Vliesové tapety

Radi by ste si zkrášlili domov tapetami, ALE mate obavy, aby ste nedopadli podobne, žako kutilovia Pat a Mat? S vliesovými tapetami SE VAM sa rozhodne nemôže stat, tapetovanie totiž nebolo nikdy jednoduchšie.


Výhoda vliesových tapiet

Výhodou vliesové tapety z vláknitej buničiny JE Jej dokonalá priedušnosť. Vliesové tapety sú vyrobené Na múr z buničitých syntetických vlákien, s tvarovanou štruktúrou Vrchný, Bez pouziti skleného vlákna (70% viskóza, 30% celulóza).

Pre aký povrch sú vhodné vliesové tapety

Vliesové tapety sú vhodné pre všetky podklady, steny, múry, Stropy atď., Vybavené všetkými Druhy vnútorných omietok, sadrokartónom Na betónové panely, Podkladové tapety, drevotrieskové dosky atď. Vliesové tapety sú obzvlášť vhodné Na steny s trhlinami v podklade, stabilizujú tlak na citlivé podklady, napríklad dosky z mäkkých vlákien.

Rozdelenie vliesových tapiet

Vliesové SE tapety deli na:

* Hotové s Vrchný vinylovou umývateľnou vrstvou
* Pretierateľný - povrch tapety JE možné pretierať disperznými, akrylovými farbami i latexovými.

Tapety vliesové pretierateľné

Tieto tapety sú vyrobené zo špeciálnej buničiny polyesterových vlákien s prídavkom polymérového spojiva s plastickou štruktúrou povrchu. Minulých rokov prepožičiava tapete pružnosť pevnosť. Vliesové tapety bývajú drahšie nez tapety Papierové. Vliesové umývateľné tapety sú, stálofarebné Lepe nez spracovateľné tapety Papierové. U tohto typu tapiet možno lepidlo nanášať Ako na stenu, Tak som Na tapetu. Na rozdiel od papierových tapiet neni treba ČAS Na prevlhčenie. Vliesové tapety sú použiteľné aj som vlhkom Prostredie.

Spotreba Rolu tapiet Na vytapetování interierov

Počet Rolu tapiet JE predovšetkým závislý od prestrihu vliesové tapety, ktorý je uvedený na etikete.

Pripravení podkladu pre nanesenie vliesových tapiet

Steny príslušné miestnosti dôkladne očistite, upravte prípadné nerovnosti, aby napríklad vyrovnávacou hmotou. Ak mieste Na danom kamarát staré tapety, musíte JE odstrániť. JE Ak podklad Pevný Suchý, môžete pristúpiť k samotnému lepenie. Čerstvú omietku, stierku, sadrokartóny všetky podklady zachrániť, JE lepšie radšej ošetriť penetráciou. Penetráciu podkladu môžete vykonať lepidlom Na lepenie tapiet, sa podľa priloženého návodu. Vlhké vhodné podklady nie sú. Ako vykonať kontrolu vlhkosti: na stenu pripevnite lepiacou páskou igelitovú fóliu Na dobu 24 hod - Nesmie sa orosit. Rovnako ak JE podklad výrazne farebné rozdielne alebo vzorovaný, JE lepšie ho natrieť penetráciou v odtieni tapety. Ak budete tapetu pretierať, podklad moze byt farebné odlišný.

Nanášanie vliesových tapiet

Lepenie vliesové tapety bytovej Na stenu už nevyžaduje nanášanie lepidla Na tapetu, Ani následné krivkou tapiet prevlhčenie. Lepidlo nanášate rovno Na stenu, pote nalepíte tapetu, ak niekde zostanú bubliny, zľahka JE len vytlačíte mäkkou valčekom Alebo handričkou od stredu k okrajom stromečkovými pohyby.

Rada, Ako pracovať s vliesovými tapetami

Tapetujte vždy tapetami jedne výrobnej série. Vzor vliesové tapety musi nadväzovať nielen Na výšku, ALE I Na šírku.

Odstraňovanie vliesových tapiet

Vliesové tapety SE odstraňujú Zo múru jednoduchým spôsobom Bez pouziti odstraňovače.

Nevyhnutné pomôcky pre lepenie tapiet

* Mäkký tapetářský Kefa Alebo valček z machovej gumy pre vyhladenie nerovností nanesených tapiet Vodováha Alebo Olovnica pre udržanie rovnosti Pase tapiet
* Vlhká Huba Alebo vlhkú handru pre osušenie lepidlá, v prípade, Zo vytečie Zo SVU, vvi vyhladzovanie tapiet
* Zařezávací lišta pre zakončenie u podlahy tapety strope
* Štafle
* Skladací Drevený meter
* Ceruzka
* Tapetovacie Nôž
* Tapetovacie nožnice
* Tapetovacie prítlačný valček
* Tapetovacie komunikačné valček koníčky pre optimálne rozloženie tlaku Na spojoch
* Tapetovacie komunikačné valček nálevkovitý pre optimálne rozloženie tlaku Na spojoch
* Tapetovacie valček - Ježek s dreveným držadlom - optimálny pre tapetovanie stropov
* Štetka Na lepidlo
* Vedierko tyčka Na premiešaní lepidlá
* Tapetovacie stôl

Lepidlo pre nanesenie tapiet

*
Metylan Normal - lepidlo vhodné pre lepenie JE ľahkých tapiet, normálnych tapiet, ťažkých tapiet, korkových tapiet, předklížení steny. Lepidlo JE pre pouziti pripravené do 20 minút. Aj CEZ svoju vysokú priľnavosť umožňuje korekcie. Postup pouziti lepidla Metylan Normal: Lepidlo SE zmieša so studenou vodou. Lepidlo JE číre, pH neutrálne, Bez hrudiek. Pre předklížení steny - Pomer miešania 1:80, 10 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 100 m2 steny. Pre lepenie ľahké tapety - Pomer miešania 1:70, 8 ¾ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 50 m2 steny Alebo 10 Rolu tapiet. Pre lepenie Normálny tapety - Pomer miešania 1:60, 7 ½ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 40 m2 steny Alebo 8 Rolu tapiet. Pre lepenie ťažké tapety - Pomer miešania 1:50, 6 ¼ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 30 m2 steny Alebo 6 Rolu tapiet.

Hmoty pre vypĺňanie prasklín, der u sten, stene

*
Metylan Ľahké Crack Filler - ide o sebe o iHNed pružnú hmotu použiteľnú výnimočnú, who slúži na vypĺňanie prasklín der. Hmota JE vhodná pre vyhladzovanie zarovnávanie povrchov Sten, modelovanie, sadrovanie, ukotvování hmoždiniek. Pružná hmota dokonale zabezpečia bezchybné Hladké povrchy Bez prasklín. Túto hmotu môžete nanášať aj v silnejšej vrstve. JE vhodná, Ako pre interiér, Tak pre Exteriér.
*
Metylan Crack Filler - ide o sebe o Špeciálny pružnú hmotu, who účinne vypĺňa prasklinky diery. Hmota JE vhodná pre zarovnávanie aj vyhladzovanie povrchov stien, modelovanie, sadrovanie, ukotvování hmoždiniek. Hmota VAM zabezpečí bezchybné aj Hladké povrchy, Bez prípadných prasklín. Počet potrebných odmeriek pre odstránenie ľahké tapety, glejové farby: 4 Na 10 l vody. Počet potrebných odmeriek pre odstránenie ťažké tapety: 8 Na 10 l vody.

Hmoty pre vyhladzovania Sten, múry

* Metylan Povrchová Filler - ide o sebe o vysoko pružnú hmotu stierkovú, who SE používa pre interiér. Hmota JE vhodná pre celoplošné vyhladzovania. Stierková hmota o sebe vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou, je pretierateľný farbou, nezmršťuje sa, vhodná aj pod tapety.
* Metylan Ľahké Povrchová Filler - jedná SE iHNed použiteľnú, vysoko pružnú hmotu stierkovú, who SE používa pre interiér. Stierková hmota JE vhodná pre celoplošné vyhladzovania. Navyše JE DELE spracovateľná, AZ do 3 hodín. Hmota sa vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou, JE dokonca pretierateľný farbou, vhodná pod tapety, nezmršťuje sa.

Odstraňovače tapiet

* Metylan odstraňovač tapiet - diky tomuto odstraňovačmi tapiet, preskočenie: tajný odstránenie tapiet skutočnú hračkou. Odstraňovač JE dodávaný som forme koncentrátu, kedy ho zriedime vodou. Uzáver VAM Praktický poslúži edited odmerka. Pouziti odstraňovače tapiet - naneste zriedený odstraňovač tapiet som výdatnej vrstve pomocou štetca Ci rozprašovača. Odstraňovač účinkuje zhruba po pätnástich minútach az PETI, aby v závislosti na druhu odvedených tapiet. Počet potrebných odmeriek pre odstránenie ľahkých tapiet, klihových farieb: 4 Na 10 l vody. Počet potrebných odmeriek pre odstránenie ťažkých tapiet: 8 odmeriek Na 10 l vody.

Penetrácia pre úpravu podkladu

*
Penetrácia akrylátová - ide o sebe o koncentrovaný hĺbkový penetračný náter na úpravu podkladu. Penetrácia spevňuje podklad, zjednocuje savosť jeho, zväčšuje priľnavosť následného náteru. Spôsob nanášania Penetrácia: pomoči valčeka, striekaním Alebo pomoči štetky. Penetrácia sa môže pochváliť vysokou priľnavosťou, zlepšenie prídržnosti následných náterov, zníženie spotreby ďalších náterov. S penetráciou JE jednoduchá aplikácia Jej použitie je univerzálne.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: