Farby - aké farby do bytu

Podľa farby vášho oblečenia možno rozpoznať vaše aktuálne nálada.Podľa vašej obľúbenej farby sa pozná vaše povaha. Chcete spoznať tajomstvo symboliky farieb?Zariaďujete si domácnosť a neviete,aké farby použiť? Tento článok vám pomôže vybrať ideálny farbu!


Vyberte si správnu farbu!

Viete, že výber farby o vás môže veľa prezradiť? Ako vybrať vhodnú farbu, aby ste sa doma dobre cítili? Každá farba v našom podvedomí evokuje určité pocity, spomienky, nálady, emócie. Pre každého z nás je vhodná iná farba. Záleží na našej povahe. Poďme sa pozrieť, čo jednotlivé farby symbolizujú!
Dekoratívne maľby v Moravskosliezskom kraji - Firma Bogdan Mrozek

Skôr ako Vám budeme vysvetľovať a radiť, ktorá farba do bytu je pre Vás vhodná, chceli by sme Vám poradiť na koho sa eventuálne obrátiť v prípade vymaľovanie Vášho domu, či bytu zaujímavým, niekedy aj málo tradičným spôsobom. Takú firmou, ktorá vykonáva dekoratívnej maľby je napríklad firma Bogda Mrozek.

Ďalšie služby firmy Bogda Mrozek

* Maľby bytových a nebytových priestorov
* Stierkovanie - vyrovnanie omietok
* Fládrování - náter imitujúca vzhľad dreva
* Nátery a renovácie dverí
* Grafity - Umelecké, ručne aj sprejom maľované obrazy
* Nástreky pre riešenie bytového jadra
* Tapetovanie - len tapeta zo sklených vlákien
* Nátery kúrenie, zárobní a iných konštrukcií
* Požiarne nátery
* Nátery určené pre nemocničné prostredie a operačné sály
* Nátery pre priemysel
* Nátery striech a okien
* Nátery podláh v telocvičniach
* Doplnkové služby

Viac informácií o tejto firme získate na ich webových stránkach www.dekorativnimalby.cz

Červená farba

Chýba vám energia? Alebo životné elán? Obklopte sa červenou farbou! Tá totiž prebúdza skrytú energiu a silu. Ale pozor! Všetkého veľa škodí! Červená vyvoláva aj agresivitu a zlosť! Ak máte dostatok energie, červené sa radšej vyhýbajte! Ďalej červená farba zvyšuje chuť k boju, vášeň, odvahu.

Pozrime sa do prírody

Červeno plane oheň, pri západe slnka pozorujeme červánky, červená je aj naša krv. Červená je teda farba životného elánu, tepla, môže v nás prebudiť rôzne emócie - pozitívne aj negatívne. Viete, že červená farba v nás môže vzbudiť chuť po milovaní? Nie nadarmo sa červenou farbou maľujú spálne.

Oranžová farba

Trápia vás depresia? Alebo pocity smútku a skľúčenosti? Vyskúšajte oranžovú farbu! Oranžová prebúdza radosť zo života! Chýba vám v zime slnko? Vyskúšajte terapiu pomocou oranžovej a žltej farby, ktoré evokujú žiaru slnka. Aj v zime sa tak môžete cítiť ako počas slnečných dní na jar alebo v lete! Oranžová totiž patrí medzi teplé farby, ideálne je potom pastelový odtieň.

Je oranžová vašou obľúbenou farbou?

Ste milovníkov oranžovej? Táto farba o vás prezrádza, že máte tvorivého ducha a svoje nápady uskutočňujete s radosťou. Oranžová sa preto prisudzuje umelcom a ľuďom, ktorí sú nezávislí, spoločenskí, chápaví a harmoničtí.

Žltá farba

Máte problémy s koncentráciou? Chcete podporiť svoje abstraktné myslenie? Študujete? Zvoľte žltú farbu, ktorá rozvíja myslenie a podporuje bystrosť! Žltá je farba slnka, radosti zo života. Milovníci žltej sú srdcové, veselí a otvorení. Zlatá farba potom, rovnako ako zlaté vlasy Deda Vševěda, zastupuje múdrosť.

Pozor! Žltá má aj svoje negatívne vlastnosti!

Ak viete, že medzi vaše záporné stránky patrí zlosť a nervozita, žlté sa radšej vyhnite! Ešte viac by vás dráždila. Žltú farbu by mali obmedziť aj ľudia, ktorých trápi žiarlivosť, závisť alebo nenávisť. Záverom by sa dalo povedať, že žltá farba v nás prebúdza veľa emócií a je skôr vhodná pre ľudí stále dobre naladené.

Zelená farba

Zelená nám podvedome pripomína prírodu okolo nás. Každý si určite hneď vybaví lúku, les, záhradu či blízky park. Právom sa zelená pripisuje milovníkom prírody a ekologům. Pre týchto ľudí je zelená najobľúbenejšou farbou, pretože vypovedá o ich vzťahu k prírode a ich slobodomyseľný prístupu k životu.

Pre koho je zelená farba vhodná?

Patríte medzi umelcov či vedcov? Zelená u vás podporí tvorivosť, intuíciu, myslenie a vynaliezavosť. Zelená takisto povzbudzuje vyrovnanosť, odvahu začať niečo nové. Trápia vás strach z uzavretých priestorov a depresie? Zelená vám pomôže vyriešiť vaše problémy! Evokuje otvorený priestor, slobodu.

Olivová farba

Olivová farba je svetlejším odtieňom zelenej, vzniká zmiešaním zelenej a žltej farby. Obsahuje preto niektoré vlastnosti oboch farieb. Olivová farba predstavuje mier a nádej. Je vašou farbou olivová? Vypovedá o vás, že patríte medzi múdre ľudí s jasnou hlavou. Máte radi prírodu, z ktorej čerpáte energiu a inšpiráciu.

Ružová farba

Pod ružovou farbou si zaiste predstavíte ružovo odeté dievčatá alebo ženy. Alebo si spomínate aj na nejakého muža? Ružová farba predstavuje ženskosť, lásku a nežnosť. Ružová farba nám pomôže viac otvoriť naše srdcia citom. Máte ružovou v obľube? Potom ste starostliví, citliví, nežní a túžite po horúcich citoch.

Modrá farba

Milujete modrú farbu? Modrá farba, rovnako ako priezračne modré more alebo blankytne modrá obloha, pôsobí upokojujúco. Možno aj preto je modrá farba typická pre ľudí, ktorí sú pokojní a vyrovnaní. Pre svoj pokoj je modrá používaná u meditáciou. Chcete si svoju spálňu vymaľovať modrou farbou? Vaša voľba je správna, pretože modrá pôsobí chladne a tým upokojuje myseľ a podporuje spánok.

Tyrkysová farba

Je odtieňom modrej farby s prímesou zelenej. Tyrkysová preto kĺbi vlastnosti oboch farieb. Je tyrkysová vašej najobľúbenejšou farbou? Tyrkysová o vás prezrádza, že ste rodeným rečníkov, ktorí si vedia získať obecenstvo na svoju stranu. Máte sklony k umeniu a často prepadáte svojej bohatej fantázii.

Čo tyrkysová farba podporuje?

Tyrkysová, rovnako ako zelená farba, povzbudzuje kreativitu, myslenie a inteligenciu. Učíte sa cudzích jazykov? Tyrkysová farba vám pomôže je lepšie a rýchlejšie zvládnuť! Naviac vám dodá vždy potrebný optimizmus!

Fialová farba

Je rovnomerným spojením červenej a modrej. Rovnako tak sú dokonale zlúčia všetky aspekty týchto dvoch farieb. Červená a modrá farba sú protiklady predstavujúce mužský a ženský princíp, vášeň a kľud. Vďaka vyváženému spojenie fialová predstavuje vyrovnanosť. Preferujete fialovú farbu? Medzi vaše vlastnosti patrí citlivosť a vnímavosť. Fialová upokojuje, podporuje predstavivosť, jasné myslenie a vnútorný pokoj.

Biela farba

Biela evokuje čistotu, nevinnosť, pokoj, svetlo. Viete, že biela farba obsahuje všetky ostatné farby? Pri lome svetla uvidíme farebné spektrum, farby dúhy. Bielu farbu zároveň používame v tropických oblastiach k ochrane pred slnkom. Bielou farbou môžeme liečiť depresie, pretože najčastejšie vznikajú počas ponurých dní, kedy nám svetlo chýba.

Hnedá farba

Hnedá je farbou krajiny. Poskytuje nám preto zázemie, istotu, z ktorej môžeme vychádzať. Je hnedá vašou obľúbenou farbou? Prináša vám stabilitu, vytrvalosť, praktickosť, zmysel pre svedomitosť a opatrnosť. Dajte si však pozor na monotónnosť a stereotyp!

Čierna farba

Čierna je farbou noci, vzniká nedostatkom svetla. Je farbou smútku. Viete, že čierna uberá energiu? Ak sa často obliekate do čiernych odevov, okrádajú sa o energiu, ktorú poskytuje svetlo a iné farby odevu. Viete, že čierna sa stala smútočnej farbou až od 19.storočia? Do tej doby ľudia verili, že existuje posmrtný život a preto truchlil v bielej farbe, v stredoveku bola smútočnej farbou červená, pretože symbolizuje krv.

Čierna posilňuje ostatné farby

Kombinujete čiernu s inými farbami? Sila inej farby pri kombinácii s čiernou rastie. Na druhú stranu kombinácia čiernej a bielej nepôsobí príliš živo. Chcete prekvapiť svojho priateľa či manžela? Kúpte si čierne spodná bielizeň alebo košieľku! V oblasti erotiky má čierna farba veľmi pozitívne účinky na rozdiel od iných oblastí. Od ostatných farieb sa odlišuje tým, že nemá žiadne liečivé alebo pozitívne účinky na našu dušu.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: