Fototapety

Čo dotvorí osobitú atmosféru Vášho domova, každej izby? Experimentujte s fototapetami, s ktorými kamoš širokú škálu možností, Ako zvelebiť interiér. CIM SA Lisi bežné tapety od fototapet? Ako o sebe lepia Na Zed? Prinášame Vám všetko o fototapetách.


Fototapety predstavujú Moderné dekoráciu interiérov. Ide o motívy znázornenej Fotografický, ktoré o sebe zvyčajne sesazují z viacerých častí. Fototapety sú v interiérovom dizajne zatuchnutý populárnejšie možno firmou povedať, že prežívajú skutočnú renesanciu.

Fototapety z vlastných fotografií urobených

Z vlastnej fotografie môžete ľahko získať originálne, jedinečnú nevšedný fototapetu. Vami urobené snímky, prenesené Na fototapetu, dokážu interierov vdýchnuť jedinečnú atmosféru Novú.

Výhoda fototapet

Výhodou fototapet JE ich priaznivá cena, jednoduchá aplikácia, ktorú zvládne každý rozhodne, Bez rozdielu.

Rozlíšenie fototapet

* Fototapety SE predávajú v roliach.
* Vyrábajú SE Na stenu i primo Na DVERE.

Fototapety môžu byt:

* Jednodielne Na múr,
* Dvojdielne Na múr,
* Štvordielne Na múr,
* Osemdielne Na múr,
* Jednodielne dverové,
* Detské Na Zed.

Výber fototapet

S širokou ponukou fototapet, budete mit pravdepodobne problém, akú si vybrať.

Motívy fototapet

* Abstraktné motívy
* Kvetinové motívy
* Kvetinové reálne motívy
* Detské motívy
* Prírodné motívy
* Zvierací motívy
* Zámocké motívy
* Rôzne motívy
* Motívy SE trblietkami
* Motívy svietiace som TME

Nanášanie fototapet

Fototapety SE lepí Na zed edited bežné tapety. K aplikácii fototapety použite Tapetový lepidlo, TJ. Metylan Normálny.

* Rozložte Dany obrázok podľa schémy, uvedenom Na obale fototapety.
* Starostlivo skontrolujte, či fototapeta neni poškodená.
* Pripravte listy odstrihnite biele okraje.
* Naneste lepidlo Na stenu, na miesto, kam príde fototapeta. Lepidlo nenanášajte Na fototapetu. Použite Tapetový lepidlo.
* Listy začnite lepiť zhora. Smerom zľava doprava.
* Zarovnajte povrch fototapety mäkkou suchou tkaninou.
* V prípade, že sa na povrch fototapety dostali prípadné nečistoty, odstráňte mäkkou vlhkou tkaninou JE. V žiadnom prípade nepoužívajte čistiace prostriedky.

Poriadky pre ľahké nanášanie fototapet

* Vyberte vhodné misto, kam umiestnite fototapetu, či SE Preskočených: tajný jednať o Menšie fototapetu Alebo fototapetu CEZ celú stenu. Uistite sa, či JE Dany podklad na nalepenie fototapety dostatočne rovný, Hladký, Suchý, zbavený všetkých nečistôt.
* Povrch podkladu musí byť po celej ploche, kde Preskočených: tajný fototapeta, čistý, Hladký, Bez praskliniek aj zbavený prachu. Malé nerovnosti môžete napríklad Edit brúsnym papierom, u väčších nerovností použite penetráciu. Pre odstránenie prachu z podkladu, použite prevažne suchú tkaninu, handričku. Môžete použiť aj vlhkú handričku, ovšem Potom musíte nechať podklad dostatočne vyschnúť.
* Ak ste Meli fototapetu zrolované, rozviňte ju Na rovný podklad, nechajte ju chvíľu ležať, ABY dosiahla fototapeta izbovej tapety.
* Po aplikácii odstráňte vzduchové bubliny fototapety aj nakrčená Mista pohybmi od stredu smerom k okraju. Dôkladne starostlivo skontrolujte prilnutie vonkajších stráň.

Nevyhnutné pomôcky pre lepenie fototapet

Lepidlá pre lepenie tapiet

Všeobecne tapetový lepidlá bývajú veľmi Rýchle pripravená k pouziti. Už počas niekoľkých minút môžete začať nanášať JE Na Rolu, aby úplne jednoducho. Lepidlo vsypeme ZA stáleho miešania do studenej vody, necháte odstáť po dobu desiatich minút PETI az potom OPET zamiešame. CIM JE voda studenšie, tým lepšia je rozpúšťanie lepidlá, Konzistencia aj lepiacu Sila lepidla.

*
Metylan Normal - lepidlo vhodné pre lepenie JE ľahkých tapiet, normálnych tapiet, ťažkých tapiet, korkových tapiet, předklížení steny. Lepidlo JE pre pouziti pripravené do 20 minút. Aj CEZ svoju vysokú priľnavosť umožňuje korekcie. Postup pouziti lepidla Metylan Normal: Lepidlo SE zmieša so studenou vodou. Lepidlo JE číre, pH neutrálne, Bez hrudiek. Pre předklížení steny - Pomer miešania 1:80, 10 litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 100 m2 steny. Pre lepenie ľahké tapety - Pomer miešania 1:70, 8 ¾ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 50 m2 steny Alebo 10 Rolu tapiet. Pre lepenie Normálny tapety - Pomer miešania 1:60, 7 ½ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 40 m2 steny Alebo 8 Rolu tapiet. Pre lepenie ťažké tapety - Pomer miešania 1:50, 6 ¼ litrov vody Na jedno Balenie lepidla, výdatnosť Balenie lepidlá Na 30 m2 steny Alebo 6 Rolu tapiet.

Penetrácia pre úpravu podkladu

*
Penetrácia akrylátová - ide o sebe o koncentrovaný hĺbkový penetračný náter na úpravu podkladu. Penetrácia spevňuje podklad, zjednocuje savosť jeho, zväčšuje priľnavosť následného náteru. Spôsob nanášania Penetrácia: pomoči valčeka, striekaním Alebo pomoči štetky. Penetrácia sa môže pochváliť vysokou priľnavosťou, zlepšenie prídržnosti následných náterov, zníženie spotreby ďalších náterov. S penetráciou JE jednoduchá aplikácia Jej použitie je univerzálne.

Hmoty pre vypĺňanie prasklín, der u sten, stene

*
Metylan Ľahké Crack Filler - ide o sebe o iHNed pružnú hmotu použiteľnú výnimočnú, who slúži na vypĺňanie prasklín der. Hmota JE vhodná pre vyhladzovanie zarovnávanie povrchov Sten, modelovanie, sadrovanie, ukotvování hmoždiniek. Pružná hmota dokonale zabezpečia bezchybné Hladké povrchy Bez prasklín. Túto hmotu môžete nanášať aj v silnejšej vrstve. JE vhodná, Ako pre interiér, Tak pre Exteriér.
*
Metylan Crack Filler - ide o sebe o Špeciálny pružnú hmotu, who účinne vypĺňa prasklinky diery. Hmota JE vhodná pre zarovnávanie aj vyhladzovanie povrchov stien, modelovanie, sadrovanie, ukotvování hmoždiniek. Hmota VAM zabezpečí bezchybné aj Hladké povrchy, Bez prípadných prasklín. Počet potrebných odmeriek pre odstránenie ľahké tapety, glejové farby: 4 Na 10 l vody. Počet potrebných odmeriek pre odstránenie ťažké tapety: 8 Na 10 l vody.

Hmoty pre vyhladzovania Sten, múry

* Metylan Povrchová Filler - ide o sebe o vysoko pružnú hmotu stierkovú, who SE používa pre interiér. Hmota JE vhodná pre celoplošné vyhladzovania. Stierková hmota o sebe vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou, je pretierateľný farbou, nezmršťuje sa, vhodná aj pod tapety.
* Metylan Ľahké Povrchová Filler - jedná SE iHNed použiteľnú, vysoko pružnú hmotu stierkovú, who SE používa pre interiér. Stierková hmota JE vhodná pre celoplošné vyhladzovania. Navyše JE DELE spracovateľná, AZ do 3 hodín. Hmota sa vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou, JE dokonca pretierateľný farbou, vhodná pod tapety, nezmršťuje sa.

Potrebné NÁRADIE pre nalepenie fototapet

* Mäkký tapetářský Kefa Alebo valček z machovej gumy pre vyhladenie nerovností nanesených tapiet
* Vodováha Alebo Olovnica pre udržanie rovnosti Pase tapiet
* Zařezávací lišta pre zakončenie u podlahy tapety strope
* Štafle
* Skladací Drevený meter
* Ceruzka
* Tapetovacie Nôž
* Tapetovacie nožnice
* Tapetovacie prítlačný valček
* Tapetovacie komunikačné valček koníčky pre optimálne rozloženie tlaku Na spojoch
* Tapetovacie komunikačné valček nálevkovitý pre optimálne rozloženie tlaku Na spojoch
* Tapetovacie valček - Ježek s dreveným držadlom - optimálny pre tapetovanie stropov
* Štetka Na lepidlo
* Vedierko tyčka Na premiešaní lepidlá


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: