Cestovanie po Maroku - exotika

Maroko leží Na severozápade Afriky. JE známe svojou vyspelou kultúrou, bohatou históriou krásnou prírodou. Nachádza SE Tu Ako doline, Horské masívy, Tak aj púšte. V Maroku je na našom pomery diéty Lacné, v reštauráciách SE napríklad najete už za 50 korún.


Nepriamy nech Vás príde Na 15 000 korún, z Nemecká ovšem môžete letieť aj ZA polovicu. K ceste do Maroka nepotrebujete víza.

Maroko - Krajiny zapadajúceho Slnka

Hlavným mestom JE Rabat, najväčšie mesto JE však Casablanca.Najväčší vplyv na riadenie štatutárne Má však Kráľ, ktorý je zároveň hlavou štatutárne, vrchným veliteľom ozbrojených SIL prijímajúci duchovným moslimského obyvateľstva. Maroko obýva približne 33 000 000 edited rozloha dosahuje 450 000 km2. Úradným jazykom je arabčina, francúzština, who JE Tu veľa rozšírená av berberských oblastiach zhotoviť berberština. Platí SE Tu dirhamy premeniť JE možné iba v Maroku, pretože sa nesmú dovážať Ani vyvážať. Na niektorých miestach možno PLATIŤ aj v eurách.

História Maroka

Počiatky osídlenia spadajú Maroka az do staroveku. V 2. stol.př.n.l. Na zakladali Petr Prášok dnešného Maroka osady Feničania. Pote sem prišli Rimania ich nadvláda skončila az v 5. storočia, kedy JE vyhnali Vandali založili si svoju vlastnú Tu Risi. O storočie neskôr bolo Maroko vyhlásené ZA edited Byzantskej Ríše. V 16. storočia začal silnieť Tu Vplyv Európy neskôr Tu bol založený Ako Francúzsky, Tak španielsky protektorát. V Cele protikoloniálního Hnutie stål sultán Muhammad V. AV ROKU 1957 SA vyhlásil kráľom. Od Roku 1961 vládol Kráľ Hassan II. do Roku 1999, kedy zomrel namiesto neho Nastúpil Kráľ Muhammad VI.

Podnebie v Maroku

Na severozápade krajiny JE v zime mierne daždivé počasie av lete horúco sucho. Priemerné teploty v zime dosahujú k 16 ° C av lete k 28 ° C. Sahara sa rozkladá na východe Maroku panuje tropické vedro Tu, kdežto v pohorí Atlas zažijete krutú zimu.

Ubytovanie v Maroku

V mestách Vás ubytovanie v Hoteli príde približne Na 80 do 200 dirhamů.
Pamiatky zaujímavosti - Maroko
Rabat - Hlavné mesto Maroka

Rabat JE hlavným mestom Maroka zároveň jedným Zo štyroch kráľovských miest. Rozkladá sa na pobreží Atlantického oceánu Má približne 1,7 milióny edited. Rabat slúži žako Sídlo kráľa, vlády i katolíckeho biskupstva. Pri Dôvod Maroka si nenechajte ujsť mnohé pamiatky, medzi ktoré patrí napríklad prehliadka Hassan, mauzóleum Mohammeda V., pevnosť Kasbah des ci Oudaias.

Prehliadka Hassan

IDE o nedokončený minaret. Veža SE začala stavať Roku 1195 Mohadovců ZA vlády. Cesta k nemu patrila aj mešita, zničenú edited zemetrasenia Roku 1755. U veže SE teraz nachádza mauzóleum Mohammeda V.

Kasbah des Oudaias

Čiže Údajský Kasbah stojí Na útese s výhľadom Na Atlantický oceán. Nachádza sa tu najstaršia mešita v hlavnom meste pochádzajúce z 12. storočia.

Casablanca

Ide o najväčšiu Marocké mesto s populáciou siahajúci 3 milióny.Nová edited bola postavená francúzi Francúzsky duch na vás dýcha na každom kroku. Najvýznamnejšou pamiatkou JE mešita Hassana II.

Mešita Hassana II.

v ROKU 1993 ide o najvýznamnejší mešitu Zeme. IDE o jedinú arabskú mešitu, ktorú môžete navštíviť aj nemuslim. Jej minaret dosahuje výšku 210 Metru samotná mešita JE Obrovská.

Marakeš

JE vedľa Rabate štyroch druhým Zo marockých kráľovských miest IDE o najobľúbenejší turistickú destináciu v Maroku. Marakeš Roku 1062 nechal založiť sultán Youssef bin Tachfin.

Námestie Miesto Djeema el-Fna

JE obchodným centrom mesta poriadajú SE Tu tzv súky, teda pravé marocké trhy s kobercami, textíliami, korením, šperky ...

Kutúbijská mešita

Minaret tejto mešity Vysoký 70 metrov patrí Medzi Tri najznamejsie minarety Na svete je postavený v andalúzskej štýle marockej.

Palais el-Badi

Zo všetkých palácov v Marakéši JE tento najzaujímavejšie. Palác bol postavený v 16. storočia. Neďaleko paláca JE Vstup do podzemných chodieb.

Cascades d'Ouzoud

Čiže Vodopády Uzúd sebe nachádzajú približne 170 km od Marakéša. IDE o trojstupňové vodopády Vysokom 110 Metru nepochybne IDE prijať Ö najkrajšie vodopády v celom Maroku.

Fes

Fes JE najstarším kráľovským mestom Maroka JE zhotoviť tretím najväčším mestom. Staré Mesto sa skladá z spleti uličiek JE obohnané hradbami. Fes bola založená roku 789 Idris I. V súčasnosti považovaný JE ZA jedno z najviac zachovaných moslimských mest. Tu nájdete Profesijné napríklad krásnu mešitu Karaouiyne, múzeum, Kráľovský palác ci Fes al-Dždíd.

Meknes

Ide o poslednú zo štyroch kráľovských miest Maroka. Nachádza SE Medzi Fesem Rabat.Pri Dôvod Meknes si nenechajte ujsť námestie Miesto Hedi, Na nez vedie cez najväčšiu najkrajšie brána Bab Mansour mesta.

Zaujímavosti - Maroko

* Mätový čaj JE každodennom nápojom edited Maroka.
* Zjednávanie JE v Maroku prirodzenosťou, rovnako edited poskytnutie almužny, čiže bakšiš.
* Obľúbeným športom Marockým JE golf.

Dôležité Informácie - Maroko

Občania Slovenskej republiky nepotrebujú k vstupu do Maroka edited pobytu nepresahujúcim 90 dni vízum. Ak uvažujete o dlhodobom pobyte v Maroku, musíte si vybaviť osobné identifikačný doklad. Prihlasovaciu povinnosť ZA Vás vybaví hotely.

Bezcolne si môžete doviezť Oblečenie, predmety osobnej potreby, filmy, tabakové výrobky Potraviny v množstve zodpovedajúcemu pobytu.Marocké Colné orgány majú právo si overiť Váza Finančné zabezpečenie pobyt v Maroku, pričom ZA minimálnu sumu SE považuje 20 USD Na osobu deň.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: