Ako sa zbaviť mravcov a komárov

Ivan Mládek v pesničke, mravca necháva žiť vo svojom kredenci, väčšina z nás však takéto chúťky nemá. Návod ako sa zbaviť všetkých nevítaných nájomníkov z ríše hmyzu prinášame v tomto článku.


Nepríjemný hmyz v byte

S teplými mesiacmi nám do našich domovov začínajú nachádzať pavúky, chrobáky, mravce a muchy, včely a osy a hlavne komáre. Ako sa ich zbaviť a kde hľadať pomoc? Skúsime sa na to dnes zamerať.

Ako sa zbaviť mravcov

Skúšajú to každoročne z jari, ale po nejakej dobe neúspešnej invázie do ľudského príbytku to vzdajú. Plne vyhovujúce pre ich likvidáciu je položenie požerový nástrahy v celom zasiahnutom objekte, alebo sa obráťte na firmu, ktoré vykoná bariérový postrek.

Dezinsekcia od firmy ALLPEST Praha

Dezinsekcia je označenie pre súbor metód a prostriedkov určených na ničenie hmyzu a ďalších článkonožcov. Zameriava sa predovšetkým na hmyz žijúci v blízkosti ľudí, niekedy sa však vykonáva preventívne v prírode (napr. postrek plôch po povodniach na zamedzenie komária epidémie). Hmyz a iní článkonožcami sú významným předašečem chorôb a spôsobujú škodu na potravinách, surovinách výrobkoch apod

Dezinsekciu u Vás doma Vám môže vykonať napríklad firma ALLPEST, ktorá túto činnosť vykonáva už od roku 2000 a má s ňou veľké zkušenostil, ktoré prehlbovali tiež u zahraničnej spoločnosti od roku 1997. Dezinsekčné servis alebo zásah začína najprv podrobnému vyšetreniu objektu alebo miest, kde budú činnosti vykonávať. Musí sa určiť druh škodcov - hmyzu, kritické miesta, stupeň zamorenia a presný postup spôsobe likvidácie-hubenie. Rozdielne postupy sa môžu týkať napríklad v prípade Rusov, šváby, mravcov, mravcov-faraónov, ploštíc, múch, molí-vijačiek, vos, sršně, bĺch apod Niekde je možné vykonať insekticídny postrek, inde pokládku požerových nástrah, inde treba aplikácií poprášte apod

Firma ALLPEST sa vždy snaží vychádzať svojim zákazníkom v ústrety tak, aby vyriešenie zákazky bolo splnené k spokojnosti oboch strán.

Firma ALLPEST vykonáva:

* Dezinsekciu
* Deratizáciu
* Dezinfekciu
* Zásahy alebo akcie spojené s problematikou holubov

Táto firma pôsobí prevažne v Prahe a v stredných Čechách, ale nie je pre ňu problém uskutočniť svoje služby kdekoľvek na území SR. Ak sa obrátite so svojimi problémami s nezvanými hosťami na túto firmu, veríme, že sa Vaše problémy s hmyzom vyrieši.

Rybenka - ako odstrániť

Rybenka je nočný živočích. Často sa vyskytuje na vlhkých teplých miestach - kúpeľne, obchody, prevádzky a pod Najčastejšie vo škvírách, špárach podláh, v bielizni papiera, knihách. O hlade môže vydržať niekoľko mesiacov. Nepreferuje miesta s relatívnou vlhkosťou menšou ako 50%. Preto dobre vetrajte a dbajte na čistotu podlahy

Komáre - proti komárom

Komáre dokážu rozpoznať kysličník uhličitý a kyselinu mliečnu na vzdialenosť až 35m. Tieto látky cicavce teda aj ľudia vylučujú počas dýchania a pri potení. Ľudia, ktorí sa menej potí, nebudú mať s komármi takéto problémy. Vnímajú veľmi dobre teplo, tak ľahko rozpoznajú teplokrvné živočíchy, keď sa ocitnú v ich blízkosti. Ďalej by sme sa mali snažiť - ak je to len trochu možné, aby sme v našom okolí, napríklad na záhrade nevytvárali podmienky, pre komármi vhodné. Tzn. odstrániť rôzne nádoby, v ktorých sa drží voda. Do záhradného jazierka je vhodné umiestniť nejakú rybku, tá by si potom mala s larvami komárov hravo poradiť.

Moucha

Priehľadná krídla muchy kmitajú 200x za sekundu a umožňujú pohyb rýchlosťou dvoch metrov za sekundu. Celkový počet vajíčok od 1 samičky môže dosiahnuť až 2000 kusov. Ľudské reakcie sú pre muchu ako spomalený film, takže než-li Vy sa otočíte, ona už stihne naklásť vajíčko do Vášho obloženého chlebíčky.

Likvidácia hmyzu, mravcov, komárov a iné drobotina - ponuky firiem

Aplikácia kontaktných alebo požerových insekticídov. Volená je najčastejšie forma postreku alebo náteru. Moderné používané zdravotne nezávadné insekticídy sa aplikujú v domácnostiach, pergolách, zdravotníckych či potravinárskych zariadeniach. Pri používaní insekticídu je najdôležitejšie ošetriť vonkajšia časť objektov teda fasádu, okenné rámy ... a ďalej i vnútorné plochy.

Po kontakte muchy s insekticídom dochádza počas niekoľkých minút k blokácii nervových spojov a členovec hynie. V rámci vysokej účinnosti tejto desinsekce, počet zákaziek na preventívne ošetrenie rodinných domov, pergol, poľnohospodárskych zariadení, reštaurácií, bufetov každoročne rastie. Firmy garantujú zdravotnú nezávadnosť, záruku služby a samozrejme dokumentáciu pre štátne kontrolné orgány. Pri tejto desinsekci nie sú poškodené fasády, vnútorné omietky ani iné stavebné prvky.

Ochranné siete do okien a dverí chráni interiér pred obtiažnym hmyzom. Dokonale nahrádzajú predtým osvedčené, ale prevažne neestetické drôtené siete. Sú vhodné do všetkých obytných, rekreačných, administratívnych a hospodárskych miestností. Sieť je dobre priehľadná a príjemne rozptyľuje slnečné svetlo. Profily rámov zabezpečujú jednoduchú montáž, špeciálny materiál sietí garantuje dlhú životnosť.

Siete proti hmyzu

* Dverové siete - Fantastický a pritom jednoduchý nápad! Tieto žalúzie môžu byť inštalované a dĺžka upravená na potrebnú výšku počas niekoľkých minút. Prejsť dverami možno bez použitia rúk. Tieto žalúzie sú vhodné pre rodiny s malými deťmi alebo domácimi zvieratami. Vhodné sú k aplikácii v každom domove, na chate, chalupe, do karavanu apod Zvislé pruhy sieťoviny vedľa seba.
* Okenné siete pevné - nalepíte na okenný rám lepiace zips a záclonovú sieťovinu vystrihnete podľa rozmerov okna. Záclona sa len pritlačí k suchému zipsu a drží.
* Okenné siete roletové - Veľkou prednosťou elegantného dizajnu roletových sietí je ďalšia možnosť prispôsobiť celý estetický vzhľad roletových sietí interiéru alebo exteriéru obytných priestorov a vybrať si okrem základných farieb zo širokej škály farebných odtieňov.
* Samonavíjacie siete - Samo navíjacia sa sieť je možné, v dobe keď ju nepotrebujeme, vytiahnuť do kastlíka. Je tým docielená oveľa väčšia životnosť. Sieťovina je vyrobená z poplastovaného sklolaminátového vlákna. Je dodávaná v šedej farbe a je prakticky neviditeľná.

a) Samo navíjacej siete dverné

Vodiace lišty s kastlíkom sú štandardne dodávané vo farbe bielej a hnedej. V prípade odsadenia siete od výplne je možnosť zaobstarať vynášacie uholník 40 x 20 mm. K výrobku je možné dodať pre lepšie uchytenie magnetickú lištu.

b) Samo navíjacie siete okenné


Vodiace lišty s kastlíkom sú štandardne dodávané vo farbe bielej a hnedej. V prípade odsadenia siete od výplne je možnosť zaobstarať vynášacie uholník 40 x 20 mm.

Pre ochranu pred nevítaným hmyzom vyskúšajte

1. Potraviny vonku na terase alebo pod pergolou ukrývajú pod pokrievku, tanier alebo viečko.
2. Do elektrických zásuviek môžete zakúpiť odpudzovač s esenciálnymi látkami.
3. Na batérie existuje prístroj proti komárom funguje na základe ultrazvuku, ktorý obťažuje komármi bez toho by mal nežiaduce účinky na ľudí.
4. Ďalšou možnosťou je univerzálny elektrický lapač hmyzu s jednou UV lampou, ktorý usmrcuje hmyz mriežkou, ktoré vytvára pole s vysokým elektrickým napätím.
5. Pri výprave do prírody a hlavne k vode nezabudnite pribaliť repelent a chladivý gél pre prípad, že by ste sa nejakému komármi predsa len nevyhli.
6. Aplikácia kontaktných alebo požerových insekticídov.

Rady našich babičiek - proti hmyzu

Známymi prostriedkami našich babičiek proti hmyzu sú napríklad levanduľa, bazalka a tabak. Gazdinky tiež často mávali pod oknami treba rozmarín, tymián, yzop, šalvia, mätu, majoránku, oregano, saturejka, myrtu, santolina, fenikel, koriander alebo kôpor. Spoľahlivý účinok má napríklad okrasná rastlina Afrikana. Hovorí sa že, muchám vadí aj sušené kvety orgovánu. Rozložíte Ak je po byte, muchy odletia. Prírodné a nejedovatí mucholapky vyrobíte nasledovne: Zmiešajte mleté korenie so šťavou alebo medom na kašičku a natrite s ňou savý papier a položte ho treba na tanier.

Rastlina moud Forsterův zvaná molica

Je to letnička - pestovaný poloker s vysiacim výhony dĺžky až 2 m; kvety nenápadné, biele; listy srdcovité, sýto zelené, spravidla bielo obrúbené, trpko voňajúce ale ak si ju vysadíme do truhlíkov medzi muškáty alebo iné kvety, odmení sa Vám. Listy molica pri dotyku vydávajú "kostolné" vôňu - tiež sa jej hovorí kadidlový ker, ale majú schopnosť odpudzovať moly a komármi.

... ...... Že ste nikdy nemali mravca v byte?

Ak je Vám to leto, môžete si tvorečky objednať prostredníctvom internetu.

Antquarium - mravce v geli

Pozorujte mravce žiť a kopať vo vysoko výživnom, priehľadnom netoxickom gélu. Počas svojej každodennej činnosti vytvárajú fantastickou štruktúru chodieb. Antquarium bolo vyvinuté z NASA technológie vytvorenej ku štúdiu a porozumenia života v stave beztiaže. Gél má špeciálne vlastnosti, ktoré zaisťujú, že ani počas extrémnych preťažení pri vzletu raketoplánu, mravce gél nerozdrví.

Antquarium nie je iba fascinujúca ukážka prírody, ale je tiež perfektné pre prípad, že ste trošku lenivejší pre starostlivosť o iné domáce zvieratá. Nikdy nemusíte kŕmiť svojich mravcov nakoľko to za Vás robí špeciálny gél. Jediné čo musíte urobiť je otvoriť nádobku raz mesačne k prevzdušnenie. Dokonca aj keď jeden z Vašich mravcov "odíde zo sveta" skôr ako sa čakalo nemusíte ho zložito loviť v géle. Mravce vynesú sami telo na povrch gélu pri čistení chodieb.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí:Ako sa zbaviť mravcov a komárov

Beroun 1 Hořovice Zdice Králův Dvůr u Berouna Karlštejn Hostomice pod Brdy Cerhovice Liteň Loděnice u Berouna Žebrák Hýskov Nižbor Vráž u Berouna Hudlice Broumy Praskolesy Chyňava Mořina Kublov Lochovice