mesta Ciudad de Mexico ide o najvýznamnejší náboženské centrum Cele Strednej Ameriky. Trosky mesta objavili Jiz Aztékovia doposial JE záhadou, kto boli jeho stavitelia. Najkrajšie stavbou zhotoviť najväčší JE Pyramída Slnka. JE postavená Na jaskyňu s posvätným prameňom slúži plodnosti edited symbol úrody. Bola postavená Medzi Letoch 50 do 125 n.l. dosahovala na predaj pred rekonštrukciou 63 Metru.

Cesta mŕtvych

IDE o Hlavné ulici mesta, who bola symetricky lemovaná asi stovkou náboženských budov. JE 40 metrov široká mesto rozdeľuje na dve časti. Na severnom konci Cesty mŕtvych stojí Pyramída Měšice.

Rezervácia Sian Ka'an

Národný park Prírodné REZERVÁCIA Sian Ka'an sa rozprestiera na ploche 650 000 hektárov bol založený Roku 1986. Nachádza sa tu viac ako 100 druhov cicavcov, vtákov, zriedkavé druhy rastlín i Architektonické pamiatky.

Zaujímavosti - Mexiko

* Väčšinu edited Mexika tvoria miešanci indiánov SE španielskymi prisťahovalcami.
* K Mexiku Patri sombrero - veľmi Ľahký klobúk SE širokú strechou, upletený zvyčajne z palmových Listov
* Základné potravinou JE pre miestnych obyvateľov kukuričná placka zvaná tortilla.
* Väčšina návštevníkov smeruje do Cancúnu Na Yucatáne.
* Najznámejšou horou JE sopka Popocatepetl.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: