Údržba záhrad

Mnohí majiteľa berú záhradu edited Kónické, nie edited prácu. Konieckoncov Je len málo aktivít, u ktorých si možno odpočinúť Tak dokonale edited u pokojnej Starostlivosť o kvety Ci stromy. Niekoľko málo trikov VAM edited Pecí o záhradu ušetrí veľa práce.


Obmedzením nepríjemných činností Na záhrade Na minimum si budete moču Viac užívať príjemných stránok Starostlivosť o záhradu.

Účelné Záhradné NÁRADIE - Úprava záhrad

Len s dobrým náradím môžete mit Radosť z práce. Pritom Toho čo skutočne potrebujete, neni veľa, hlavne v Malej záhrade. Bolo na nesprávne šetriť edited nákupu, pretože Záhradné NÁRADIE potrebujeme dlho. Náradie Má byt Kvalitné Má prácu umožňovať jednoduchú.

Minimálna účelného záhradného NÁRADIE - Úprava záhrad

*
Motorové RUČNÉ NÁRADIE: podobne edited v domácnosti JE stroj hospodárny Len vtedy, ak o sebe často používa, ľahko čistia SE udržiava. Stroje s výnimkou kosačky, sa preto odporúčam Len pre Veľké záhrady. RUČNÉ práce v záhrade JE zdravým vyrovnaním jednostranné Profesijné práce okrem Toho sú Vaši susedia ušetrení hluku.

Základné Sympatex záhradného NÁRADIE - Úprava záhrad

* Lopata prierazná Motyka
* Rýľ - klasické Základné NÁRADIE
* Rycie vidly
* Gróf
* Záhradné koliesko
* Vejárová Gróf
* Metla
* Rebrík
* Záhradné Vozík
* Záhradné šnúra
* Sito k prehadzovania
* Postrekovač Na ovocné stromy
* Drobné NÁRADIE materiál (sádzacie ktorý?, Sádzacie Lopatka, ktorý? Na prepichovanie, vypichovač burín, Malý Kyprič pre kyprenie Pôdy Medzi rastlinami blízko seba)
* Náradie na obrábanie pôdy
* Motyka
* Kopáč
* Záhradné Motyčka
* Kultivátor
* Kyprič pre ťažké Pôdy
* RUČNÉ Kyprič do skaliek
* Malá Radlická k prevzdušňovanie pôdy
* Pliecka rámik
* Plečka s rotačným ostrím
* Kosákovitý kopáč
* Náradie na zavlažovanie
* Záhradné Konev
* Záhradné hadice
* Prostriedky k závlahe
* Elektrické čerpadlo
* Trubkové zavlažovacie systémy
* Náradie k rezu
* Záhradnícke nožnice
* Podávacie nožnice
* Nožnice pre rez konárov
* Nožnice pre rez stromu
* Plotové nožnice
* Drvič

Obruba trávnika - Úprava záhrad

Najviac Casu Vyžaduje som väčšine záhrad Starostlivosť o Trávnik. Kým kosenie plochy trávnika IDE diéty Rýchle od ruky, starostlivé dosekávání okrajov JE prácne náročné na čas. Ak Trávnik primo susedí SE záhonom osadeným chúlostivými letničkami Alebo trvalkami, treba edited kosenie trávy udržiavať Odstup, ABY SA Kvitnúce edited by nepoškodili kosačkou. Okraj trávnika Tak zostáva neposekaný.

Ako vykonať nápravy obruby trávnika

* Oddeľte záhon Trávnik obrubníkom Alebo raz ci dvoma radmi dlažbových kociek, ktoré umožnia VAM pohodlnú manipuláciu SE kosačkou.
* Vysaďte edited Okraji záhona odolné rastliny, AKO alchemilka (Alchemilla), pakost (Geranium) Alebo Santu (Nepeta) ktorým kontakt SE kosačkou Tak nevadí.
* Pod stromami veľkými Keri JE často lepšie Trávnik zrušiť, pretože JE tam náchylný k vyholování zarastá machom. Odolné pôdopokryvné rastliny, ktoré o sebe vyrovnajú s konkurenciou v koreňovom priestore tieňom pod stromami, predstavujú alternatívu nenáročnú na starostlivosť zároveň aj oveľa pohľadnejší nez preriedené Trávnik.
* Patrí k nim predovšetkým mochnička (Waldsteinia), jinochlop (Tiarella), pupkovec jarná (Omphalodes Verna) lipkavec vonná (Gálium odoratum).
* Výsadba pokryvných rastlín: základnými predpokladmi k nenáročnému ošetrovanie pokryvných rastlín sú správny výber druhov podľa podmienok stanovišťa, odborná Príprava pôdy správna výsadba. Spravidla uplynú dva alebo tri roky, nez SE koberec z rastlín plne uzavrie. Počas tejto doby je vhodné mulčovať Medzi rastlinami pudu, napríklad drvenou kôrou, ABY SA potlačili narastajúcou buriny.
* V posledných rokoch o sebe väčšinou v malých záhradách teší rastúcej obľube plochy vysypané štrkom, ktoré nahrádzajú Trávnik. Starostlivosť o Trávnik Tak odpadá úplne. Atraktívne nenáročné na starostlivosť sú však tieto plochy Len vtedy, ak na nich nebuem burinu. Aj tomu možno pomerne ľahko brániť.
* Ak v pôde prežívajú vytrvalej koreňové burinami, prikryte udupaný textílií priepustnú pudu, who Preskočených: tajný brániť rastlinám prerastaniu. Az Na ňu nasypte asi 5 cm silnú vrstvu jemných okruhliakov Alebo štrku.
* Ak Vás nebaví kosenie trávnika, môžete ho nahradiť atraktívnymi plochami Dobre položenej dlažby. Dláždené plochy sú nenáročné na starostlivosť len vtedy, ak boli správne položené. Túto prácu by sme mali preto prenechať odborníkom. Dôležitý JE stabilný podklad, ABY SA DLAŽBA nepropadala (asi 20 cm Silná vrstva štrku Na Ní asi 5 cm Písku). Pre špáry použite Špeciálne pre vodu priepustnú maltu, who zabráni rastu burín.
* Kôrové DRT SE odporúča pre povrch cestičiek a pokrytie otvorených miest v záhonoch. JE keď vrstva dostatočne Silná, potláča klíčeniu burín spermu, zadržiava v pôde vlahu podporuje Rozvoj pôdnych organizmov. Navyše o sebe po nej dobre chodí. Mulčovacie vrstvu je potrebné každé tri až štyri roky Mark.

Tipy pre omladenie záhrady

* Skúsený ošetrovateľ nenecháva záhrady edited by hrdzu Bez povšimnutia. Včas odstráni výplňové kríky, ktoré výsadby spočiatku zahušťovaly mali žiaduce krycie Učinek. Do vzniknutých medzier SE Potom rozrastú ušľachtilejší kríky, ktoré vytvárajú kostru výsadby.
* Ut tam JE treba odrezať prebytočné konáre Alebo zakrátit výhony, ABY sebe edited by Lepe rozvetvil, prípadne nerástli jednostranne. Malé odrezané výhonky možno použiť do mulčovacie vrstvy Medzi Keri v pozadi Alebo SE kompostuje. Rovnako sa tak každý rok valorizuje opadané lístie.
* Niektoré kry časom vytvárajú vetvy sklonené az k pôde rastliny, ktoré pod Nimi spočiatku Dobre rástli, sú nehybné Viac zatienené. Pôda JE po čase silne prerastené Korene, že sa v nej nemôže rastlinám s väčšími nárokmi Na živiny vodu dariť. Po uložení 10-20 centimetrové vrstvy kompostovanej kôry, listovky Alebo kompostní zeminy, JE možné robiť Ní nove vysadiť edited by vhodné urobiť danych podmienok.
* Napríklad pakost (Geranium), Kamejk (Lithospermum), indickej jahody (Dom), jahoda obyčajná (Fragaria VESCO), Orlíček (Aquilegia), Zvonček broskvolistý (Campanula persicifolia) veľa edited by jarných kvetov. Sasanka belasá (Anemone nemorosa), Sasanka pryskyřníkovitá (Anemone terminalis), Snežienka (Galanthus), bleduľa (Leucojum) ai
* Ak chceme zastaviť "zalesňovanie záhrady zachovať určité situačný, musíme včas správne zasiahnuť. S presvetľovania zakracováním začneme včas tak, aby sa nezmenila povaha Rüştü, habitus dreviny. Lepšie tým bolo časom zmenšovať počet záhrade v veľkých drevín, aby sa mohli lepšie vyvinovat ponechanej stromy kríky. Potom zostanú v záhrade pôsobivé solitérne dreviny s podsazenými rastlinami.
* Niekedy JE potrebné záhradu dôkladne preformovať. Pretváranie starej záhrady Určené veľkú starostlivosť obozretnosť, ma-li byt Výsledok úspešný.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:Údržba záhrad

Česká Lípa 1 Nový Bor Mimoň Doksy Česká Lípa 2 Cvikov Stráž pod Ralskem Kamenický Šenov Zákupy Žandov u České Lípy Brniště Dubá Horní Libchava u České Lípy Nový Oldřichov Sloup v Čechách Provodín Jestřebí Dubnice pod Ralskem Horní Police Kunratice u Cvikova