Konferenčné stolíky - ako vyberať

Konferenčné stolíky patrí k nepostrádateľnému interiérovému nábytku. Ponuka na našom trhu zahŕňa rôznorodú ponuku, čo sa týka farby, materiálu, tvaru i veľkosti. Výber konferenčných stolíkov nezáleží iba na našom vkuse, ale aj na štýle interiéru.


Konferenčné stolíky - ZIDLENKA.CZ

Konferenčné stolíky patrí k nepostrádateľnému nábytkovému vybavenie. U každého moderného a plne zariadeného obývacej izby. Vedľa funkcie praktické stránky tvoria v súčasnosti, vďaka vkusnosti a vyššej designové tvorbe návrhárov, funkciu modernej a interiérovo dekoratívne. Odporúčame Vám nahliadnuť na stránky internetového obchodu ZIDLENKA.CZ kde si môžete vybrať z mnohých druhov konferenčných stolíkov.

Internetový obchod ZIDLENKA.CZ Vám ponúka:

* Konferenčné stolíky z MASIVU
* Konferenčné stolíky z dlažbovú
* Konferenčné stolíky so sklom

* Konferenčné stolíky z LAMINA

Ak si neviete rady aký konferenčný stolík si vybrať, neváhajte a navštívte internetový obchod ZIDLENKA.CZ kde si určite vyberiete ten správny konferenčný stolík pre Vás.

Funkcia konferenčných stolíkov

Konferenčné stolíky by mali predovšetkým spĺňať funkciu praktickú, spĺňať požiadavky kvalitné a komfortné odkladacie plochy. Pri sledovaní televízie je konferenčný stolík využitý ako odkladacia plocha pre poháre s nápojmi alebo pre misky s najrôznejšími dobrotami. Ak disponuje konferenčný stolík aj spodnou doskou, je spravidla využitá k odkladaniu TV ovládačov, novín a časopisov.

Počas dňa by však mala horná doska konferenčného stolíka disponovať určitým poriadkom nie chaosom rôznych predmetov. K tomuto účelu môžeme použiť najrôznejšie interiérové dekorácie, ktorými sú napríklad rôzne druhy váz, sviečok, ozdobných mis alebo misiek s vonnými bylinkami.

Materiál konferenčných stolíkov

Na našom trhu môžeme vyberať konferenčné stolíky z najrôznejších materiálov, k obľúbeným patrí sklo, drevo alebo kombinácia dvoch materiálov.

Sklenené konferenčné stolíky

Sklenené konferenčné stolíky patrí k najobľúbenejším, a to predovšetkým z dôvodu ľahkosti a elegantnosti materiálu, ktorými sklo disponuje. K výrobe konferenčných stolíkov sa používa kvalitné kalenej alebo lepené bezpečnostné sklo, ktoré je vyrobené z niekoľkovrstvová priehľadnej fólie. K obľúbeným typom sklenených konferenčných stolíkov patrí kombinovanej druhy s drevom alebo kovom.

Všeobecne môžeme povedať, že sklo pôsobí v interiéri veľmi ľahko

opticky dokáže priestor nielen zosvetliť, ale aj zväčšiť. Na druhú stranu má sklo tiež negatívne vlastnosti, ktorými sú predovšetkým požiadavky na čistotu. Na sklenených konferenčných stolíkoch sú vidieť i sebemenší stopy odtlačkov alebo prachu. O to jednoduchšie je však jeho údržba, ktorá spočíva v utretie sklenenej dosky vlhkou handričkou a preleštenie prípravkom na leštenie skla.

Sklenené konferenčné stolíky sa dobre vynímajú takmer v každom interiéri

na druhú stranu sú však aj určité interiérové štýly, do ktorých by sme mali radšej dať prednosť stolkům z iných materiálov. Sklenené stolíky sa budú dobre vynímať v priestrannom a svetlom priestoru, ktorý disponuje jednoduchosťou, minimalizmom a eleganciou. Ak v obývacej izbe prevláda stena z masívu alebo mohutný nábytok, radšej sa sklenené variante vyhnime.

V moderných, priestorových interiéroch veľmi dobre vyniknú konferenčné stolíky s kovovou konštrukciou

v ktorej sú zasadené matne sklenené dosky. Sklenená doska konferenčného stolíka môže byť vyrobená nielen v matnom, ale aj čírom prevedení, v rôznych farebných odtieňoch, ktoré možno dobre kombinovať s interiérom.

Drevo, laminát - konferenčné stolíky

Ďalším, veľmi obľúbeným materiálom na výrobu konferenčných stolíkov patrí drevo - masív alebo imitácia dreva. Konferenčné stolíky z masívu sú vhodné predovšetkým do interiéru, ktoré sú zariadené vo vidieckom štýle alebo v priestoroch, v ktorých je dominantným materiálom drevo.

Konferenčné stolíky z masívu

tiež dobre vyniknú v otvorených a priestorovo rozľahlých interiéroch, kde ich mohutnosť bude potlačená plošnosť.

K výhodám konferenčnom stolkům z masívu

patrí ich dlhá životnosť, stabilita a nerozbitnosť. Na druhú stranu je však potrebné počítať s požiadavkami na dôkladnú údržbu. Konferenčný stolík z masívu musíme ošetrovať špeciálnym prípravky, zhruba za dva roky je potrebné minimálne hornú dosku prelakovať.

K obľúbeným typom však patrí konferenčné stolíky vyrobené z drevotriesky, ktorých dizajn tvorí nekonečnú výberovú škálu.

Ponuka zahŕňa nielen pestrú škálu farebných odtieňov, ale aj typov drevín, a to ako tuzemských, tak aj exotických.

Laminátové (drevotrieskové) stolíky

sa tak štýly veľmi obľúbeným artiklom, ktorý vypĺňa priestor vo väčšine obývacích izbách. Vysoká obľuba je tiež podmienená rozmanitou škálou farieb a odtieňov, z ktorej môžu zákazníci vyberať. Na základe toho je možné vybrať taký konferenčný stolík, ktorý bude dokonale ladiť s existujúcim interiérom.

Plastové konferenčné stolíky

Začlenenie plastového nábytku do interiéru nie je dnes už žiadnou novinkou a nikto sa na d týmto faktom nezastavuje. Z plastu môžu byť stoličky, najrôznejšie kúpeľňové komody, stojany, police a poličky. Z plastu sú aj konferenčné stolíky, ktoré vpadajú veľmi elegantne a moderne.

K najväčším prednostiam konferenčných stolíkov z plastov

patrí ich nekonečná farebná škála alebo kombinácia farieb. Podľa želania môže mať zákazník konferenčný stolík posiaty kvetmi, zrnkami kávy, geometrickými vzormi alebo abstraktnými motívmi.

Farebná zladenosť záleží predovšetkým na vkuse a požiadavkách zákazníka

pre výrobcu nie je problém vyrobiť akýkoľvek odtieň a motív.


držba plastových konferenčných stolíkov

Tiež údržba platových konferenčných stolíkov patrí k vysokým prednostiam, pretože takmer žiadnu údržbu nevyžadujú. Občas je potrebné dosku pracovného plastového stolíka utrieť vlhkou handričkou, ale tým to končí.

Mnohí z nás by si mohli povedať, že určitou nevýhodou platových konferenčných stolíkov bude stabilita, a to z hľadiska ľahkosti materiálu. Interiérové konferenčné stolíky sú však vyrábané z kvalitného a pevného materiálu, ktorý predčí naše očakávania. Plastové stolíky sú nielen vysoko stabilné, ale aj pevné. Oproti konferenčnom stolkům z iných materiálov, však majú tie plastové váhovú prednosť, vďaka ktorej sa stávajú mobilnejšími.

Design konferenčných stolíkov

Konferenčné stolíky, rovnako ako ostatné interiérový nábytok, podliehajú aktuálnym moderným trendom. Najčastejšie obmenou je predovšetkým tvar a farba, ktoré sa menia takmer každým rokom. Návrhári sa nás snažia upútať najrôznejšími tvarovými variáciami, klasický obdĺžnik strieda ovál, štvorec alebo kruh.

V moderných interiéroch alebo v časopisoch o bývaní

sa často môžeme stretnúť s atypickými, různotvarými konferenčnými stolíky, ktoré pochádzajú z dielne kreatívnych mladých návrhárov.

Ideálnym tvarom pre výrobu konferenčného stolíka

však zostáva štvorec alebo obdĺžnik, ktoré sú z hľadiska umiestnenia najideálnejším. Naopak okrúhly konferenčný stolík vyžaduje väčší priestor, ktorý väčšinou vo všetkých obývacích izbách chýba. Alternatívou okrúhlych konferenčných stolíkov môžu byť stolíky oválne, ktoré z hľadiska priestoru idú ľahšie umiestniť.

Ponuka konferenčných stolíkov doslova hýria farbami, tvary, veľkosťou i materiálovým prevedením

Farba konferenčného stolíka a zvolený materiál by však mali ladiť predovšetkým s daným interiérom, jednotlivé prvky by sme nemali príliš striedať.

Materiál, farbu aj veľkosť konferenčného stolíka je potrebné prispôsobiť interiérovému priestoru

a štýlu sedacie súpravy. Ak obývacej izbe dominuje rozsiahla kožená sedacia súprava, ideálnym spoločníkom bude konferenčný stolík v prevedení kovu a skla. Naopak k malým sedacím súpravám vyberajme konferenčný stolík obdĺžnikového tvaru, najlepšie v prevedení drevotrieska.

Hravý priestor obývacej izby by mal dať vyniknúť kreativite

tu teda bude ideálnym doplnkom veselý plastový stolík. Farebnú zladenosť opäť musíme prispôsobiť kompletnými interiérovému priestoru.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: