Kávovary a espressa - výber a recenzie

Chcete si vychutnať lahodnú kávu aj doma a nielen vo Vašej obľúbenej kaviarni? Máte možnosť. Či ste laik alebo už skúsenejší milovník espressa nie je ľahké sa v širokej ponuke prístrojov na prípravu kávy orientovať, a preto čítajte ďalej ...


História, pôvod, pestovanie kávy

Kávovník je malý, stále zelený strom. Káva a jej pestovanie má svoj pôvod v Afrike, odkiaľ sa káva rozšírila predovšetkým do Arábie. Prvé tlačené informácie o káve sa dostali do Európy v cestopisoch koncom 16. storočia. V roku 1615 popisoval taliansky cestovateľ Pietro della Valle horúci čierny nápoj, ktorý v lete osviežuje av zime zahrieva. Zaznamenal, že nápoj sa volá Chave a že ho Turci varí z akýchsi semien pôvodom z Arábie. Ak sa chcete dozvedieť bližšie informácie, obráťte sa na na portál kava-online.cz.

Typickú chuť kávy a farbu získavajú kávové zrná pražením. Ideálne podmienky pre pestovanie kávy sú vo vlhkých a teplých oblastiach, a to vo vysokých nadmorských výškach. V dnešnej dobe je káva pestovaná vo viac než 70 krajinách sveta. Dve najviac vypestované odrody kávy sú káva Arabica (Coffea Arabica) a káva Robusta (Coffea Canephora). Tieto kávy majú približne 98% podiel na trhu s kávou. Hlavnými oblasťami, kde sa káva pestuje, sú stredná a južná Amerika, Afrika, Arabský polostrov a Ázie. Kávovníka vyhovujú podmienky poskytnuté okolo rovníka, medzi obratníkom Raka a Kozorožca. Prvé európske kaviarne vznikali v Benátkach v roku 1683, v Paríži v roku 1686, v Londýne v roku 1652.

Úroda kávy - kvalitná káva pre kávovar

Káva sa zbiera sa ručne i strojovo. Na kávovníka sa nachádzajú súčasne kvety, zrejúci aj zrelé plody a nesmie dôjsť k ich poškodeniu. Preto je ručný zber dôkladnejšiu a káva z nej patrične kvalitnejšie. Po otrhání je nutné zrelé plody zbaviť dužiny. Bud \ 'suchým spôsobom na slnku, alebo mokrým, tzv procesom fermentácie.

Najdôležitejšie časti pri spracovaní a úprave kávovníkových zŕn je praženie kávy.

Pri správnom praženie sa vytvára až 700 prchavých látok, ktoré káve dodávajú chuť a vôňu. Praženie kávy musí byť dostatočne dlho, ale nie zase príliš, potom už je káva nedobrá a slabá.

Pri pražení sa nemá zabúdať na veľkosť kávovníkových zŕn. Najlepšie sa pražia malé a tvrdé, väčšie zrná vyžadujú zvýšenú opatrnosť. Praženie prebieha pri vysokých teplotách okolo 200 stupňov Celzia, pričom sa mení farba zŕn.

Spôsob prípravy kávy

Máte možnosť voľby, či chcete:

*
Espresso, kde je základným procesom přepaření namletej kávy vodou s objemom niekde okolo 30 ml na teplotu 90 stupňov pri tlaku 9bar po dobu približne 30-tich sekúnd. Týmto získate veľmi kvalitný nápoj s maximálnou chuťou a vôňou.
*
prekvapkávanú kávu - nápoj priechodom horúcej vody cez vrstvu kávy, ale bez tlaku.

Výber kávovarov na mieru pre Vás

S výberom kávovarov na mieru Vám pomôže e-shop Saeco - online, kde nájdete širokú ponuku kávovarov.

Ak sa budete rozhodovať aký prístroj na prípravu kávy si domov či do kancelárie zaobstaráte, berte do úvahy pár bodov, ktoré Vám pomôžu:

* Koľko porcií kávy denne budete pripravovať?
* Striedate radi a často rôzne druhy káv?
* Uspokojíte so značkou kávy len od jedného výrobcu?
* Či si chcete dať s prípravou kávy pohrať ...
* Či pripravujete naraz jednu alebo dve porcie kávy ...
* Z akého materiálu chcete, aby kávovar bol vyrobený, či z kvalitného odolného plastu alebo nerez ocele
* Zaujímajte sa, aké Vami vybraný kávovar vyžaduje čistenia, či je potreba pravidelný servis, ako má predávajúci zabezpečený servis v prípade poruchy kávovaru
* Zvážte, či chcete, aby kávovar vedel pripravovať mliečnu penu na latté, cappuccino

Delenie kávovarov

Kávovary podľa pracovného tlaku

Jedným z udávaných parametrov u kávovarov je pracovný tlak. Uvádza sa v baroch, ale vieme, že je to len orientačné a nie základný ukazovateľ pri výbere kávovaru. V skutočnosti nesmie byť tlak na samotnú surovinu vyššia ako 9bar. V opačnom prípade dochádza k spáleniu kávy a výsledná tekutina s kvalitným a lahodným espressom nemá nič společného.Přesto uvedieme jedno delenie je na:

* Kávovary s vysokým pracovným tlakom od 9 do 19 bar / uvedené niektorými výrobcami
* Kávovary s nízkym pracovným tlakom do 2 bar

Druhy kávovarov

Dnešný trh ponúka najrôznejšie druhy kávovarov a značiek výrobcov kávovarov.

Všeobecne sa kávovary delí na:

* Pákové kávovary (mechanické, poloautomatické, elektronické),
* Automatické kávovary (klasické alebo vstavané),
* Kombinovanej kávovary (pákový kávovar + kanvica),
* Kávovary na kapsule a Podyjí (hit posledných rokov)

Pákové kávovary

* Tento kávovar je vhodný pre naozajstných znalcov a Labužník kávy. Môžete sami ovplyvniť u kávy jej vzhľad, chuť, vôňu.
* S trochou cviku môžete získať oveľa chutnejšie espreso ako z iného domáceho prístroja - rituál správnej prípravy vyžaduje Vašej zručnosť a čas. Kávu musíte odmerať, vložiť do sitka, utlačiť, páku nasadiť a dôkladne zatiahnuť. Následne páku musíte opäť uvoľniť a zbaviť mokrého kávového koláča.
* Vyberajte pákový kávovar s dvoma nezávislými vykurovacími okruhmi, keď jeden je určený pre kávu a druhý na samotnú paru, ktorú použijete na príprave lahodnej mliečnej peny.
* Tieto kávovary nemávajú štandartne zabudovaný mlynček, z toho dôvodu máte na výber buď si kúpiť a používať mletú kávu, ale pamätajte, že káva častým otváraním a zatváraním dózy stráca veľmi rýchlo svoju kvalitu, chuť, vôňu. Alebo je potreba kúpiť si ešte mlynček a veľmi precízne ho nastaviť tak, aby vaša káva bola správne zomletá.
* Väčšina pákových kávovarov už má v základnom balení aj tzv.adaptér na PODy či ESEtablety - vopred pripravenú, správne zomletou, stlačenú a hygienicky zabalenú kávu v jednotlivých porcií, vákuovo uzatvorených obaloch.

Rady pre nákup: vyskúšajte si stabilitu pákového kávovaru pri inštalácii páky

Automatické kávovary

* Za vyššiu cenu získavate vyšší komfort. Všetko, čo musíte u pákového kávovaru urobiť ručne, automatický kávovar, urobí za Vás.
* Kávovar Vám ponúka jednoduchú a rýchlu obsluhu
* U dobrých prístrojov máte možnosť zvoliť si hrubosť mletia i gramáž kávy
* Automatický kávovar môže byť vybavený aj tzv automatickým Cappuccinatore. Ten je skvelým pomocníkom pri príprave mliečnej peny pre latte a cappuccino. Komfort prípravy je však vyvážený vyššou cenou

Rada pre nákup kávovaru: kávovar by mal byť vybavený vyhrievanou plochou na predohrev šálok. Pri výbere automatického kávovaru dávajte pozor, či má systém pre Cappuccinatore samostatný vykurovací okruh. Zaujímajte sa, či kávovar disponuje jednoduchosťou vyberaní zásobníka na vodu, odpadu a sparovacej jednotky pre ľahké dopĺňanie a čistenie a či je dobrý prístup k zásobníku kávy.

Kombinované kávovary

* Ak vo Vašej rodine všetci pijú kávu, avšak každý si chce vychutnať tú svoju, napríklad preso, kapučíno, ale aj prekvapkávanú kávu, je voľba kombinovaného kávovaru pre Vás to pravé. Tzv. kombipřístroje sú spojením pákového espressa a prekvapkávače.

Kávovary na kapsule a Podyjí

* Kávovú kapsulu alebo okrúhly sáčok stačí len vložiť do kávovaru a prístroj za Vás obstará všetko ostatné.
* Kávovar je jednoduchý na obsluhu aj čistenie
* Kávovary na kapsle sú dnes bežne k dostaniu. Pri ich výbere je potrebné brať do úvahy hlavne univerzálnosť použitia kapsúl. Kvalitné stroje sú vybavené dvoma vykurovacími okruhmi
* Veľkou výhodou je, že každá porcia kávy je skutočne čerstvá a plná aróma
* Len minimum výrobcov kávy vyrába tzv unifikovaný rozmer papierové kapsle. To je nevýhodou v momente, kedy sa rozhodnete jednu značku nahradiť značkou druhú
* Obstarávacia cena tohto typu kávovaru je najnižšia
* Káva však vyjde trochu drahšie.
* Kapsule nemôžete nahradiť čerstvo zomletú kávou

Rada pre nákup kávovaru: pred nákupom samotného kávovaru sa informujte na použitie, sortiment a dostupnosť kapsúl

Káva vhodná pre kávovary

Kávu môžete kúpiť:

* Vo forme pražených zŕn, pripravených k nämlich. Táto káva je vhodná ako pre automatické kávovary, v ktorých si môžete vychutnať kávu pripravenú z čerstvo zomletých kávových zŕn tak pre mletie v samostatných mlýncích.
* Už zomletú - hrubo mletá káva je vhodná do pákových prístrojov, do kombinovaných kávovarov a pokiaľ to umožňuje typ stroja, aj do automatických kávovarov.
* Porcovaná v tzv kávových kapsuliach - v papierovom, plastovom alebo inom obale je vákuovo zabalená jedna porcia čerstvej mletej kávy. Gramáž jednej kapsule môže byť u každého výrobcu iná, väčšinou je 7 g. Kapsule je následne ešte zabalená v ochrannej atmosfére osobitne do obalu, aby si uchovala svoju čerstvosť a arómu. Kapsule sú určené pre pákový kávovar či špeciálne pre kávovar určený na prípravu kávy z jednotlivo balených kapslí.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: