Podlahová krytina interierov - Typy, Údržba

Stojíte edited rozhodnutím, či zvoliť edited Vasu budúci podlahovú krytinu: parkety, Plávajúcu podlahu laminátovú, Plávajúcu podlahu drevenú, masívne drevenú podlahu? Prinášame VAM celkový prehľad ich výhod aj nevýhod, k vrátane údržby.


Mate rekonštrukcii v pláne bytu či domu? Neviete aký typ podlahy zvoliť? V nasledujúcom článku sa vám pokúsime načrtnúť výhody nevýhody laminátových podláh drevených. Pote dúfame, Zo Váza obzory rozšírime vyberiete pre seba desať správny Druh podlahy, ktorý VAM Preskočených: tajný vyhovovať.

Ak mate záujem o nižšie uvedené podlahy, obráťte sa na odborníkov.

Parkiet systém - drevené podlahy Plávajúce

Mate v pláne rekonštruovať byt Ci dom? Nemôžete sa rozhodnúť či zvolíte drevenú podlahu Alebo Plávajúce? Poraďte sa s odborníkmi Spoločnosti Parket systému, ktorí zabezpečujú dodávku VAM montáže týchto podláh. Využite ich dlhoročné skúsenosti, ktoré Jim pomáhajú SE zatuchnutý zdokonaľovať plniť priania zákazníkom.

Dale VAM zhotoviť Parket systém ponúka renováciu opravu Vašich existujúcich drevených podláh. Ak mate záujem využiť Ponuky Spoločnosti Parket systém, určite o sebe zveríte do rúk odborníkov Na dnešnom trhu. SE službami výrobkami budete určite spokojní.

Drevená Podlaha

Drevená Podlaha bezosporu vdýchne do Vášho interierov výnimočné neopakovateľné Kúzlo, prirodzené teplo. Drevená Podlaha Má v akejkoľvek podobe reprezentatívnejší vzhľad, poskytuje možnosť renovácie, v tomto SE Lisi od laminátové podlahy. Drevená Podlaha zhotoviť nepriťahuje Prach, JE dobrým zvukovým izolantom aj tepelným. Moderné drevené podlahy sú vyrobené väčšinou z troch vrstiev, ktoré minimalizujú objemovú nestálosť dreva. Farebný ton drevené podlahy JE možné zmeniť farbením morením. Drevo ako také však s postupujúcim časom meni, pracuje, vplyvom slnečného žiarenia SE meni zhotoviť jeho zafarbenie.

Všeobecne výhody nevýhody klasických parkiet

* + Veľká výhoda spočíva v klasických Parket možnosti niekoľkonásobnej obnovy podlahy bez straty Na kvalite.
* + PARKETY pôsobí o niečo teplejším dojmom, nez Plávajúce drevené podlahy.
* + Parkety sú oveľa náchylnejšie k poškrabaniu nez Podlahové krytiny, žako sú laminátové podlahy Plávajúce.
* - Údržba parkiet JE NECO o náročnejší, nez u podláh plávajúcich.
* - Drevo z parkiet JE citlivejší Na vlhkosť, jeho povrch JE náchylnejší k poškriabaniu.
* - Parkety z masívu sú oveľa drahšie podlahovou krytinou, nez Plávajúce Drevená Podlaha.
* - Kladenie parkiet ich následná povrchová úprava lakom, olejom JE Časové oveľa náročnejší, nez pokladanie Plávajúce podlahy.

Laminátová Podlaha

Pri výbere laminátové podlahy hrá každopádne dekor aj farebnosť podlahy významnú Rolu. Rozhodujúci význam pre dojem v miestnosti Má rovnako Tak voľba designu. Záleží na vašej voľbe, podľa Toho, pre ktorý sa rozhodnete, získate Individuálny Usporiadanie Priestor, v ktorých trávite svoj ČAS.

Laminátová Podlaha vyzerá veľmi Dobre, niektoré od drevených Ani nerozoznáte. Laminátové podlahy sú však v porovnaní SE drevom chladnejší, tvrdšie, hlučnejší. Na druhej strane sú však cenovo dostupnejšie.

Laminátové podlahy SE deli podľa záťažové triedy brusnosti.

Všeobecne výhody nevýhody plávajúcich podláh laminátových

* + Laminát JE veľmi odolný.
* + U laminátu JE nižšia cena, nez u dreva.
* + Vhodná pre alergikov.
* + Možnosť použiť Podlahové vykurovanie.
* - Nižšia životnosť.
* - Neni možná renovácie podlahy.
* - Laminát JE Na dotyk studenšie nez drevo.
* - Laminát JE hlučnejší nez drevo.
* - Laminát priťahuje Prach.

Všeobecne výhody nevýhody plávajúcich podláh drevených

* + Drevené podlahy sú odolné.
* + Drevené podlahy sú opraviteľné. Môžete JE ZA sebou niekoľkokrát prerobiť: zbrúsiť, vykytovat, znovu povrchovo Edit.
* + Drevené podlahy sú príjemné na dotyk.
* + Drevené podlahy sú 100% Prírodné.
* + Drevené podlahy sú menej hlučné.
* + Drevené podlahy majú vysokú životnosť.
* - Drevené podlahy sú náchylnejší Na poškodenia.
* - Drevené podlahy sú náročnejšie na údržbu.
* - Drevené podlahy sú Cenové náročnejšie. Na druhú stranu: drevené podlahy vzhľadom k Resetovať dobe životnosti, estetickej hodnote úžitkovej hodnote, nie sú drahé.

Všeobecne výhody nevýhody masívnych drevených podláh

* + Masívne drevené podlahy sú odolné.
* + Masívne drevené podlahy sú opraviteľné. Môžete JE ZA sebou niekoľkokrát prerobiť: zbrúsiť, vykytovat, znovu povrchovo Edit.
* + Masívne drevené podlahy sú príjemné na dotyk.
* + Masívne drevené podlahy sú 100% Prírodné.
* + Masívne drevené podlahy sú menej hlučné.
* + Masívne drevené podlahy Maje vysokú životnosť.
* - Masívne drevené podlahy sú náchylnejší Na poškodenia.
* - Masívne drevené podlahy sú Cenové náročnejšie. Na druhú stranu: drevené podlahy vzhľadom k Resetovať dobe životnosti, estetickej hodnote úžitkovej hodnote, nie sú drahé.
* - Nutná odborná pokládka.

Do akých interiérov SE hodí parkety masívne drevené podlahy

PARKETY aj masívne drevené podlahy sebe hodia predovšetkým do súkromných objektu A do domov ci bytov KDE môžete zabezpečiť relatívnu stálosť teploty vlhkosti vzduchu. Drevo žako Prírodný materiál totiž reaguje Na väčšie teplotné výkyvy všetkých i Na Vyššia vlhkosť okolitého vzduchu.

Do akých interiérov sebe hodia laminátové podlahy

Ak vlastníte domáceho maznáčika, kamoš doma rotoped, stepper ci iný posilňovací stroj, JE laminátová podlaha pre Vás tá pravá voľba. Laminátová podlaha je dale vhodná do predsiene Všeobecnej obslužných Priestor Domu.

Tvrdosť jednotlivých drevín

JE pre Vás kľúčovú edited výberu drevené podlahy, Jej tvrdosť? Potom VAM prinášame tabuľku zhody jednotlivých drevín, ZE SA ktorých vyrába podlahy ich relatívna tvrdosť v percentách.

* Ironwood - 196%
* Brazílska čerešňa - 186%
* Brazílsky Orech - 174%
* Bambus - 162%
* Merbau - 144%
* Doussie - 134%
* Kambala - 130%
* Kanadský Javor - 123%
* Teak - 118%
* Hevea - 109%
* Jaseň - 105%
* Dub - 100%
* Buk - 97%
* Breza - 95%
* Čerešňa - 85%
* Jelša - 78%
* Smrekovec - 56%
* Smrek - 42%

Údržba podláh z prírodných materiálov

* Drevo, Korok, lionoleum JE Prírodný materiál, ktorý neustále reaguje na zmeny okolitého Prostredie, aby najmä vlhkosti teploty.
* Drevo - drevenú podlahu môžete Bez obáv vytierať vlhkou, ALE Dobre vyžmýkanou handrou. Je dôležité, aby handru bol skutočne dobre vyžmýkané, pretože Priamy kontakt s Vodou od Mohol spôsobiť nežiadúce dilatáciu, Jež následne povedie k popraskaniu povrchovej vrstvy laku trhaniu jednotlivých lamelek. Podobné účinky má zhotoviť vysoká relatívna vlhkosť vzduchu, najmä v novostavbách. Preto sa snaží uchovať v miestnosti, kde mate drevenú podlahu relatívna vlhkosť vzduchu v rozmedzí 40 - 60%. Táto hodnota JE vhodná nielen pre parkety, ALE JE tiež ideálny pre ľudské Zdravie. Vezmite nízka relatívna vlhkosť vzduchu drevenej podlahe neprospieva. TOTO nebezpečenstvo vzniká najmä v zimnom období v vykurovacej sezóne, keď relatívna vlhkosť vzduchu klesá v miestnostiach často pod 30%. Následne dochádza k zosychanie aj tvorbe trhliniek Medzi jednotlivými lamelami. Drevo Na parketách JE vysušené Na vlhkosť 8%. Nižšej vlhkosti nemožno bohužiaľ Technologický dosiahnuť, pretože aj drevo vysušené Na vlhkosť 6%, naberá edited Spracovanie vzdušnú vlhkosť späť na cca 8%. Pre dosiahnutie Ochranné vrstvy u parket, naneste tenkú vrstvu Na nie ošetrovacieho oleja. Zhruba po desiatich minútach podlahu starostlivo preleštite suchou handrou. Nezabudnite zhotoviť Na nábytok, ktorý mate položený Na podlahe. Ako nohy stola, stolíkov, Tak som sa stoličiek JE veľmi Dobré podlepiť mäkkou podložkou, napríklad Filzi, ai starým kobercom. Odovzdajte Tak nepríjemnému poškriabaniu laku Na podlahe.
* Korkové podlahy - pre korkovou podlahu platia Všeobecné podmienky dodržiavania údržby, teplôt i vlhkosti edited u ostatných prírodných podláh. Korkové podlahy neni vhodné zakrývať kusovým kobercom, pretože dochádza ku stmavnutie Potom zakryté plochy. Podlahy typu lepených dlaždíc JE nutné po nalepení kontaktnými lepidlami nechať Korok v kľude po dobu cca 7 dni nez zvolíte povrchovou úpravou.
* Linoleum - ide o sebe o Prírodný materiál, Na rozdiel od umelej PVC krytiny. Linoleum reaguje zhotoviť Na Svetlo, teplo, vlhkosť. Linoleum ošetrujte ochranou emulzií, who chráni povrch proti zachytávaniu nečistôt. Linoleum môžete bežne ošetrovať prípravkami PH-neutrálny, iba vlhkú Alebo suchú Cestou.
* Plávajúca Podlaha laminátová z upravených prírodných vlákien - Plávajúce podlahy laminátové nemusia byt Len z umelej hmoty, ak sú z prírodných vlákien, JE potrebné SA K takejto podlahe správať edited ošetrovanie rovnako, žako ku drevenej podlahe.
* Vlhký upratovanie podláh z prírodných materiálov - pre tento upratovanie používajte vodu Alebo Vodou zriedený Odporúčaný prostriedok. Používajte iba Dobre vyžmýkaný handru, prípadne iHNed vytrite podlahu do sucha, aby na nej nezostali vlhké stopy. Ak sa stane, že sa vám na podlahu vyleje káva, víno AJ., Utrite podlahu iHNed, nenechajte škvrnu zaschnúť. Nikdy nepoužívajte Na odstránenie nečistôt organické rozpúšťadlá, riedidlá a pod
* Suchý upratovanie podláh z prírodných materiálov - pre tento upratovanie VAM Staci vysávač Alebo handru.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: