Vinylové tapety

Dnešné Moderné tapety VAM môžu vydržať az 25 rokov, ak o sebe samozrejme nezmení váš vkus. Len s tapetami JE istý perfektný vzhľad interiéru, ktorého rozhodne nedocielite maľovaním. Údržba vinylových tapiet JE veľmi jednoduchá......


Tapety vinylové - tieto tapety sú oceňované pre svoju odolnosť, farebnú stálosť ľahkú údržbu. Vinylové tapety bývajú nez drahšie tapety Papierové. Spravidla IDE o Tapety na vinylové báze, ktoré nemajú papierový nosný materiál: vinylové tapety Bez papierového celoplošné nosiče vinylové tapety štrukturálne tapety na papierovom nosiči: vinylové tapety s papierovým nosičom. Vinylové tapety sú umývateľné tapety vysoko Kvalitný.

Delenie vinylových tapiet

* Vinylové tapety - odolné proti oderu mechanicky čistiť
* Vinylové tapety - klasické bytové tapety, Obľúbené diky ľahké údržbe
* Vinylové tapety - kuchynské kúpeľňové, ktoré úplne nahradí obklad Medzi Pracovné doskou skrinkami kuchyne. Pri použití v kúpeľni môžu vinylové tapety nahradiť obklad stien.
* Vinylové tapety - Špeciálna SE zvieracou motívy

Údržba vinylových tapiet

Údržba vinylové tapety JE skutočne veľmi jednoduchá. Tapetu Staci pretrieť vlhkou handričkou iba.

Do akých interiérov sebe hodia vinylové tapety

Vinylové tapety sú vhodné do všetkých typov Praktický interiérov: na múr, sadrokartón, umakart, umývateľné nátery Rôzne. V závislosti Na množstve kvalite Vrchný vinylové vrstvy, môžete použiť tapety pre Rôzne účely. Kúpeľňové Tapety na stenu s označením troch vlnoviek, môžete použiť do vlhkého Prostredie, robiť kúpeľne, Na toaletu. Vinylové tapety všeobecne Maje veľmi dobrú prekrývacie schopnosť.

Určenie množstva vinylových tapiet pre vytapetování

Počet Rolu tapiet je predovšetkým závislá na prestrihu vinylové tapety, ktorý nájdete Profesijné Na etikete. Ku každému nalepenému Pase tapety musíte pripočítať Prestrih.

Pripravení podkladu pre nanesenie vinylových tapiet

Steny príslušné miestnosti dôkladne očistite, upravte prípadné nerovnosti, aby napríklad vyrovnávacou hmotou. Ak mieste Na danom kamarát staré tapety, musíte JE odstrániť. JE Ak podklad Pevný Suchý, môžete pristúpiť k samotnému lepenie. Čerstvú omietku, stierku, sadrokartóny všetky podklady zachrániť, JE lepšie radšej ošetriť penetráciou. Penetráciu podkladu môžete vykonať lepidlom Na lepenie tapiet, sa podľa priloženého návodu. Vlhké vhodné podklady nie sú. Ako vykonať kontrolu vlhkosti: na stenu pripevnite lepiacou páskou igelitovú fóliu Na dobu 24 hod - Nesmie sa orosit. Rovnako ak JE podklad výrazne farebné rozdielne alebo vzorovaný, JE lepšie ho natrieť penetráciou v odtieni tapety. Ak budete tapetu pretierať, podklad moze byt farebné odlišný. Na Mokré steny vinylové tapety nikdy nelepte, ktoré pod tapetou SE VAM mohla vytvoriť pleseň.

Nanášanie vinylových tapiet

Najprv si pomocou olovnice vyznačte zvislú líniu. Vinylové tapety Na zed lepte tesne vedľa seba, len v rohoch, ci iných problémových miestach JE môžete prelepiť CEZ seba. Lepidlo naneste Na tapetu aj Na podklad, najlepšie na roztíracím valčekom. Následne tapetu natretú lepidlom obráťte Na rubovú stranu preložte CEZ seba, ABY SA lepidlo mohlo rovnomerne vsiaknuť do Cele tapety. Strážte si však ČAS. Čas potrebný Na nasiaknutie vinylových tapiet JE maximálne Sedem minút. Ak Preskočených: tajný ČAS nasakování dlhší nez Odporúčaný, Tapeta SE VAM natiahne môžete ju vyhodiť. Dopredu si nachystajte vždy maximálne 1-2 Prenosný naviják so spaľovacím tapety. Dbajte zhotoviť Na až, ABY Doba pôsobenia lepidla Na tapetu bola rovnaká u všetkých natretých Pase. Priložte Prvý pruh Na stenu pritlačte Ho starostlivo rukami k stene. Pre zabránenie prípadných vzduchových bublín, vyhlaďte tapetu smerom od stredu ku krajom tapetovacím kefou, ktorého ľahkým poklepávaním o sebe jednotlivé ŠVY spoja. Okraje jednotlivých tapiet, ktoré presahujú v dolnej časti, odrežte pomoči pravítka špeciálnym ořezávacím nožom. Zvyšky lepidla odstráňte pokiaľ možno iHNed čistou handričkou. Nelepte vinylové tapety edited Na stenu otvorenom okne dverách nevypínajte kúrenie.

Rada, Ako pracovať s vinylovými tapetami

Tapetujte vždy tapetami jedne výrobnej série. Vzor vinylové tapety musi nadväzovať nielen Na výšku, ALE I Na šírku.

Potrebné NÁRADIE pre nalepenie vinylových tapiet

* Mäkký tapetářský Kefa Alebo valček z machovej gumy pre vyhladenie nerovností nanesených tapiet
* Vodováha Alebo Olovnica pre udržanie rovnosti Pase tapiet
* Vlhká Huba Alebo vlhkú handru pre osušenie lepidlá, v prípade, Zo vytečie Zo SVU, vvi vyhladzovanie tapiet
* Zařezávací lišta pre zakončenie u podlahy tapety strope
* Štafle
* Skladací Drevený meter
* Ceruzka
* Tapetovacie Nôž
* Tapetovacie nožnice
* Tapetovacie prítlačný valček
* Tapetovacie komunikačné valček koníčky pre optimálne rozloženie tlaku Na spojoch
* Tapetovacie komunikačné valček nálevkovitý pre optimálne rozloženie tlaku Na spojoch
* Tapetovacie valček - Ježek s dreveným držadlom - optimálny pre tapetovanie stropov
* Štetka Na lepidlo
* Vedierko tyčka Na premiešaní lepidlá
* Tapetovacie stôl

Nevyhnutné pomôcky pre lepenie tapiet

Lepidlá pre lepenie tapiet

Všeobecne tapetový lepidlá bývajú veľmi Rýchle pripravená k pouziti. Už počas niekoľkých minút môžete začať nanášať JE Na Rolu, aby úplne jednoducho. Lepidlo vsypeme ZA stáleho miešania do studenej vody, necháte odstáť po dobu desiatich minút PETI az potom OPET zamiešame. CIM JE voda studenšie, tým lepšia je rozpúšťanie lepidlá, Konzistencia aj lepiacu Sila lepidla.

*
Metylan Normal - lepidlo vhodné pre lepenie JE ľahkých tapiet, normálnych tapiet, ťažkých tapiet, korkových tapiet, předklížení steny. Lepidlo JE pre pouziti pripravené do 20 minút. Aj CEZ svoju vysokú priľnavosť umožňuje korekcie. Postup pouziti lepidla Metylan Normal: Lepidlo SE zmieša so studenou vodou. Lepidlo JE číre, pH neutrálne, Bez hrudiek. Pre předklížení steny - Pomer miešania 1:80, 10 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 100 m2 steny. Pre lepenie ľahké tapety - Pomer miešania 1:70, 8 ¾ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 50 m2 steny Alebo 10 Rolu tapiet. Pre lepenie Normálny tapety - Pomer miešania 1:60, 7 ½ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 40 m2 steny Alebo 8 Rolu tapiet. Pre lepenie ťažké tapety - Pomer miešania 1:50, 6 ¼ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 30 m2 steny Alebo 6 Rolu tapiet.

Penetrácia pre úpravu podkladu

*
Penetrácia akrylátová - ide o sebe o koncentrovaný hĺbkový penetračný náter na úpravu podkladu. Penetrácia spevňuje podklad, zjednocuje savosť jeho, zväčšuje priľnavosť následného náteru. Spôsob nanášania Penetrácia: pomoči valčeka, striekaním Alebo pomoči štetky. Penetrácia sa môže pochváliť vysokou priľnavosťou, zlepšenie prídržnosti následných náterov, zníženie spotreby ďalších náterov. S penetráciou JE jednoduchá aplikácia Jej použitie je univerzálne.

Hmoty pre vyhladzovania Sten, múry

* Metylan Povrchová Filler - ide o sebe o vysoko pružnú hmotu stierkovú, who SE používa pre interiér. Hmota JE vhodná pre celoplošné vyhladzovania. Stierková hmota o sebe vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou, je pretierateľný farbou, nezmršťuje sa, vhodná aj pod tapety.
* Metylan Ľahké Povrchová Filler - jedná SE iHNed použiteľnú, vysoko pružnú hmotu stierkovú, who SE používa pre interiér. Stierková hmota JE vhodná pre celoplošné vyhladzovania. Navyše JE DELE spracovateľná, AZ do 3 hodín. Hmota sa vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou, JE dokonca pretierateľný farbou, vhodná pod tapety, nezmršťuje sa.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: