Tapety - nanášanie tapiet

Rozhodli ste o sebe pre zmenu interiéru? Budete tapetovať, ALE nie ste si istí, či zvládnete sami vytapetovat vybraný Priestor? Nami Prejdite si s Krok za krokom Postup tapetovanie zistíte, či o sebe do Toho pustíte sami...


Postup nanášania tapiet

* Strihanie tapiet - najprv si pre istotu skontrolujte, či zakúpené tapety, ktoré budete nanášať, majú rovnaké číslo výrobku, výrobnú dávku, rovnakú farbu, rovnaký vzorka. Možno SE VAM sa zdá zbytočné, ale ak ste zakúpili Viac tapiet podobného vzorky, mohlo dôjsť k tým ľahko zámene. Teraz môžete začať strihať jednotlivé pruhy tapiet. Dĺžka každého Pase tapety od Mela vždy byt o takých 10 cm dlhší, nez Výška miestnosti. Budete mit ľahšiu prácu, ak ste zakúpili tapety Bez vzorky, poťažmo nebudete Musieť jednotlivé Prenosný naviják so spaľovacím sadiť k sobe. Prenosný naviják so spaľovacím sú teda všetky rovnaké priebežne JE môžete odstrihávať. U tapiet, ktoré majú hlavné zostavovanie, sú role zhotoviť rovnaké vzory JE potreba zostavovať vedľa seba. U vzorky, ktorý JE nutný odsadiť, sa posúva vzor u každého druhého Pase tapiet, aby o polovicu tlačového raportu. Zhodný JE teda každý Druhy pas tapety. Nezabudnite vždy odmotávat tapetu z role rovnakým smerom. Mohlo od SE jednoducho stat, budete mit Zo jednu tapetu hore nohami, v horšom prípade, Alebo ju odstrihnete Potom SE VAM nebude dostávať, v lepšom prípade.
* Nanesenie lepidla - v každom prípade platí, Zo Lepidlo JE vždy nutné starostlivo. Lepidlo zhotoviť nechajte dostatočnú dlhú dobu napučať. Rozložte Prenosný navijak so spaľovacím nastrihaných tapiet Na rovnú plochu (zem, Podlaha) rovnomerne potrite lepidlom JE. V pomere 2 / 3: 1 / 3 zložte k sobe zrolujte. Dôležité JE zhotoviť dbať na dostatočný rovnaký ČAS namáčanie všetkých nastrihaných Pase, na preto, ABY všetky tapety bezpečne držali Na stene ABY všetky švy zostali u seba.
* Nalepenie tapiet - lepší JE začínať s nalepením tapiet u online užívateľov miestnosti Svetla v TJ. u okna. Pri lepení Prvého Pase tapety použite vodováhu Alebo olovnica, ABY I ĎALŠIE Prenosný naviják so spaľovacím tapiet boli umiestnené Rovné. Pas tapety ukladajte vždy s určitým presahom pri strope, aby ste následne mohli vyhladiť nerovnosti, ktoré môžu vzniknúť. Ako vyhladiť bubliny: po jednotlivých pásoch tapiet prechádzajte mäkkou kefou tapetářským Alebo valčekom z machovej gumy, aby vždy od stredu ustřiženého Pase tapiet do stráň. Ak sa stane, že VAM som všetkých vytečie lepidlo, hneď Ho osušte vlhkou špongiou Alebo handrou. Nikdy však nepoužívajte násilie, TJ. tapetu nedre neutierajte. Snažte SE zhotoviť zabezpečiť, ABY v miestnosti, kde budú tapety schnúť, nebolo Veľkej horúco, prievan. Mohlo od SE Potom ľahko stat, že sa Vám u Pase tapiet roztvoria švy. JE teda vhodné vybrať pre tapetovanie si chladnejšie obdobie, chladnejšie deň, nez obdobia parného leta.
* Nanesenie tapiet u Okien - vodováhou Alebo olovnica zameraný odstrihnutí pas tapety, položte Na jednej strane okna, do Tak, ABY presah CEZ vystačil roh k okennému Ramu, ešte VAM zostal prídavok. Tapetu Pote som výškou parapetu Horné hrany okna opatrne nastřihněte, do tak, aby vznikol presah bolo možné preklopiť do výklenku. Vzniknuté presahy u parapete Na okennom Ramu Pote odstrihnite. Teraz nasleduje vytapetování nad pod oknom. U druhej strany okna postupujte analogicky, žako u Prvý strany.
* Nanesenie tapety u dverí - k dverám tapetujte z jedne strany, neni naozaj Dobré, ak by ste tapetovali z oboch stráň. Nastrihnutej pas tapety rozdeľte som výške vodorovnej Horné hrany dverného Ramu. Pozdĺž vonkajšej hrany dverí pas tapety prehnite prípadnú prebytočnú edited odrežte. To, čo zostane VAM nad verej, upravte Dole podobným spôsobom zastrihnite.
* Nanesenie tapety u kúrenie - za kúrením lepte tapetu Zo všetkých stráň do vzdialenosti 10 až 20 cm. Ak by ste však chceli vytapetovat ZA kúrením celú plochu, tj I ZA vykurovacím telesom, rozdeľte pas tapety robiť Viac pásikov, širokých Tak 10 cm. Tieto prúžky zospodu aj zvrchu skrz rebrovania radiátore pritláčajte k stene. Misto tohto vytapetování však kolikráte Staci natrieť Priestor ZA kúrením farbou zodpovedajúce Základné barve tapety, ktorú nanášate.
* Nanesenie tapety v rohoch - oblasť rohov sa môže zdať komplikovaná. Ak však budete starostliví, nemusíte mať obavy, že SE VAM Rohy nevedú. Veľký pas tapety nikdy neukladajte CEZ tyč Alebo do rohu. Presah podľa nemal byť viac ako dva centimetre navyše Mel nastrihnutej byt viackrát. Zvyšok Pase po zameraní vodováhou Alebo olovnica, použite Na Nové Stene.
* Lepenie port - ak mate Hladké tapety, JE Poloha porty červený VOPRED vyznačená Porta o sebe jednoducho prilepí CEZ tapetu. Portov zospodu navlhčíte, necháte po dobu piatich minút zmäknúť, nanesiete lepidlo určené portov prilepíte. Ak mate štruktúrované tapety, JE Dobré portov najskôr nalepiť Na zed Pote Prenosný naviják so spaľovacím tapiet pridávať zvrchu zospodu.
* Zakončenie tapety pri strope podlahy - pre Čisté zakončenie JE Dobrá tzv zařezávací lišta. Pri použití tejto listy neni zhotoviť poškodzovaný podklad.
* Nanesenie tapety Na remeň - remeň SE najlepšie tapetujú som Dvoch, keď jedna edited tapetu prilepuje pritlačuje, druhá edited zvyšnú, zatiaľ zrolované edited Pase tapety pridržuje.
* Nanesenie tapiet Na umakartové podklad kúpeľnom Alebo kuchynského jadra - ak budete tapetovať vlhkejšie Priestory, zásadne zmena názoru umývateľné tapety vodovzdorné. Umakartové podklad Dobre zdrsnite, Lepidlo naneste rovnomerne Na pas tapety okraja tapiet navyše ešte podmazy špeciálnym lepidlom. Dôležité je dbať na Dobrej dosedávání pruhov, aby edited sprchových van okrajoch ci kútov, zamedzte prípadnému prieniku vody pre umývateľnú vrstvu utesnením lištou Alebo silikónovým tmelom.

Poriadky pre dosiahnutie veľmi dobrého výsledku tapetovanie

* Kúpte si radšej o jednu Rolu naviac, nez ste vypočítali spotrebu tapiet. Táto úloha VAM poslúži edited rezerva, aby pre prípadné opravy. Mohlo od SE VAM edited dokupovania stat, Zo ktoré uz v predajni nemuseli mit desať odtieň, ktorý ste zakúpili pôvodne. Ak ste kupovali tapety CEZ internet, ťažko JE obdržíte do niekoľkých hodín od objednania. Práca na VAM Tak mohla stat aj niekoľko týždňov.
* Pri výpočte Rolu tapiet sú zradné tapety SE vzorom, u NICH musíte počítať s väčším prestrihom, pretože musi nadväzovať jeden pruh Na Druhy.
* Ak použijete podkladový papier, Mali by ste ho nalepiť vždy kolmo k tapete, ABY SA spoje neprekrývali.
* Optimálne Teplota pre tapetovanie v miestnosti, JE Okolo 18 ° C.

Nevyhnutné pomôcky pre lepenie tapiet

Lepidlá pre lepenie tapiet

Všeobecne tapetový lepidlá bývajú veľmi Rýchle pripravená k pouziti. Už počas niekoľkých minút môžete začať nanášať JE Na Rolu, aby úplne jednoducho. Lepidlo vsypeme ZA stáleho miešania do studenej vody, necháte odstáť po dobu desiatich minút PETI az potom OPET zamiešame. CIM JE voda studenšie, tým lepšia je rozpúšťanie lepidlá, Konzistencia aj lepiacu Sila lepidla.

*
Metylan Normal - lepidlo vhodné pre lepenie JE ľahkých tapiet, normálnych tapiet, ťažkých tapiet, korkových tapiet, předklížení steny. Lepidlo JE pre pouziti pripravené do 20 minút. Aj CEZ svoju vysokú priľnavosť umožňuje korekcie. Postup pouziti lepidla Metylan Normal: Lepidlo SE zmieša so studenou vodou. Lepidlo JE číre, pH neutrálne, Bez hrudiek. Pre předklížení steny - Pomer miešania 1:80, 10 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 100 m2 steny. Pre lepenie ľahké tapety - Pomer miešania 1:70, 8 ¾ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 50 m2 steny Alebo 10 Rolu tapiet. Pre lepenie Normálny tapety - Pomer miešania 1:60, 7 ½ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 40 m2 steny Alebo 8 Rolu tapiet. Pre lepenie ťažké tapety - Pomer miešania 1:50, 6 ¼ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 30 m2 steny Alebo 6 Rolu tapiet.
* Metylan Special - ide o sebe o Tapetový lepidlo určené pre lepenie ťažkých papierových tapiet, Dale štruktúrovaných tapiet, tapiet z prírodných vlákien, textilných tapiet, tapiet rozetových. Lepidlo JE vhodné aj pre lepenie fototapet, špeciálnych makulatúry v kotúčoch, pre lepenie Na problematické podklady. Navyše Lepidlo účinne zabraňuje tvorbe plesní. Lepidlo je pripravená pre použitie do 20 minút. Postup pouziti lepidla Metylan Special: Lepidlo SE zmieša so studenou vodou. Lepidlo JE číre, pH neutrálne, Bez hrudiek. Pre předklížení steny - Pomer miešania 1:40, 8 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 60 az 80 m2 steny. Pre ťažkú tapetu - Pomer miešania 1:20, 4 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 22 az 26 m2 steny, alebo 4 az 4 Rolu. Pre Rauhfaser tapetu - Pomer miešania 1:20, 4 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 22 az 26 m2 steny, alebo 2 tapety role.
* Metylan Instant - ide o sebe o vysoko výdatné Tapetový lepidlo z čistej celulózy SE syntetickou živicou. Lepidlo vyniká svoju výnimočnú lepiacu silou odolnosti proti vlhku. Lepidlo zhotoviť veľmi Dobre prevlhčuje mnout dane tapety, dale JE odolné proti zmenám teplôt, proti pôsobeniu cementu vápna. Navyše o sebe veľmi ľahko rozmiešava jednoducho nanáša. Lepidlo tvoria homogénne malým a stredným podnikom JE skutočne ideálny pre bezpečné ľahké tapetovanie. Postup pouziti lepidla Metylan Instant: Lepidlo SE zmieša so studenou vodou. Lepidlo JE číre, pH neutrálne, Bez hrudiek. Pre předklížení steny - Pomer miešania 1:40, 8 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 60 az 80 m2 steny. Pre ťažkú Špeciálna tapetu - Pomer miešania 1:25, 5 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 26 az 30 m2 steny, Alebo 5 až 6 Rolu. Pre hrubovláknitou tapetu - Pomer miešania 1:25, 5 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 26 az 30 m2 steny, alebo 2 role tapety.
* Metylan Direct - ide o sebe o vysoko Kvalitný Tapetový lepidlo s prísadou pre ľahké nanášanie valčekom. Lepidlo JE určené pre lepenie tapiet z netkaných textílií. Tapety SE navyše veľmi ľahko odstraňujú. Tieto tapety z netkaných textílií tvoria tzv Novú generáciu tvarovo stabilných tapiet TJ. edited lepenie SE neroztahují Ani nezmršťujú. Tapetovanie týmto lepidlom JE veľmi Rýchle, jednoduché. Tapety nemusíte VOPRED zmäkčovať Lepidlo sa nanáša priamo na stenu. Postup pouziti lepidla Metylan Direct: Lepidlo sebe zmieša sebe studenú Vodou. Pre předklížení steny - Pomer miešania 1:40, 8 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 60 az 80 m2 steny. Pre tapety z netkaných tapiet Hladké - Pomer miešania 1:20, 4 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 20 az 22 m2 steny. Pre tapety z netkaných tapiet reliéfne - Pomer miešania 1:17,5, 3,5 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 18 az 20 m2 steny, alebo 4 role tapety.

Opravná lepidlá Na tapety

*
Metylan Reparatur - ide o sebe o Tapetový lepidlo pre opravu poškodeného, nedokonalého lepenie papierových tapiet, textilných tapiet rozetových, štruktúrovaných tapiet, tapiet z prírodných vlákien.

Odstraňovače tapiet

* Metylan odstraňovač tapiet - diky tomuto odstraňovačmi tapiet, preskočenie: tajný odstránenie tapiet skutočnú hračkou. Odstraňovač JE dodávaný som forme koncentrátu, kedy ho zriedime vodou. Uzáver VAM Praktický poslúži edited odmerka. Pouziti odstraňovače tapiet - naneste zriedený odstraňovač tapiet som výdatnej vrstve omoc štetca Ci rozprašovača. Odstraňovač účinkuje zhruba po pätnástich minútach az PETI, aby v závislosti na druhu odvedených tapiet. Počet potrebných odmeriek pre odstránenie ľahkých tapiet, klihových farieb: 4 Na 10 l vody. Počet potrebných odmeriek pre odstránenie ťažkých tapiet: 8 odmeriek Na 10 l vody.

Hmoty pre vypĺňanie prasklín, der u sten, stene

*
Metylan Ľahké Crack Filler - ide o sebe o iHNed pružnú hmotu použiteľnú výnimočnú, who slúži na vypĺňanie prasklín der. Hmota JE vhodná pre vyhladzovanie zarovnávanie povrchov Sten, modelovanie, sadrovanie, ukotvování hmoždiniek. Pružná hmota dokonale zabezpečia bezchybné Hladké povrchy Bez prasklín. Túto hmotu môžete nanášať aj v silnejšej vrstve. JE vhodná, Ako pre interiér, Tak pre Exteriér.
*
Metylan Crack Filler - ide o sebe o Špeciálny pružnú hmotu, who účinne vypĺňa prasklinky diery. Hmota JE vhodná pre zarovnávanie aj vyhladzovanie povrchov stien, modelovanie, sadrovanie, ukotvování hmoždiniek. Hmota VAM zabezpečí bezchybné aj Hladké povrchy, Bez prípadných prasklín. Počet potrebných odmeriek pre odstránenie ľahké tapety, glejové farby: 4 Na 10 l vody. Počet potrebných odmeriek pre odstránenie ťažké tapety: 8 Na 10 l vody.

Hmoty pre vyhladzovania Sten, múry

* Metylan Povrchová Filler - ide o sebe o vysoko pružnú hmotu stierkovú, who SE používa pre interiér. Hmota JE vhodná pre celoplošné vyhladzovania. Stierková hmota o sebe vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou, je pretierateľný farbou, nezmršťuje sa, vhodná aj pod tapety.
* Metylan Ľahké Povrchová Filler - jedná SE iHNed použiteľnú, vysoko pružnú hmotu stierkovú, who SE používa pre interiér. Stierková hmota JE vhodná pre celoplošné vyhladzovania. Navyše JE DELE spracovateľná, AZ do 3 hodín. Hmota sa vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou, JE dokonca pretierateľný farbou, vhodná pod tapety, nezmršťuje sa.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: