Ako odstrániť škodcu Na rastlinách

Okrem napadnutia škodcami, žako JE hmyz, huby,vírusy, baktérie, môžu Váza edited by ochorieť z dôvodu nesprávnej pece.Prinášame VAM najčastejšie chyby edited pestovanie rastlín Ako napraviť škody, aby ste o sebe mohli Zase Vy aj kvety radovať z ich rastu.


Chyby edited pestovanie rastlín - nesprávna zálievka u rastlín

Nie Kazda edited, kvetina znáša zmáčanie Listov kvapkami vody. Vlhké listy sú náchylné na napadnutie hubovými chorobami.

Vezmite príliš výdatná zálievka, navyše Studená tvrdá, zničila mnoho kvetov.

Ak Má rastové nádobka upchatý odtokový otvor, vytvorí o sebe v kvetináči nebezpečná vlhkosť, who SE Stane čoskoro koreňov predpokladom hniloby.

Chyby edited voľbe Nádoby pre edited by

Veľkosť Kvetináče ovplyvňuje vývoj koreňov edited by. Je dôležité, aby Dany květináček nebol príliš malý, ALE zhotoviť nie príliš Veľký, keď o sebe v stráca ŇOM kvetina.

Chyby edited voľbe substrátu pre edited by

Substrát ovplyvňuje vývoj koreňov edited by. Zhutnenie, zatuchnutý Alebo nevhodný substrát nepriaznivo ovplyvňuje hrdzu rastlín. JE vhodné občas nakypřit povrch substrátu, napríklad vidličkou, pritom odstránite povlak rás, machov, plesní, ktoré neprospievajú rastlinkám.

Malo Alebo príliš dodávaných živín rastlinám

Pre jednotlivé SKUPINY rastlín používajte Špeciálne hnojivá.

Väčšine rastlín rozhodne nevyhovuje rovnaká výživa, aby počas celého roka. Napríklad dreviny SE prihnojovať len do augusta, ABY drevo dostatočne vyzreté. Reali by ste přihnojovali dreviny i naďalej, preskočenie: tajný drevo mäkké, náchylné k napadnutiu škodcami i chorobami.

Malo, Alebo príliš veľa živín rastlinám každopádne škodí. Okrem toho musí vyhovovať zastúpenie jednotlivých živín v použitých hnojivách. Napríklad edited nadbytku dusíka, sú pletiva Mekkou aj riedka.

Dôležitý pre odpočinok edited by

Početné izbovej edited by Potrebujem obdobie pokoja, ktoré zodpovedá klímy v domovine ich. V tejto dobe JE vhodné dane rastlinky umiestniť na chladnejšie miesto, nez boli doteraz. Vezmite obmedzte frekvenciu zálievky av období pokoja JE nepřihnojujte. Ak by ste daným rastlinám nedopriali fáze pokoja, Pocas ročného vegetačného cyklu, budú zoslabnuté aj Viac náchylné k najrôznejším chorobám.

Edited by Potrebujem vzduch pre ich hrdza

KVALITA vzduchu hrá u Rolu rastlín dôležitú. Suchý vzduch z vykurovacích telies, vydýchaný vzduch Alebo s dymom ďalšími škodlivinami, napríklad z nábytku, poškodzuje de facto väčšinu izbových rastlín.

Edited by zhotoviť neumiestňujte tesne vedľa seba. JE dôležité, aby medzi nimi prúdil vzduch, pretože nehybný vzduch často podporuje Rozvoj nepríjemných hubových chorôb.

Mnohé izbové edited by zhotoviť reagujú negatívne Na prievan.

Chyby edited voľbe biotop pre edited by


eplota i Svetlo sú určované z Veľkej časti stanovišťom. Ak nie sú správne umiestnené, trpia edited by náročné Na Svetlo často jeho nedostatkom. Teplomilné edited by Zase sú alergické Na príliš Chladné biotopy.

Rastlinám tiež neprospieva silné kolísanie teploty, kedy JE necháte prehrať edited silnom slnečnom žiarení následne zažijú teplotný sok v podobe studeného, chladného zimného vzduchu. Neni radno podceňovať silu jarného slniečka. JE vhodné edited by Na jar včas zatieniť, aby predovšetkým tie, ktoré sú Na parapetu.

Chyby edited ponechávania vädnúcich kvetov Listov u rastlín

Batožinu odumreté Kvety aj listy sú edited by ohniskom najrôznejších chorôb. Všetky odumreté časti rastlín pravidelne odřezávejte, k ostrým nožom. Mesto rezu predstavuje živú ranu. Rez teda poprášte, najlepšie dreveným uhlím.

Náradie aj Podané ruky, ktoré prídu do styku s chorými kvetmi, môžu prenášať veľa chorôb. Nožnice aj nože iHNed vydezinfikujte, Podané ruky si dôkladne umývajte.

Staré, Použité Kvetináče edited použitím vždy vydrhnite, aby Ako zvnútra, Tak zvonka, najlepšie mydlovou vodou.

Edited by vyžadujú pravidelnú kontrolu Rüştü Zdravie

Ak včas zistíte škodcov alebo ochorení, moze SE edited v mnohých prípadoch zachrániť. Raz ZA Týždeň rastlinky starostlivo prezrite, aby predovšetkým Spodná okraje Listov. Podozrivé, nepatrné telo si prehliadnite pod lupou. Zmeny v raste pučania môžu naznačovať Na ochorenie kvetín. Reali nie sú viditeľné žiadne vonkajšie príznaky, ma edited pravdepodobne chorý koreňový bal.

Chorých edited by iHNed izolujte od ostatných kvetov. Ak sú choré, Lacné krátkověké rastliny, tie pokiaľ možno, iHNed zlikvidujte.

Pri pravidelnej kontrole kvetín, nezabudnite Na tie, ktoré prezimujú.

Domáce lieky Na edited by napadané škodcami

Odvar z prasličky pre edited by napadnuté múčnatkou

300 g čerstvej prasličky presved namáčajte po dobu 24 hodín som troch litroch vody Studenej. Následne varte približne 30 minút. Nechajte schladiť preceďte. Pote zrieďte v pomere 1:01 s Vodou. Odvar použite k postreku Na rastliny, raz týždenne.

Výluh zo žihľavy pre edited by napadnuté voškami

500 g čerstvých žihľavy, ešte nekvitnúce namáčajte po dobu 24 hodín PETI v litroch Studenej vody. Následne preceďte cez sito. Týmto roztokom Pote opakovane použite edited postrek Na chorých edited by.

Výluh z cesnaku pre edited by napadnuté múčnatkou

70 g mletých strúčikov cesnaku prelejte jedným litrom vriacej vody. Nechajte lúhovať po dobu šiestich hodín. Odvar následne preceďte neriedený používajte k postreku.

Výluh z Listov revene pre edited by napadnuté voškami

250 g Na kúsky natrhaných reveňových Listov revene prelejte 1,5 l vriacej vody. Následne nechajte stat výluh počas pätnástich minút, preceďte. Neriedený Roztok používajte k postreku Na chorých edited by.

Výluh z paliny pre edited by napadnuté voškami

150 g čerstvých Listov z kvitnúcich stoniek Alebo 15 g sušených listov paliny prelejte vriacej vody PETI litre. Nechajte výluh stat po dobu pätnástich minút. Následne preceďte neriedený Roztok použite na postrek Na napadnutej kvety.

Ako Rýchle jednoducho odstrániť škodcu Na rastlinách

* Ak budete pravidelne, raz týždenne kontrolovať rastliny, môžete prípadné škodca bezpečne Rýchle zlikvidovať.
* Ak sú škodcami Na rostlince v malom výskytu, môžete JE jednoducho zozbierať, zatlačiť, Ci zotrieť.
* Vlažná kúpeľ zhotoviť mnohé škodcu odplaví. Nepoužívajte však studenú vodu, tá od mohla Vašim rastlinám ublížiť. Pri pouziti vlažnej kúpele každopádne nezabudnite na spodnú stranu listov.
* Ak JE edited napadnutí molicou, smutnicemi ci inými škodcami, môžete JE odchytávania Na okennom parapete Na Malé žlté Tabuľky, ktoré potrite lepidlom nezasychajícím. Tieto Tabuľky zapichnite do kvetináčov.
* Roztočca môžete zlikvidovať vlhkým vzduchom, kedy po dostatočnom zaliatí rastlín ich nadzemné edited vsuňte do priehľadného vrecka fóliového, aby Na dobu desiatich az štrnástich dní. Vrecko nad povrchom substrátu stiahnite, Tak Preskočených: tajný vlhkosť odparené z Listov vnútri obalu.
* Chorých alebo poškodené časti rastlín vždy iHNed odstráňte. Náradie aj Podané ruky starostlivo umyte.
* Reali objavíte Len málo škodcov, Alebo Reali chorobu včas edited by zistíte, Maju úspech Vyššie uvedené Mechanické metódy Alebo Domáce prostriedky. Tvrdší chemické prípravky použite az edited do najkrajnejšej RIEŠENIE.

Prípravky ochraňujúci Zdravie rastlín

* Lecitín
* Draselné mydlo
* Parafínový olej
* Extrakt z rás
* Vápno z rás


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: