Fontány do bytu aj záhrady

Fontány predstavujú veľmi zaujímavý a nevtieravý dekoratívny prvok bytu i záhrady. Prinesú Vám pokoj i harmóniu do duše, zabráni vplyvu negatívnym energiám, ktoré bývajú uväznených v miestnostiach. Navyše jemné zurčení vody upokojuje..


Prvky fontán

* Každá fontána, či už je vyrobená z keramiky, prírodného kameňa, nerezu ai, je ďalej doplnená o čerpadlo a halogénové osvetlenie.
* Čerpadlo ženie vodu v uzavretom okruhu, kedy voda steká po stene osvietené fontány. Malé fontánové čerpadlo je ideálnym riešením pre interiérové fontány, kde požadujete nízku hladinu hluku, malú spotrebu prúdu. Pre záhradné fontánu treba použiť čerpadlo výkonnejšieho typu, ako je malé fontánové čerpadlo. Čerpadlo by malo byť tiché, jednoduché na čistenie, odolné proti znečistenej vode, energeticky úsporné.

Doplnky fontán

* Filter - výrazne predĺži dobu, po ktorú bude voda vo fontánce priezračná. Ak si vyberiete fontánku, ktorá neobsahuje v základnom balení filter, odporúčame ho zakúpiť.
* Pre zvýšenie životnosti a čistoty fontán odporúčame vodné filtračný systém, ktorý odvápnite vodovodnú vodu. Vodovodná voda je potom mäkká a čistá.
* Vonné esencie - najrôznejšie bylinkové esencie ozvláštni a podporí liečebné účinky fontán. Šalviová esencie s levanduľou: pomáha pri nervovom vyčerpaní, rozjasňuje náladu, znižuje krvný tlak. Šalviová esencie: posilňuje nervy, rozjasňuje psychiku, povzbudzuje, používa sa pri psychickej nevyrovnanosti.Ylang-ylang esencie: má zmyselné vlastnosti, dokáže upokojiť pri nervovom vypätí, uvoľňuje, euforizuje, používa sa pri frigidite, impotencii. Jedľová esencie: pomáha pri prechladnutí, chrípke, zápale priedušiek, krčných zápalov, zápalu pľúc, angíne, zápale nervov, reumatizme, artritíde, účinný pri zápachu úst, zápachu nôh, pri oslabení organizmu, pri zvýšenom strese, nespavosti, pri slabom prekrvenia končatín, pri chronickom kašli, pri nádche, pri chrapotu ai eukalyptová esencie: vhodná pri ochoreniach horných dýchacích ciest. Cédrové esencie: znižuje únavu, dodáva pocit sviežosti.

Pôsobenie fontán na našej životnú energiu

Môžete si tiež zakúpiť fontánu, ktorá je navrhnutá na navodenie pocitu pozvoľna tečúcej rieky. Rieka sa stará o výborné Čchi, ktoré zabraňuje tzv negatívnym energiám, ktoré bývajú väznené v miestnostiach, a tak životodarnej energie Čchi môže prúdiť voľnejšie. Vo Feng Shui je považované za priaznivé, ak sa pozeráte na pomaly tečúcu rieku z Vášho domova.

Životnej energie je základom všetkého života. Prejavuje sa tak na úrovni materiálne, tak nemateriálne. Z pohľadu tradičnej čínskej medicíny je materiálne formou energie Čchi napríklad krv, hlieny, nečistoty a odpadové látky z metabolických procesov. Nehmotným prejavom Čchi je myseľ: duša a duch. Vitálnej energie Čchi sa v človeku transformuje z esencia ťing, hmotnej podstaty života. Tá je zásobárňou ľudskej, telesnej Čchi. Tvorí sa spájaním vdychované Čchi vzduchu, esencie potravy, plodivých sily a krvi. Čchi sa v tele neustále pohybuje. Stúpa, klesá, vstupuje a vystupuje. Bez prestania telom cirkuluje. Jej kvalita i množstvo sa mení podľa dennej doby, veku, ročného obdobia, stav mysle i ďalších faktorov.

Pohľad do histórie fontán

V minulosti boli fontány iba výsadou kráľov a bohaté šľachty. Neskôr mali fontány veľký význam v architektúre, umení a sochárstvo. Prítomnosť fontány, či už malé, veľké, v bytu alebo na záhrade, dokáže pritiahnuť každý pohľad a vytvoriť pozitívne emócie.

Dôvod, prečo si zaobstarať fontánu

* Fontána umiestnená v interiéri zlepšuje a osviežuje životné prostredie, osviežuje Vašu myseľ, pozitívne pôsobí na životnú energiu.
* Fontána umiestnená na záhrade dotvára príťažlivé spojenie s prírodou a nevšedný dizajn.

Fontány do bytu

* Keramické fontány do bytu
* Fontány z prírodného kameňa do bytu
* Fontány z prírodného kameňa do bytu
* Nerez fontány do bytu
* Hmlové fontány do bytu
* Vodné steny do bytu

Keramické fontány do bytu

Keramické fontány sa vyrábajú v najrôznejším farebnom prevedení i designu. Ponúka ideálne riešenie pre čo najlepšie využitie v miestnostiach i na záhrade. Keramické fontány lez využitie pre vnútorné aj vonkajšie priestory.

Fontány z drahých kameňov

Jedinečné fontánky s nahrubo nasekaným a neobrobenou krištáľom a ametyst, sodalit, ruženínu, kalcitu ai Tieto fontány ocenia všetci, ktorí sú si vedomí liečivé sily kameňov.

Ametyst - je cenený svoju krásnu fialovou farbou. Ametyst je považovaný za symbol zdržanlivosti. Dopomáha duševného pokoja, prináša šťastie, chráni pred kúzlami a opitosti. Ametyst je tiež považovaný za kameň zamilovaných. Ametyst čistí, odbúrava stres, napomáha kľudnému spánku, podporuje a ochraňuje lásku, navodzuje pokoj, dodáva pocit šťastia, ochraňuje, dodáva odvahu ai Liečebné využitie ametyst - odstraňuje parazity, podnecuje produkciu hormónov, činnosť metabolizmu, posilňuje vylučovacie orgány a imunitný systém, zmierňuje bolesti hlavy, odstraňuje napätie, pomáha pri žalúdočných a dýchacích ťažkostiach, poruchách sluchu, kožných problémoch, nerovnováhe zažívacieho traktu, pôsobí na črevá ai

Sodalit - spája logiku s intuíciou, prehlbuje meditáciu a porozumenia aktuálnym stavom Vášho života. Sodalit rozvíja a upokojuje myseľ, potláča duševné zmätok, dodáva odvahu, prehlbuje koncentráciu, predstavivosť, zvyšuje sebavedomie, chráni pred konfliktami. Liečebné účinky sodalit - čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány, udržuje v rovnováhe metabolizmus, posilňuje imunitný systém, lieči problémy spôsobené stresom, emóciami a strachom, posilňuje nervový systém, priaznivo pôsobí na hlasivky, krk a hrtan, znižuje horúčku, krvný tlak.

Kalcit - dodáva sebavedomie, vôľu uskutočniť předsevzaté ciele, má pozitívny vplyv na stavbu kostí, kĺby, väzivo, pleť, zubnú sklovinu, regeneruje myseľ, reguluje srdcovej činnosti, podporuje funkciu pečene, žlčníka, obličiek, tráviaci trakt, látkovú výmenu.

Ruženín - dodáva životnú energiu, oživuje tvorivé myslenie, fantáziu, odbúrava strach, zlosť, neľúbosť, pocit viny. Liečebné účinky - má pozitívny účinok u chorôb srdca, pečene, pľúc, genitálií, obličiek, lieči infekcie močovej trubice, má výborný vplyv na poruchy plodnosti mužov, odvádza z tela škodlivé látky a prebytočné tekutiny. Pomáha pri dlhodobých chorobách, črevných chorobách, hoja pľuzgiere, vyhladzuje pleť.

Krištáľ - povzbudzuje psychiku, samostatnosť, pomáha sebazdokonalenie, ochraňuje pred všetkým negatívnym, harmonizuje, pôsobí na korunnej čakry, ďalšie čistí. Liečebné účinky krištáľu - tíši bolesť hlavy, zubov, črevné ťažkosti, neurologické problémy, podporuje zažívací trakt, uvádza telo do rovnováhy, zvyšuje laktáciu, posilňuje imunitu, vhodný na všetky zdravotné problémy, vrátane problémov duše.

Hmlové fontány do bytu

Fontány s jedinečným ultrazvukovým mlhovacím prístrojom, ktorý automaticky mení farbu LED diód, ktorý presvetľuje vyrobenú hmlu. Dymostroj prístroj osadený blokovacím senzorom, ktorý pri nedostatku vody prístroj vypne, takže nedôjde k poškodeniu keramického disku, ktorý svojím kmitaním vodu atomizuje na hmlu.

Vodné steny do bytu

Vodné steny sú alternatívou fontán do bytu. Sú k dostaniu v prevedení napríklad nerezovej ocele, lamiel, ktoré sú v rôznych farebných kombináciách. Vodné stena rozhodne upúta nielen Vašu, ale aj pozornosť Vašich hostí. Vodné stena sa hodí do moderných domácností, obchodných priestorov.

Vodné steny napomáhajú k odporúčanej vlhkosti vzduchu, tj 45 až 55%.

Fontány do záhrady

* Keramické fontány do záhrady
* Hudobné fontány do záhrady
* Fontána s efektom tvare kvetinového kalichu
* Fontána s efektom spenené vody
* Fontána s lúčovým otáčavým efektom
* Fontána s lúčovým regulovateľným otáčavým efektom
* Fontána s vodnou stenou v tvare zvona

Keramické fontány do záhrady

Keramické fontány sa vyrábajú v najrôznejším farebnom prevedení i designu. Ponúka ideálne riešenie pre čo najlepšie využitie v miestnostiach i na záhrade. Keramické fontány lez využitie pre vnútorné aj vonkajšie priestory.

Výhody keramických fontán

Odolnosť voči mrazu

Vhodné pre vnútorné aj vonkajšie použitie

Hudobné fontány do záhrady

Predstavujú originalitu, jedinečnosť, neopakovateľnosť kúzla atmosféry. Hudobné fontána je prezentácií svetla, tvarov, farieb, hudby a pohybov vody.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: