Kúpeľňové doplnky - výber

Miesto, ktoré navštevujeme ráno aj večer, je bezpochyby kúpeľňa, v ktorej sme zvyknutí na rannú a večernú hygienu. Kúpeľňa je však aj miestom určité oázy a relaxácie. Aké doplnky môžu Vašej kúpeľňou zútulniť, a súčasne je využijete prakticky?


Kúpeľňové doplnky - čo tvorí kúpeľňu

Základ každej kúpeľne bezpochyby tvorí umývadlo, vaňa, alebo sprchovací kút. Pre praktické využitie kúpeľne, však potrebujeme ďalšie potrebné doplnky, ktoré nám spríjemnia a zúčelní pobyt v kúpeľni.

Čo sa týka farieb, materiálu, tvarov kúpeľňových doplnkov, záleží predovšetkým na Vašom vkuse, pretože súčasný trh ponúka nespočetné množstvo možností.

Kúpeľňu môžete ladiť do jedného alebo viacerých zhodných farebných tónov, alebo naopak staviť na vyzývavý kontrast. Pestrofarebnosť dokáže ovplyvniť aj pomerne monotónne vyznívající miestnosť, ak máte naopak výrazne farebnú kúpeľňu (obklady), skúste voliť decentnejšie farebné doplnky.

Ak bývate sami, iste bude voľba farieb pre Vás jednoduchšie, ako, keď žijete už partnerom, pretože každý má iný vkus, a môžete tak narážať na odlišné názory. Je teda potreba docieliť kompromis.

Kúpeľňové doplnky

Výrobky sú väčšinou ponúkané v kolekciách. Je teda možné vyberať jednotlivé kúsky alebo do detailu zladené sady.

* Vodovodné batérie - dnešný trh ponúka veľmi moderné, atypické i jednoduché tvary vodovodných batérií. Môžete vyberať z typov: termostatické; bezdotykové; pákové; klasické. Termostatické batérie fungujú na princípe miešanie studenej a teplej vody, sú vybavené bezpečnostnou detskou poistkou proti obareniu. Ich ďalšou výhodou je úspora energie. Bezdotykové batérie sú hygienickú variantom batérií, keď sú spustené elektronickým senzorom, ktorý nahrádza manuálna spôsob spustenie vody.
* Elektrický sušiak uterákov - skvelá pomôcka pre rýchle usušenie uterákov, zinok, malých kúskov bielizne.
* Osobná váha - môžete voliť hneď z niekoľkých typov váh, podľa toho, či Vás stačí klasické zváženie, či Vás zaujíma, aké máte napríklad rozloženie tuku v tele. Digitálna váha s meraním telesného tuku, telesnej vody, podielu svalovej hmoty a hmotnosťou kostí. Digitálne a mechanické váha bez merania Vám oznámi "len" údaj o hmotnosti.
* Odpadkový kôš na odličovacie tampóny, vatové tyčinky do uší ai - môžete voliť medzi nerezovým alebo plastovým košom.
* Predložky pred sprchu, vaňu - môžete voliť predložky z najrôznejšieho materiálu: bambusu, polyakryl s protisklz ai Vyberajte také materiály, ktoré po kontakte s vodou a po výraznom namočení ľahko usychají a styk s vodou im nevadí. Zvoľte špeciálna kúpeľňové predložky, ktoré dobre znášajú vysokú záťaž a dajú sa ľahko prať aj sušiť.
* Protišmykové podložky do vane - tieto podložky oceníte predovšetkým, ak máte doma malé deti, alebo ste po úraze apod Miesto celistvé protišmykové podložky, môžete voliť aj jednotlivé malé tvary, napríklad kvietkov, zvieratiek apod, ktoré rôzne rozložíte vo vani.
* Sprchové závesy - jedná sa o špeciálny textil, upravený tak, aby po ňom kvapky vody jednoducho stekali. Môžete voliť z najrôznejších farebných kombinácií.
* Skladací sprchová kabína - môžete voliť medzi priehľadnú alebo nepriehľadnú farebnou variantou. Túto kabínu oceníte predovšetkým pri sprchovaní.
* Madlo - ocenia predovšetkým starší jedinci, ďalej osoby telesne postihnuté a osoby so zníženou pohyblivosťou, ktorí potrebujú bezbariérové kúpeľňové vybavenie, v ktorom sa ľahko zaobídu aj bez cudzej pomoci.
* Mydlovnička alebo nádoba s pumpou na tekuté mydlo - niekto dáva prednosť klasickému pevnému mydlá, pre niekoho je príjemnejšie a praktickejšie tekuté mydlo, ktoré nezanechá mydlovú vrstvu na Mydlovnička. Z hygienického hľadiska nie je však rozdiel, či si zaobstaráte klasické mydlo, alebo tekuté. Špina na mydle, ktoré potom položíte na Mydlovnička, priľne rovnako, ako na madle pumpy tekutého mydla.
* Sklenky na vodu - môžete voliť zo pohára keramické, sklenené, pochromované mosadz / sklo, pochrómované mosadze, plastové ai Tvary sú najčastejšie klasické v tvare valca alebo menej typické, v tvare kocky.
* Zrkadlo - samotné zrkadlo; zrkadlo v sklenenom ráme, zrkadlo v nerezovom ráme; zrkadlo v satinovaný ráme; zrkadlo s priehľadnou dekoráciou; zrkadlo s poličkou. Môžete vyberať iz najrôznejších tvarov zrkadiel: obdĺžnik; štvorec; kruh; polkruh; ovál; so zaoblenými rohmi. Ženy ocenia služby špeciálneho vydutého parabolického zrkadla. Zväčšený obraz využijú najmä pri každodennom nanášaní make-upu a odlíčenie. Pomocou zrkadla môžete z menšej kúpeľne vykúzliť príjemný priestor, a to umiestnením zrkadla po celej dĺžke steny, kedy dosiahnete optického zväčšenia miestnosti.
* Osvetlenie - počítajte, že je lepšie mať hneď niekoľko osvetlenia, a to pre osvietenia kúpeľne a pre osvietenie zrkadlá. Pre osvetlenie zrkadla môžete zvoliť: osvetlenie za zrkadlo, osvetlenie nad zrkadlo, osvetlenie vedľa zrkadlá. Pre osvetlenie kúpeľne môžete voliť: LED farebné bodové osvetlenie, kedy môžete ovládať vypínačom zmenu režimu farieb alebo stropné osvetlenie najrôznejších tvarov. Žiarovky možno voliť z halogénových s teplým zdrojom svetla alebo žiarivky s denným osvetlením.
* Poličky na sprchové gély, krémy, líčidlá - poličky môžu byť tzv drôteného programu z chrómu, sklenené,
* Držiaky na dávkovače mydla, na mydlá, kalíšky s kefami, na uteráky - môžete voliť z najrôznejších tvarov i materiálov.
* Stojan na uteráky - môžete voľne postaviť do akéhokoľvek kúta kúpeľne. Stojan môže byť s jedným držiakom alebo viacerými držiaky. Vhodné sú práve štvorramenné držiaky, ktoré umožňujú uterák rozprestrieť.
* Stojan na vatové tyčinky - môžete voliť z najrôznejších materiálov, originálnych tvarov i farieb.
* Háčiky, dvojháčky na uteráky, župany - opäť môžete voliť z najrôznejších tvarov i materiálov. Každý uterák, by mal mať svoj vlasťou háčik. Uteráky i župany tak budú správne schnúť a kúpeľňa bude vyzerať vždy upravene.
* Držiak na fén, kulmu - ocenia predovšetkým ženy.

Kúpeľňové doplnky - materiály kúpeľňových doplnkov

Bežne sú dostupné kúpeľňové doplnky vyrobené z kovu, skla, keramiky, plastu, exotického dreva, prípadne kombinujú viac druhov vymenovaných materiálov. Pri voľbe materiálov kúpeľňových doplnkov sledujte odolnosť proti vlhku, aby doplnky rýchlo nekorodovali a nevznikali na nich pleseň. Dôležitá je aj ich ľahká údržba, kedy všetky výrobky by mali byť umývateľné.

* Drôtený program - môže sa pochváliť zaujímavým dizajnom, praktickú variabilitou svojho použitia. Vyniká svoju priaznivou cenou a rôznorodosťou tvarov. Nezabudnite sa ale informovať, z akého materiálu sú jednotlivé prvky vyrobené. Kvalitná povrchová úprava je v agresívnom prostredí kúpeľne veľmi dôležitá. Drôtené výrobky je možné pripevniť bežnými skrutkami alebo tiež gumovými prísavkami, môžeme tak podľa ľubovôle meniť ich polohu.
* Plast - plastové výrobky spravidla patria medzi lacnejšie produkty, v cene sa ale odráža ich kratšiu životnosť. Ich povrch sa totiž ľahko poškriabe, alebo inak znehodnotí.
* Sklo - ich použitie je ale treba dôkladne zvážiť, najmä kvôli vysokej zraniteľnosti. Sklo je však ako materiál vďačné. Lisované, brúsené, leptané, priezračné, matné alebo sfarbené je vždy dobre použiteľné.
* Nerez - doplnky z nerezu je možné voliť v rôznych úpravách. Výrobcovia ponúkajú produkty s povrchovou vrstvou chrómu, niklu, zlata alebo stříbra.Tyto doplnky vynikajú dlhou životnosťou.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: