Vodovodné batérie - druhy batérií

Vodovodné batérie zútulnia Vašu kuchyňu, kúpeľňu aj toaletu vkusným a moderným dizajnom. Pre aké batérie sa rozhodnúť: pákové, klasické, bezdotykové? Ktoré parametre brať do úvahy? Je u jednotlivých typov vodovodných batérií rozdiel v spotrebe vody?


Rozdelenie vodovodných batérií podľa miestností

Vodovodné batérie patria medzi základné vybavenie každej kúpeľne a kuchyne. Pri výbere vodovodnej batérie sa rozhodujte podľa jej využitia. To znamená, či potrebujete, vaňovú, umývadlovú, sprchovou, drezovú alebo Bidetová batéria.

* Drezové batérie
* Umývadlové batérie
* Vaňové batérie
* Sprchové batérie
* Bidetové batérie
* Termostatické batérie
* Kuchynské batérie

Drezovej batérie - stojánkové; nástenné (inštalované na stenu); s výsuvnou sprchou; len pre studenú vodu

Umývadlové batérie - stojánkové; nástenné; podomietkovej (ich využitie ponúka značnú úsporu miesta a komfortné ovládanie); s výsuvnou sprchou; s bidetové sprchou; len pre studenú vodu

Vaňové batérie - nástenné; podomietkovej; na okraj van

Sprchové batérie - nástenné; podomietkové

Termostatické batérie - vaňové; sprchové; umývadlové; drezové; bidetové

Veľký výber vodovodných batérií - WWW.KOUPELNY-ONLINE.CZ

Internetový obchod www.koupelny-online.cz Vám ponúka všetky základné typy vodovodných batérií. Na ich stránkach môžete vyberať z klasických vodovodných batérií zaoblených tvarov, alebo moderný vodovodné batérie v hranatom prevedení, ktoré je v súčasnej dobe veľmi žiadané. Niektoré typy vodovodných batérií sú dodávané s kartušou ECO - STOP, ktoré šetrí spotrebu vody a energie pomocou zabudovaných zarážok. Výber vhodnej vodovodné batérie do kúpeľne zabezpečí nielen funkčnosť, ale aj životnosť a tichý chod pri spustení vody a nemalé úspory pri platbe vodného a stočného a elektrickej energie.

Z PONUKY WWW.KOUPELNY-ONLINE.CZ


Odporúčame navštíviť stránky www.koupelny-online.cz kde si rozhodne vyberiete zo širokej ponuky vodovodných batérií.

Základné typy vodovodných batérií

* Pákové batérie - umožňuje oveľa lepšiu citlivosť a nastavenie vody. Pákové batérie sú praktickejšie, než klasické, môžete s nimi manipulovať len jednou rukou. Pákou sa nastavuje tak tlak, tak aj teplota vody. Kvalita pákové batérie je závislá najmä na kartuši, ktorú tvoria dve keramické doštičky s otvormi umiestnenými proti sebe. Pomocou páky sa nimi posúva, otvory preteká voda a podľa toho, ako pákou otáčame a zdvíhajú ju, regulujeme prietok vody.
* Klasické batérie - má oproti pákové batériu spotrebu vody vyšší až o 40%. Klasické batérie sú vhodné nad vaňu, keď pri jej napúšťaní nemusíte nastavovať optimálny pomer teplej a studenej vody. Jednoducho otočíte kohútikom a napustíte horúcu vodu. Sú určené pre užívateľov, ktorí preferujú klasické ovládanie batérie samostatnými kohútiky.
* Bezdotykové batérie - ovládajú sa přetrhnutím lúča, s prednastavenou teplotou a tlakom vody.
* Termostatické vodovodné batérie - umožňujú nastavenie stálej teploty vody. Použitím týchto batérií nemusíte mať obavu z náhlej zmeny teploty vody pri sprchovaní. Ďalšie plus pre termostatické batérie je bezpečnosť týchto batérií, hlavne pre rodiny s deťmi. Termostatické batérie majú bezpečnostnú detskú poistku proti obareniu. Na úchytke je načrtnutá teplotná škála a červeným tlačidlom sa nastavuje požadovaná teplota. Tieto vodovodné batérie sú po mnoho rokov testované a drží si stále vysokú kvalitu. Perlátor mieša vodu so vzduchom, vďaka tomu je prúd vody mäkký, perlivý a tiež zamedzuje nekontrolovanému kvapkanie vody z kohútika. Batéria je vyrobená z mosadzného korpusu, ktorý je brúsený, následne leštený, pokrytý vrstvou niklu a na koniec dostatočnou vrstvou chrómu. Termostatické vodovodné batérie Standard: predstavujú standartní rad termostatických batérií s moderným designom a vysokou úžitkovou hodnotou. Termostatické vodovodné batérie Classic: predstavujú batérie zaujímavého dizajnu s vysokou úžitkovou hodnotou. Termostatické vodovodné batérie Exclusive: predstavujú výnimočnú sériu termostatických batérií s vysokou úžitkovou hodnotou a nadčasovým dizajnom.
* Kuchynské batérie - pri výbere kuchynskej batérie je potreba brať do úvahy rôzne aspekty, napr prívod vody, typ drezu a dizajn kuchyne. Aj keď v dnešnej dobe väčšinu riadu umyje umývačka, bez drezu a kuchynskej batérie sa žiadna kuchyňa nezaobíde.

Podľa akých parametrov vyberať kvalitné vodovodnú batériu

* Vodovodné batérie sa významnou mierou podieľa na celkovom vzhľade Vášho interiéru, preto sa väčšinou kupujú ako komplet: umývadlová, sprchová, bidetová a ďalšie. Výrobcovia ponúkajú vodovodné batérie v najrôznejších tvaroch i materiálových kombináciách. Staršie Kohoutová vodovodné batérie postupne ustupujú praktickejším a úspornejších pákovým vodovodným batériám. Pôvodne univerzálny vodovodné batérie sa stále zreteľnejšie špecializujú a ich funkcia sa často dopĺňajú.
* Pri výbere vodovodnej batérie klaďte dôraz na kvalitu materiálu, správne rozmery, vzhľad i úsporné funkcie.
* Zmiešavač vody - mal by byť keramický as priemerom 35 mm. Väčší keramické kartuše, slúžiace ku miešanie studenej a teplej vody, totiž vydrží omnoho dlhšie a nezanášajú sa zbytočne vodným kameňom.
* Záručná doba na vodovodnú batériu - niektorí výrobcovia ponúkajú záručnú dobu predĺženú na päť rokov.
* Cena versus značka - na trhu je k dostaniu nielen celá radu typov vodovodných batérií, ale aj značiek. Kolikráte teda neplatíte za potrebnú kvalitu vodovodné batérie, ale za danú značku. Cenové rozdiely jednotlivých značiek sú obrovské, môžu robiť aj nad desať tisíc korún, a to už stojí za trochu porovnaní vodovodných batérií od jednotlivých výrobcov. Ostatne rozdielnosť cien pri značkových výrobkov sú nielen u batérií, ale aj elektronike, oblečenie ai

Design vodovodných batérií

Okrem mnohých typov vodovodných batérií, je k dostaniu aj veľké množstvo designu batérií. Môžete sa stretnúť s tvarmi hranatými, ktoré v súčasnosti dominuje.

Materiál vodovodných batérií

* Brúsený chróm
* Leštený nikel
* Mosadz - odoláva vlhku, vydržia nadmernú záťaž.

Ako u brúseného chrómu, tak lešteného niklu je ich hlavných predností perfektný vzhľad i po mnohých rokoch, praktickosť.

Povrchové prevedenie batérie

* Lesk
* Mat
* Šedý mat

Údržba vodovodných batérií

Väčšinou Vám postačí obyčajná alebo mydlová voda.

Príslušenstvo k vodovodným batériám

* Sprchové hadice
* Výtokové hubica
* Napúšťanie prepadom
* Páčky k batériám
* Držiaky sprchy
* Rohové ventily
* Sifóny
* Odpady

Slovníček vodovodných batérií

Kartuša - jedná sa o kľúčový prvok pre pákové vodovodné batérie. Má na starosti miešanie teplej a studenej vody, ktorú nasmerujete do výtokového ramienka. Kartuše sa väčšinou vyrába z plastu alebo keramiky. Keramické prevedenie je pritom výrazne kvalitnejší aj odolnejšie.

Ako namontovať vodovodnú batériu

* Stojankové vodovodné batérie - najprv vešroubujte pripojovacie hadičky do tela batérie. Stačí dotiahnuť rukou, pretože tesní O. Potom primontujte batériu na umývadlo alebo na kuchynskú linku tak, aby pri pohybe páky nedochádzalo k nežiaducim pohybom tela batérie. Pripojovacie hadičky naskrutkujte na rohové ventily. Hadičky sa nesmie skrútiť alebo inak deformovať. Mohlo by dôjsť k zníženiu prietoku, zvýšenie tlaku v hadičke a prípadne k jej prasknutiu. Pri jej montáži pridržte lem hadičky a jemne otáčajte iba prevlečenou matkou.
* Nástenné vodovodné batérie - napojte na vodovodný poriadok pomocou etážek 1 / 2 "x3 / 4". K tesnenie závitov nepoužívajte konope, ale napríklad teflónovou pásku. Po namontovaní etážek skontrolujte ich geometriu, to znamená, či sú v rovnakej rovine od steny a či sú súbežné. Na takto pripravené etážky naskrutkujeme vodovodnú batériu s tesnením. Pri dobrej príprave stačí len mierne dotiahnutie matiek. Podľa typu batérií na telo batérie namontujeme ramienko alebo sprchovú hadicu.

Pre zvýšenie životnosti vodovodné batérie a jej nerušený chod odporúčame inštaláciu vodovodného filtra.

Po každej montáži riadne skontrolujte tesnosť batérie, tesnosť etážek aj pripojovacích hadičiek.

Údržbu a opravy vodovodných batérií vykonávajte vždy v súlade s pokynmi v záručnom liste.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: