Edited by vyžadujúce Špeciálne množenie

Niektoré si vyžadujú osobitnú pozornosť edited by edited množenie. Môžeme k nim priradiť orchidey, skvelý, bromélie, kaktusy AJ. Prevedieme Vás Krok po kroku, Ako tieto edited by úspešne množiť tešiť SE z ich rastu.


Rozmnožovanie orchideí

Pri množenie orchideí musíme predovšetkým dbať o maximálnu čistotu. Len silné, vzrůstné niekoľko rokov staré edited by orchideí prežijú, Reali SE rozdelí, Alebo Reali SE odoberú ich vrcholy výhonkov, edited rezne.

Vhodné obdobie pre rozmnožovanie orchideí

Najvhodnejšia Čas pre množenie orchideí JE Na začiatku ich Rüştü, vvi pučania.

Rozmnožovanie Kmene orchideí

Kmene orchidey sú orchidey, ktoré SE nevetví nahor rastú kolmo. Tieto orchidey SE môžu množiť vrcholovými rezne.

Odstrihnutá edited majú najmenej dva vzdušné Korene. Niektoré Druhy orchideí vytvárajú odnože. Akonáhle o sebe vytvorí dostatočné množstvo vzdušných koreňov, mhou SE vedľajšie edited by s kúskom stonky edited ZA, oddeliť. V kypré substrátu určeným pre orchidey, rastlinky spočiatku nedržia musíte JE teda upevniť k opornej tyčke.

Rozmnožovanie sympodiálních orchideí

Sympodiální orchidey sú rastlinky s vodorovným stonkou ako pahlízami. Môžu SE rozmnožovať oddelením odnoží. Každý z výrastkov Mel mať dva až tri olistenie výhony Alebo pahlízy. Vpredu JE Nový výhon, Na konci JE najstaršie pahlíza, ktoré o sebe Rika Zadná hľuza. Rezné plochy orchidey muziku disk zaschnúť, nez SE pakorene vysadia.

Môžete zhotoviť využiť delenie rastliniek V starej pestovateľské nádobe. Stonky zrežeme rastlinku necháte ešte po dobu Měšice Pol v nádobe. Za túto dobu o sebe rezné plochy dostatočne zacelí sa už väčšina začnú tvoriť nové výhonky.

Pestovanie orchidey Zo semienok

Ak sa rozhodnete množiť orchidey pomoči spermie, najprv opylte orchidey umelo. Zrenia spermie trvá Tri az dvadsať mesiacov. Semienka orchideí nemajú, Na rozdiel od väčšiny iných mnou, vlastné zásobné Látky. Živiny potrebné pre klíčenie sú v prírode poskytované pôdnymi hubami. Korene orchideí žijú v symbióze s týmito hubami. Dospelé orchidey však uz nie Na týchto hubách vôbec závislé, kdežto semená sú Na tieto huby edited by odkázaná. Živiny, ktoré huba produkuje, sa v laboratóriách umelo pripravujú, obohacujú SE Jimiho živné pôdy.

Tipy, Ako úspešne množiť orchidey

* Vždy pracujte Len s vydezinfikovanými nástrojmi nádobami.
* Všetky miesta rezu poprášte práškom z dreveného uhlia.
* Korene Korene vzdušné SE ľahko lámu, veľmi opatrne s Nimi zaobchádzajte.
* Čerstvý substrát edited stávkovaním Dobre prevlhčí mäkkou Vodou.
* Rastlinky v Prvý mesiac umiestnite na teplé miesto, nie však tam, kde o ne Na mohlo svietiť slnko.
* Rastlinky nehnojte.
* Rastliny JE, ALE vždy raz za deň je přestříkněte jemnú hmlou.

Rozmnožovanie bromélií

Bromélie SE môžu rozmnožovať odnožami Alebo semenami.

Rozmnožovanie bromélií odnožami

Okrem materskej edited by SE vyvíjajú z postranných výhonov Malé vedľajšie rastlinky s vlastnými Korene. Akonáhle sú tieto odnože dostatočne silné, odrežete JE ostrým nožom tesne pri materskej edited by vysadíme do vlhkého substrátu.

Rozmnožovanie semenami bromélií

Semienka stra do substrátu: zmesi rašeliny ostrého Písku 02:01 v pomere. Semienka do substrátu pritlačte, ALE nezasypávejte.

Substrát dostatočne zalejte, dajte na svetlé miesto, zakryte fóliovým krytom. Teplota od Okolo Mela byt 24 az 27 ° C. Uz ZA desať dní môžete uvidieť Prvý náznak rastliniek, ktoré o sebe týčia Zo substrátu.

Akonáhle budú mit rastlinky Tri až štyri listy, odstráňte kryt Pocas jedného týždňa. Rastlinku Rastliny príliš veľa povrch substrátu.

Akonáhle Maje rastlinky Okolo šiestich Listov, môžete JE presadiť do bežného substrátu.

Rozmnožovanie kaktusov


egetatívny rozmnožovanie kaktusov JE diéty jednoduché. Niektoré Druhy kaktusov vytvára odnože, Iné stonkové odrezky. U tzv listových kaktusov tvoria jeden Rezeň Dva až tri clanky, aby napríklad u vianočného kaktusu.

Rozmnožovanie kaktusov pomoči vrcholových odrezkov

Vrcholové odrezky SE odoberajú druhov u stĺpovitých. Stĺpovité výhody SE môžu rozrezať Na rezne Dlhé Okolo desiatich centimetrov.

Všetky rezné plochy poprášte práškom z dreveného uhlia, nechajte JE najmenej po dobu troch dní zaschnúť. Tieto odrezky Pote zasaďte do substrátu Zo zmesi rašeliny ostrého Písku 01:01 v pomere.

Jednotlivé rezne vysádzajte približne pol centimetra hlboko do substrátu. Výnimku tvoria odrezky listových kaktusov, ktoré zasaďte približne Tri centimetre hlboko.

Substrát udržujte mierne vlhký Len. Pri teplote substrátu Okolo 23 ° C, sa vytvorí korene už po niekoľkých týždňoch. Akonáhle rastlinky zakorenia, presádzajú do bežného JE substrátu, pestuje edited dospelých edited by.

Rozmnožovanie kaktusov Zo spermií

Ak mate čerstvá semienka kaktusov, dbáte, ABY rastové Nádoby boli starostlivo vymyté JE množenie kaktusov Zo spermií diéty ľahké.

Pripravte si vhodný substrát Zo zmesi rašeliny Písku 01:01 v pomere. Tento substrát sterilizujte v rúre na pečenie edited teplote 80 ° C. Pre veľmi jemná semienka kaktusov musi byt tento substrát cez.

Pripravte si pestovné Nádoby, ktoré tým mali byt perfektne Čistá som dnu s väčším počtom otvoru. Na dno nádobky rozprestrite asi 1 cm vysokú vrstvu Hrubého pranej Písku Alebo perlitu Na ňu, zhruba jeden centimeter pod okraj Nádoby, dajte výsevné substrát. Povrch urovnajte. Jemná semienka vysévejte rovnomerne pomoči žliabku z papierov Na povrch. Väčšie semienka rozmiestnite jednotlivo ľahko JE do substrátu zatlačte.

Navlhčite substrát, Teplota od Okolo Mela byt 20 až 30 ° C, v noci moze byt trochu nižšia. Svetlo pre semienka neni spočiatku nevyhnutné, chráňte JE však edited slnkom priamym. Semienka vyklíčia približne za dva až tri týždne. Rastlinky budú potrebovať vzduch, Svetlo, pivo dale žiadne primárnej Slnka. Dbajte, ABY substrát bol zatuchnutý vlhký, nesmie vyschnúť nesmie byť ani prevlhčeniu. Jednotlivé semenáčiky Pote přepichujte po šiestich až dvanástich mesiacov.

Rozmnožovanie paliem

Víťazný môžete rozmnožovať pomoči odnoží, alebo Zo semienok.

Rozmnožovanie paliem pomoči odnožou

Odnože u paliem môžete odrezať zasadiť do substrátu, ZE zmesi rašeliny ostrého Písku 01:01 v pomere. Ak substrát prikryjete fóliou, tvorba koreňov SE urýchli. Presto musíte počítať s dobou Okolo dvanástich týždňov, kým sa objavia prvé semenáčiky. Akonáhle JE uvidíte, fólie už zložte substrát postupne Viac zalievajte. Raz ZA mesiac môžete zhotoviť substrát prihnojovať. Rastlinky Pote presádzajú do bežného substrátu ĎALŠIE Rok Na jar.

Rozmnožovanie paliem pomoči semienok

Ak sa rozhodnete pestovať víťazný pomoči semienok, obrna trpezlivosťou sebe. Najprv si pripravte substrát, ktorý bežne zakúpite v predajniach s osivom. Semienka do substrátu stra opatrne navlhčite, následne zakryte tabuľkou skla, aby ste vytvorili Prostredie skleníka. Denne však květináček prevzdušnite dbajte, ABY substrát nevyschol.

Akonáhle sa objavia prvé klíčiace rastlinky, umiestnite výsevné nádobky na svetlé miesto, ale nie priame, ktoré od mohlo Malé rastlinky spáliť. Silné rastlinky presádzajú do jednotlivých neskôr kvetináčov. Zvyšky semienok od semenáče tabaku neodtrhujte, pretože obsahujú veľa živín, ktoré silné rastlinky plne využijú.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: