Kuchynské linky - výber kuchyne

V posledných rokoch prechádza kuchyne vrátane kuchynských liniek búrlivým vývojom.Zväčšila jej výmera,zaplnila sa mnohých najmodernejšími spotrebičmi,ozdobila mnohými atraktívnymi materiálmi a udávala si prehľad o dianí vo všetkých priľahlých priestoroch.


Usporiadanie kuchyne podľa linky

* Kuchyňa v štýle priamej linky

Ide o jednoduchý tvar, logické usporiadanie a plynulú nadväznosť jednotlivých pracovných zón stále veľmi obľúbená. Aby nepresiahla dĺžkový limit 3,6 m, je vhodné doplniť ju samostatným blokom zoskupujúcou vysokej korpusy chladničky, špajzovej skrine a pečúceho centra.

Výbornú nadstavbu a rozšírenie pracovnej plochy ponúka kuchynský ostrovček. Zaujímavou variantou priame kuchyne je obojstranné usporiadanie, kedy sa výrazne obdĺžnikový ostrovček blíži druhému pracovnému ramene, jednostranne môže dokonca priliehať k stene. Výhodou tohto riešenia je väčšia optické uzavretie kuchyne z relaxačné zóny a rozšírenie úložných priestorov.

Varná doska s pracovnou plochou a drezom by mali byť na jednej strane, často sú súčasťou ostrovčeka a zaisťujú tak trvalý kontakt obsluhy s rodinou.

* Kuchynská linka v tvare L

Tiež obľúbené usporiadanie kuchyne na pôdoryse písmena L býva často doplnené voľne stojacim ostrovčekom, prípadne rozšírené o ďalšie rameno, čím vzniká písmeno kuchyne v tvare písmena U. Táto usporiadanie kuchynskej linky sú značne variabilné a dokážu sa ľahko prispôsobiť rôznym priestorom.

* Kuchynská linka v tvare U

Výhodami kuchyne v tvare U sú kompaktnosť a plynulá nadväznosť jednotlivých zón v kombinácii s veľkorysými ukládacími priestory. Tretie rameno spravidla vymedzuje pracovnú plochu kuchyne od nadväzujúce jedálne.

Výhody a nevýhody kuchynského ostrovčeka

Voľne stojaca ostrovček necháva kuchyni ďaleko viac otvorenú, ako napríklad ďalšie rameno, preto je dobré prítomnosť kuchynského ostrovčeka dobre zvážiť - takéto usporiadanie úzko súvisí so životným štýlom užívateľov.

Pre viacčlennú rodinu, kde varenie patrí medzi záľuby hneď niekoľkými členov, je to jednoznačná výhoda. Ostrovček uľahčuje plynulý pohyb kuchárov po kuchyni, deťom umožňuje byť ľahko a rýchlo v kontakte s matkou, mamičkám uľahčuje dohľad nad najmenšími deťmi.

Pre bezdetný pár môže byť prílišnej vizuálnej otvorenie kuchyne do obytného priestoru nepríjemnú záťažou. Trvalá expozícia pracovnej plochy totiž zvyšuje nároky na jej častý upratovanie.

Čiastočným kompromisom, ktorý zachováva dispozičné otvorenosť, môže byť zvýšený lem uzatvárajúci ostrovček zo všetkých troch strán. Toto usporiadanie tiež eliminuje prípadné pády vecí z pracovnej plochy.

Ako vytvoriť efektívny priestor v kuchyni

* Hoci mnoho investorov vkladá znamienko rovnosti medzi veľkosť kuchyne a komfort pri varení, dokonalé fungovanie tejto miestnosti nie je priamo závislé na jej rozlohe, ale skôr na detailne a starostlivo premyslené dispozícii. Neveľká, ale chytro vymyslená dispozícia môže fungovať veľmi efektívne a sofistikovaný systém ukladania dokáže zabezpečiť všetko potrebné trvalo "v dosahu".
* Hoci vývoj techniky a technológií ide nepretržite a rýchlo vpred, logika práce a nadväznosť jednotlivých činností v kuchyni zostáva po dlhé desaťročia takmer nemenná.
* Príprava jedla začína spravidla u chladničky, mrazničky alebo špajzovej skrine, odkiaľ je potrebné vyňať potrebné suroviny.
* V nadväznosti na úložné priestory vrátane chladničky treba vhodne dimenzovať odkladný plochy. Tie slúžia ako k odloženiu práve demontovali potravín, tak pre ich dočasné uloženie priamo z tašiek po návrate z nákupu.
* Pretože mnohé potraviny je potrebné bezprostredne pred ich ďalšou úpravou umyť pod tečúcou vodou, je vhodné blízkosti chladnička situovať drez.
* Z technologických dôvodov (napojenie na rozvody vody a kanalizácie) je optimálna v tesnom susedstve drezu inštalovať umývačku.
* Základom každej kuchyne je dostatočne veľká pracovná plocha medzi drezom a varnou doskou. Pracovnú plochu uzatvára po pravej strane (v rodine pravákov) varná doska. Na tú by mala nadväzovať obojstranná odkladný plocha. V priestorovo obmedzených kuchyniach nie je obojstranný odklad nevyhnutnou potrebou.
* Hoci sa v posledných rokoch pečiaca rúra oddelila od varnej dosky a vydobyla si praktickú polohu vo výške očí vo vlastnom samostatnom korpusu, mala by sa rovnako ako varná doska nachádzať v bezprostrednej blízkosti pracovnej plochy.

Optimálnej vzdialenosti a rozmery v kuchyni

* Úložné priestory na skladovanie potravín, pracovná plocha a miesto tepelnej úpravy jedál vytvárajú takzvaný "pracovný trojuholník". Jeho tvar sa líši podľa veľkosti a usporiadania konkrétnej kuchyne. Súčet jeho ramien by však nikdy nemal prekročiť 4-7 m. Pri dlhších vzdialenostiach sa neúmerne zvyšuje prácnosť a narastá počet zbytočných krokov pri varení.
* Pre plynulú prevádzku a nadväznosť jednotlivých zón by mali pre pravákov všetky pracovné činnosti nadväzovať v smere zľava doprava, pre ľaváka samozrejme obrátene.
* Drez ani sporák by nemali priliehať priamo k stene.
* Aj napriek prítomnosť umývačky by mal byť v blízkosti drezu odkladný priestor vybavený malým odkvapávačom pre príležitostne přemyté drobné riadu.
* Na sporák by sprava mala nadväzovať trvalo voľná odkladný plocha široká najmenej 30 cm. Pri kritickom nedostatku miesta ju možno vynechať a horúce riadu po dokončení pokrmu nechať stáť na vypnutej platni.
* Pracovná plocha by mala mať dĺžku minimálne 90 cm, v lepšom prípade 110-120 cm.
* Pod korpusy skriniek by mal byť zabezpečený dostatočný priestor pre prirodzený pohyb pri varení.
* Ak má kuchynská linka sokel mala by sa jeho výška pohybovať v rozmedzí 10-15 cm.
* Štandardne kontextové dvierka skriniek by nemala byť príliš široká kvôli ľahkej manipulácii a zachovanie ľahkého priechodu pozdĺž linky.
* Zásuvky sú vhodnejšie skôr širší (80 alebo dokonca 100cm) kvôli efektívnejšiemu využitiu ich úložnej kapacity. Väčšia šírka zásuviek spolu s požiadavkou vysokej pevnosti, stability a nosnosti zvyšuje nároky na kovanie.
* Výšku pracovnej dosky zvolíme podľa individuálnych potrieb kuchárky / kuchára.
* Varné centrum môže byť oproti okolitej linke znížené - zabezpečí tak obsluhe dobrý prehľad a ľahkú kontrolu pri varení.
* Naopak vyvýšený drez výrazne zvýši komfort pri umývaní riadu.
* S ohľadom na stále stúpajúcu obľubu umývačiek však väčšinou dostane prednosť ľahká údržba pracovnej dosky v jedinej, optimálne zvolenej výške.
* Šírka priechodu pozdĺž kuchynskej linky by mali byť optimálne 120 cm.

Ticho lieči aj v kuchyni

* To čo sa predtým považovalo za nevyhnutný kuchynský zvukový kolorit, však začína mnohokrát vadiť.
* Moderné kuchyne s množstvom spotrebičov predstavujú poriadnu akustickú záťaž. Malé spotrebiče - mlynčeky, mixéry, elektrické krájače či nože - spravidla tolerujeme, pretože ich prevádzka býva časovo obmedzený na pár desiatok sekúnd, maximálne minút. Horšej situácii, predstavujú prístroje, ktoré pracujú nepretržite aj hodiny. U moderných umývačiek nie je výnimkou cyklus o dĺžke 140 aj viac minút.
* Na hluku v kuchyni sa tiež výrazne podieľajú použité materiály pracovných dosiek a podláh.
* V kuchyni môžu vadiť ostré rany pri razantnom zatváraní dvierok alebo zásuviek.
* K najväčším hriešnikom, pokiaľ ide o hluk, patrí digestor. Zlá inštalácia odťahu zvýši hlučnosť pokojne trikrát.

Ako docieliť zníženie hluku v kuchyni

* Vyberať spotrebiče s najtichším prevádzkou.
* Dbať na ich správnu inštaláciu, umiestnenie aj používanie.
* Vyhnúť sa súčasnému spustenie viac spotrebičov.
* Využívať možnosť nočného prevádzky.
* Predchádzať hluku pri použití skla a nerezu (treba pomocou akustických panelov).
* Použiť zvukovo pohltivé materiály.
* V prípade dlažby, mramoru, laminátu apod mať pri nohách stoličiek podložky s plsti.
* Na sklenené dosky stola dávať pod taniere textilné prostírky (alebo z prírodných materiálov - bambusu apod).
* Nábytok nechať vybaviť tichými dorazmi.
* Zabrániť prístup televízor ako zvukovú kulisu, ktorá má prekryť zvuk spotrebičov.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: