Vstavané spotrebiče - správny výber

Vstavané spotrebiče predstavujú nespornú výhodu v domácnosti, na rozdiel od voľne stojacich spotrebičov. Docielite celistvého konceptu, sú energeticky menej náročné, šetrí priestorom av neposlednom rade sú oveľa bezpečnejšie pre rodiny s malými deťmi.


Prehľad vstavaných spotrebičov

* Vstavané rúry
* Vstavané varné dosky
* Vstavané odsávače pár
* Vstavané umývačky
* Vstavané chladničky
* Vstavané mrazničky
* Vstavané chladiace skrinky na víno a iné nápoje
* Vstavané mikrovlnné rúry
* Vstavané grily
* Vstavané fritézy
* Vstavané kávovary
* Vstavané práčky
* Vstavané sušičky
* Vstavané spotrebiče sety

Vstavané rúry - môžete voliť: teplovzdušná rúra k varnej doske; multifunkčná rúra k varnej doske; samostatná teplovzdušná rúra; samostatná multifunkčná rúra; set: rúra + varná doska.

Vstavané varné dosky - môžete voliť medzi druhmi: samostatná varná doska s liatinovými platne; samostatná varná doska plynová; samostatná varná doska sklokeramika; varná doska k sporáku s liatinovými platne; varná doska k sporáku plynová; varná doska k sporáku sklokeramika; varná doska k sporáku s ovládacími panelmi, varná doska indukčná.

Vstavané odsávače pár - môžu byť: pod kuchynskú skrinku; vstavané do skrinky; komínové na stenu; ostrovčekové. Dekoratívnym vzhľadom dodajú odsávača pár Vašej kuchyni profesionálny vzhľad.

Vstavané umývačky - môžete voliť: umývačky riadu so šírkou 45 cm s panelom; umývačky riadu so šírkou 45 cm plne integrované; umývačky riadu so šírkou 60 cm s panelom; umývačky riadu so šírkou 60 cm plne integrované.

Vstavané chladničky - môžete voliť medzi druhmi: vstavaná chladnička bez mrazničky; vstavaná chladnička s mrazničkou; chladničky jednodverové; chladničky dvojdverové s mrazničkou hore; chladničky jednodverové s mrazničkou; chladničky podstavné; chladničky podstavné s mrazničkou

Vstavané mrazničky - mraznička môže byť samostatne riešený, alebo v kombinácii s chladničkou. Môžete voliť: mraznička sa šuplíky; mraznička bez šuplíkov len s poličkami

Vstavané mikrovlnné rúry - nenarúšajú dizajn kuchyne; predstavujú nižšiu spotrebu energie, menej tuku pri varení ai Môžete vyberať: mikrovlnné rúry (monofunkční); mikrovlnné rúry s grilom (dvojkombinácia); mikrovlnné rúry s grilom a horúcim vzduchom (vícekombinace).

Vstavané kávovary - šetrí priestorom; ponúka tichší chod; nenarúšajú dizajn kuchyne.

Vstavané práčky - vďaka vstavanej práčke budete Vaša domácnosť vyzerať oveľa útulnejšie.

Vstavané spotrebiče sety - môžu byť v zložení: vstavaná rúra + vstavaná varná doska + vstavaná umývačka riadu + zabudovateľný odsávač pár; vstavná rúra + vstavaná varná doska; vstavná rúra + vstavaná varná doska + zabudovateľný odsávač pár; vstavaná práčka + vstavaná sušička.

Výhody vstavaných spotrebičov

* Vstavané spotrebiče vyzerajú celistvěji aj dizajnovo lepšie.
* Vstavané spotrebiče sú energeticky málo náročné.
* Vstavané spotrebiče sú projektované tak, aby ich fungovanie bolo maximálne bezpečné.
* Vstavané spotrebiče Vám ušetrí v kuchyni miesto.
* Vplyv vstavaných spotrebičov v kuchynskej linke významne potláča šírenie hluku do miestnosti.
* Vstavané spotrebiče predstavujú oveľa väčšie bezpečie pred malými deťmi, ako voľne stojace spotrebiče. Ovládacie prvky vstavaných spotrebičov sú totiž väčšinou mimo dosahu detí.

Vyberáme vstavanú chladničku

Vychádzajte z príslušného priestoru, kam umiestnite vstavanú chladničku, a tiež z potreby úžitkového objemu s prihliadnutím na počet členov v domácnosti. Malo by sa využiť okolo 70% priestoru chladničky. Niektorí preferujú pravidelné nákupy pred možnosťou uskladňovacích väčšie množstvo zásob v chladničke. Druhý typ ľudí bude mať dozaista nároky na úžitkový objem chladničky nižšia. S ohľadom na takmer nepretržitú prevádzku je dôležitým rozlišovacím prvkom tiež energetická trieda. Jej výberom môžete dosiahnuť značne veľké úspory energií. Tá je však ovplyvnená aj vplyvom okolitej teploty, ktorej vysoká hodnota sa môže prejaviť ako záťaž na spotrebič.

Vyberajte aj chladničku podľa počtu dvierok a aj strane, na ktorú sa majú dvierka otvárať. Väčšina výrobcov už vyrába chladničky s pántami na oboch stranách, aby ste mohli dodatočne vybrať, na ktorú stranu sa bude chladničky otvárať.

Vyberajte chladničke aj s ohľadom na počet kompresorov. Chladnička s jedným kompresorom je cenovo výhodnejšie, má aj nižšiu spotrebu. Dva kompresory ponúka praktickú možnosť nastavenia teploty v mraziacej a chladiacej časti osobitne.

V rámci celej linky musia byť chladničky vsadená tak, aby spolu dvierka lícovala a súčasne nič nebránilo ich plnému otvárania.

Čo sa týka designu, je dobré voliť vhodnú povrchovú úpravu chladničky, ktorá bude korešpondovať s ostatným vybavením v kuchyni.

Vyberáme vstavanú rúru

Pri výbere rúry sledujete jej funkcie, spotrebu energie, možnosti čistenia (samočistenie) ai Rúra by mala mať kvalitný zasklenie dvierok aj špeciálne chladenie, aby nedochádzalo k poškodzovaniu skrinky, v ktorej bude umiestnená.

Kvalitné rúry, ktoré súčasný trh ponúka, môžu byť umiestnené hneď vedľa chladničky, kedy jej chod neovplyvní.

Najnovšie rúry nemajú klasické otváranie dvierok, ale do strán, čo Vám umožní jednoduchšiu manipuláciu pri pečení, dusenie pokrmov.

Vstavanú rúru neumiestňujte príliš vysoko, aby ste pohodlne dosiahli na hrnce, v ktorých budete variť. Do rúry je dôležité mať dobrý prístup aj výhľad.

Vyberáme vstavanú mikrovlnnú rúru

V prvom rade si povedzte, k akému účelu bude celá Vaša rodina využívať, či len na občasné ohrevu potravín, alebo častejšie používali, vrátane plnohodnotného varenie, grilovanie, pečenie ai Vnútorný objem mikrovlnných rúr sa pohybuje od cca 13 do cca 40 l. Na objeme rúry závisí aj veľkosť priemeru taniere. Vnútro mikrovlnných rúr môže byť nerezový, smaltovaný, lakovaný.

Na záver, čo rozhodne nedávajte do žiadnej mikrovlnnej rúry: alobal, kov, nádoby s kovovým zdobením, vzduchotesne uzavretej nádoby, jedlo v uzavretých obaloch.

Vyberáme vstavanú umývačku riadu

U umývačiek je dôležité zvoliť správnu šírku, a to s ohľadom na to, koľko budeme požadovať, aby umývačka umyla na jeden umývací cyklus sád riadu. U úzkych umývačiek, ktoré majú šírku do 45 cm, je možné počas jedného umývacieho cyklu umyť približne 8 súprav riadu. U umývačiek, ktoré majú šírku 60 cm, je možné počas jedného umývacieho cyklu umyť až 14 súprav riadu. A umývačky, ktoré majú šírku 90 cm, môžu na jeden umývací cyklus umyť až 16 súprav riadu.

Umývačky sa taktiež odlišujú spôsobom sušenia. Vedľa klasického tu existuje tzv turbotermické sušenie, ktoré vďaka veľkej odstredivej sile zaisťuje, že na riad nezostanú fľaky či zaschnuté stopy kvapiek.

Niektoré umývačky disponujú tiež funkciou odloženého štartu, vďaka ktorému môžete umývačku naprogramovať tak, aby sa spustila až za 1 až 24 hodín, čo oceníte v čase čerpania lacnejšieho nočného prúdu.

Prečo sa vôbec rozhodnúť ku kúpe umývačky riadu? Pri umývaní riadu pod tečúcou vodou sa totiž spotrebuje približne až o 60% viac vody, ako v umývačke, a tiež spotreba elektrickej energie je vyššia od 35 až 60%. Vstavané spotrebiče predstavujú nespornú výhodu v domácnosti, na rozdiel od voľne stojacich spotrebičov. Docielite celistvého konceptu, sú energeticky menej náročné, šetrí priestorom av neposlednom rade sú oveľa bezpečnejšie pre rodiny s malými deťmi.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: