Tapety - na stenu, Zedv

Tapety bezpochyby vylepší vzhľad každého interiéru. Po nalepení nepotrebujú žiadne ošetrenie ĎALŠIE Ani Špeciálna Pecí. Ako si však vybrať desať správny Druh vzor tapiet, z nepreberného množstva, ktoré sa vám ponúka. Jaka lepidlá Na lepenie tapiet zvoliť?


Preco zvoliť tapety edited interiérové obloženie stien

* Tapety sú vyrobené z materiálov, ktoré sú paropriepustné.
* Tapety na stenách pôsobí dojmom väčšieho Teplej.
* Výsledný dizajn nalepených tapiet Na Stene JE jedinečný.

Spotreba Rolu tapiet Na vytapetování interierov

Ak tápete, ktorý? Budete potrebovať Rolu tapiet zakúpite eurorole, ktoré sú Dlhé 10,05 Metru Široké 0,53 Metru, vystačí VAM táto jedna eurorole približne Na 5 m2 stropu steny alebo.

Tapetovanie svojpomocne Alebo využitím Služieb

Ak si nie ste istí, či si vytapetujete Sami, Alebo radšej využijete Služieb profesionálneho tapetár, možno vám pomôže si preštudovať, Ako tapetovať, aby ste získali predstavu, do čoho idete čo Vás čaká. Náročnosť samotného tapetovanie zhotoviť ovplyvňuje, jake tapety si vyberiete. Napríklad tapety vliesové sú menej náročné na aplikáciu, nez napríklad klasické Papierové tapety.

Základné rozdelenie tapiet

* Papierové tapety
* Vliesové tapety
* Vinylové tapety

Rozlíšenie tapiet

Tapety v zásade rozdeľujeme na:

* Tapety Papierové,
* Tapety reliéfne,
* Tapety textilné,
* Špeciálne tapety,
* Tapety s vlysom,
* Tapety vinylové s papierovým nosičom,
* Tapety vinylové Bez papierového nosiča,
* Samolepiace tapety,
* Tapety aranžérske,
* Tapety vliesové pretierateľné,
* Tapety pretierateľné,
* Tapety akrylovej,
* Tapety kúpeľňové - vodovzdorné
* Fototapety,
* Porty červený.

Tapety Papierové - tapety sa skladajú z dvoch vrstiev papierov, kedy potlačená JE iba Vrchná vrstva. Razba Tak zostáva aj po nalepení tapety zachovaná. Papierové tapety sú veľmi odolné proti vyblednutiu Dobre. Papierové tapety sú menej odolné horšie sa s nimi pracuje. Papierové tapety sú, lacnejšie pivo väčšinou.

Tapety s vlysom - tieto tapety Maje trojrozmerný Farebný Potlač. Od reliéfnych tapiet SE Lisi kvalitným špeciálnym vlysom, ktorý JE nahradená nosná papierová vrstva. Pri tapetovanie jednoducho potrite stenu, ci remeň lepidlom, nastřihnutý pas tapety zostane Potom naprosto stabilný, nezvlní SE, neshrne sa, nevzniknú Bublinky pod tapetou.

Tapety textilné - tieto tapety sú vyrobené zo špeciálnej tkaniny, who JE nalepená Na nosnú papierovú podložku. Textilné tapety pôsobí Na stenách príjemným i prirodzeným dojmom.

Tapety vinylové - tieto tapety sú oceňované pre svoju odolnosť, farebnú stálosť ľahkú údržbu. Vinylové tapety bývajú nez drahšie tapety Papierové. Spravidla IDE o Tapety na vinylové báze, ktoré nemajú papierový nosný materiál: vinylové tapety Bez papierového celoplošné nosiče vinylové tapety štrukturálne tapety na papierovom nosiči: vinylové tapety s papierovým nosičom.

Tapety s reliéfom - tieto tapety sú opatrené jednou vrstvou papierovú s plastickým, často viacfarebnou, trojrozmerným tlačou. Práca s týmito tapetami JE zhotoviť jednoduchá. Tapety SE hodí aj silne namáhané steny Na, Alebo do priestoru s vysokou vlhkosťou.

Tapety pretierateľné - Tieto tapety vyžadujú dodatočnú úpravu náterom. Pretierateľné tapety môžu byt vyrobené z rôznych materiálov, žako JE papier, textil, plasty, Sklené vlákno atď Zatuchnutý obľúbenejšie sú štrukturálne vinylové pretierateľné tapety. Maju na predaj pred rekonštrukciou nekonečné možnosti štruktúrovanie.

Tapety Špeciálne - tieto tapety sú z papierov potiahnutého vrstvou umelej hmoty, kedy papier JE vystavený po potlačení Tepelné razbe, čím JE dosiahol veľmi pôsobivého vzhľadu tapety. Tapety sú veľmi vhodné aj pre silne namáhané steny aj do miestnosti, kde JE Vyššia vlhkosť.

Tapety samolepiace - s týmito tapetami SE VAM ponúka jednak jednoduchá aplikácia edited nanášania nižšia cena. U samolepiacich tapiet nepotrebujete žiadne Špeciálne lepidlo iné pomôcky.

Tapety vliesové pretierateľné - tieto tapety sú vyrobené zo špeciálnej buničiny polyesterových vlákien s prídavkom polymérového spojiva s plastickou štruktúrou povrchu. Minulých rokov prepožičiava tapete pružnosť pevnosť. Vliesové tapety bývajú drahšie nez tapety Papierové. Vliesové umývateľné tapety sú, stálofarebné Lepe nez spracovateľné tapety Papierové. U tohto typu tapiet možno lepidlo nanášať Ako na stenu, Tak som Na tapetu. Na rozdiel od papierových tapiet neni treba ČAS Na prevlhčenie. Vliesové tapety sú použiteľné aj som vlhkom Prostredie.

Porty červený - ide o sebe o tapetový pozdĺžne rezaný materiál s určením pre jeden alebo viacero typov tapiet. Porty červený sú vhodné pre dekoratívne výzdobu stropu, zakončenie Okien, u podlahy, Na steny.

Nez začnete tapetovať - Úprava podkladu pre tapetovanie

Upravený podklad pre tapetovanie JE veľmi dôležitý, aby pre dosiahnutie optimálneho výsledku edited samotnom tapetovanie. Podklad Mel každopádne byt Hladký, Suchý, čistý, savy, Pevný, schopný hniezdo tapetu. Ak mate už na Stene tapety, JE potreba tieto staré tapety odstrániť, aby bezo zvyšku. S tapetou, snímateľnou ZA Sucha, nebudete mit problém. V iných prípadoch, JE nutné Starú tapetu navlhčiť Vodou, Alebo primo použiť odstraňovač tapiet. Stará Tapeta SE da po zmäkčeniu ľahko zložiť. Po uschnutí, TJ. po odstránení starých tapiet, Mel byt podklad náterom penetračným spevnený. K vyspravenie prípadných nerovností, der, použite Vnútorný tmel Alebo sadru.

Tapety s klasickými vzormi

Tieto tapety sú jasnou voľbou pre milovníkov priaznivcov klasických vzorov. Nemožno však určiť hranicu Medzi tapetou Moderné klasickú. Každopádne tapety s klasickým vzorom dodajú Vášmu domovu štýl noblesu.

Tapety s modernými vzormi

Tieto tapety spĺňajú najvyššie požiadavky Na kvalitu aj dizajn.

Tapety s luxusnými vzory

Ide o nadpriemerné Kvalitné designovo veľmi nevšedné zaujímavé kusy. Luxusné tapety sú tie pravé pre Vás, ak si potrpíte na maximálnu kvalitu i jedinečný dizajn.

Nevyhnutné pomôcky NÁRADIE pre tapetovanie

Penetrácia pre úpravu podkladu

Penetrácia akrylátová - ide o sebe o koncentrovaný hĺbkový penetračný náter Pre úpravu podkladu. Penetrácia spevňuje podklad, zjednocuje savosť jeho, zväčšuje priľnavosť následného náteru. Spôsob nanášania Penetrácia: pomoči valčeka, striekaním Alebo pomoči štetky. Penetrácia sa môže pochváliť vysokou priľnavosťou, zlepšenie prídržnosti následných náterov, zníženie spotreby ďalších náterov. S penetráciou JE jednoduchá aplikácia Jej použitie je univerzálne.

Náradie pre tapetovanie

* Mäkký tapetářský Kefa Alebo valček z machovej gumy pre vyhladenie nerovností nanesených tapiet
* Vodováha Alebo Olovnica pre udržanie rovnosti Pase tapiet
* Vlhká Huba Alebo vlhkú handru pre osušenie lepidlá, v prípade, Zo vytečie Zo SVU, vvi vyhladzovanie tapiet
* Zařezávací lišta pre zakončenie u podlahy tapety strope
* Štafle
* Skladací Drevený meter
* Ceruzka
* Tapetovacie Nôž
* Tapetovacie nožnice
* Tapetovacie prítlačný valček
* Tapetovacie komunikačné valček koníčky pre optimálne rozloženie tlaku Na spojoch
* Tapetovacie komunikačné valček nálevkovitý pre optimálne rozloženie tlaku Na spojoch
* Tapetovacie valček - Ježek s dreveným držadlom - optimálny pre tapetovanie stropov
* Štetka Na lepidlo
* Vedierko tyčka Na premiešaní lepidlá
* Tapetovacie stôl


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: